ABN AMRO trekt zich als financier terug uit olie-en gassector VS
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trekt zich terug uit de kredietverlening aan de olie- en gassector in de Verenigde Staten. De bank maakte bekend zijn portefeuille energieleningen over te doen aan investeerders Oaktree Capital Management en Sixth Street Partners. De deal zadelt ABN AMRO wel op met een verlies omdat de leningen worden verkocht voor een bedrag dat 135 miljoen euro onder de boekwaarde ligt. Dat resulteert uiteindelijk in een verlies voor de bank van 120 miljoen euro.
ABN AMRO had leningen uitstaan bij ongeveer 75 bedrijven die actief zijn op de Noord-Amerikaanse energiemarkt voor ongeveer 1,5 miljard dollar. Daarnaast had ABN AMRO nog een aantal afspraken staan, waardoor 3 miljard dollar aan verplichtingen overgaan naar de nieuwe eigenaren. Dat gebeurt overigens als de klanten daarmee akkoord zijn.
ABN AMRO kondigde vorig jaar aan zijn niet-kernactiviteiten versneld te willen afbouwen. Daarvan is deze deal een onderdeel. Hoewel ABN AMRO dit kwartaal vanwege de deal een verlies moet nemen, toont de bank zich tevreden met de overeenkomst. Zo is de olie- en gasmarkt niet zonder risico's en is het gelukt een geschikte koper te vinden. Verder wijst ABN AMRO erop dat de bank minder geld hoeft aan te houden, nu de leningen zijn overgegaan naar de nieuwe eigenaar. Daarmee is er meer geld beschikbaar voor andere investeringen.
Bij de tak die zich met de olie- en gassector in Noord-Amerika bezighield, werkten voor ABN AMRO 15 medewerkers. De verwachting is dat ongeveer de helft overgaat naar de nieuwe eigenaar.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
1 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
14 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
15 uur geleden