ABN AMRO verhoogt ramingen huizenprijzen voor dit jaar en 2025
AMSTERDAM (ANP) - Ook in 2025 stijgen de huizenprijzen verder, al zwakt de groei iets af vergeleken met dit jaar, verwachten economen van ABN AMRO. In hun rapport over de woningmarkt voorspellen zij een prijsstijging van koopwoningen van 8,5 procent in 2024 en 7 procent in 2025. Daarmee zijn de eerdere ramingen van de bank, stijgingen van 7,5 procent dit jaar en 5 procent volgend jaar, naar boven bijgesteld.
De woningprijzen worden vooral gestuwd door loonstijgingen en een dalende hypotheekrente. Hierdoor kunnen mensen meer geld lenen. "De concurrentie op de woningmarkt neemt hierdoor toe en er wordt weer vaker overboden", zegt Philip Bokeloh, econoom Woningmarkt bij ABN AMRO. Ook het toegenomen vertrouwen van potentiële huizenkopers heeft volgens hem een opwaarts effect op de huizenprijzen.
Bokeloh merkt op dat bestaande woningen sneller in prijs stijgen dan nieuwbouwwoningen. "In combinatie met de lagere hypotheekrente worden nieuwbouwwoningen weer aantrekkelijker. Dit leidt ertoe dat meer gezinnen naar een nieuwbouwwoning doorstromen en hun bestaande woningen vrijkomen", stelt de econoom.
Doorstroming
Dit zorgt er ook voor dat meer woningen van eigenaar wisselen. Wel verwacht ABN AMRO dat dit effect volgend jaar grotendeels verdwijnt. Dit komt doordat de doorstroming naar nieuwbouw in de loop van 2025 waarschijnlijk stagneert bij gebrek aan nieuw opgeleverde woningen.
Tot nu toe zijn zo'n 90.000 woningen in aanbouw genomen, die pas over één tot twee jaar worden opgeleverd. "Hierdoor blijft de overheidsdoelstelling van jaarlijks minstens 100.000 woningen erbij voorlopig nog uit zicht", constateert Bokeloh.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.
6 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag bedrijven die de gasopslag in Grijpskerk willen gebruiken, niet verplichten om mee te betalen aan afwikkeling van aardbevingsschade in Groningen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft bepaald dat deze voorwaarde onredelijk is, omdat de NAM aansprakelijk is voor de schade.
6 uur geleden