ABN AMRO trekt zich als financier terug uit olie-en gassector VS
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trekt zich terug uit de kredietverlening aan de olie- en gassector in de Verenigde Staten. De bank maakte bekend zijn portefeuille energieleningen over te doen aan investeerders Oaktree Capital Management en Sixth Street Partners. De deal zadelt ABN AMRO wel op met een verlies omdat de leningen worden verkocht voor een bedrag dat 135 miljoen euro onder de boekwaarde ligt. Dat resulteert uiteindelijk in een verlies voor de bank van 120 miljoen euro.
ABN AMRO had leningen uitstaan bij ongeveer 75 bedrijven die actief zijn op de Noord-Amerikaanse energiemarkt voor ongeveer 1,5 miljard dollar. Daarnaast had ABN AMRO nog een aantal afspraken staan, waardoor 3 miljard dollar aan verplichtingen overgaan naar de nieuwe eigenaren. Dat gebeurt overigens als de klanten daarmee akkoord zijn.
ABN AMRO kondigde vorig jaar aan zijn niet-kernactiviteiten versneld te willen afbouwen. Daarvan is deze deal een onderdeel. Hoewel ABN AMRO dit kwartaal vanwege de deal een verlies moet nemen, toont de bank zich tevreden met de overeenkomst. Zo is de olie- en gasmarkt niet zonder risico's en is het gelukt een geschikte koper te vinden. Verder wijst ABN AMRO erop dat de bank minder geld hoeft aan te houden, nu de leningen zijn overgegaan naar de nieuwe eigenaar. Daarmee is er meer geld beschikbaar voor andere investeringen.
Bij de tak die zich met de olie- en gassector in Noord-Amerika bezighield, werkten voor ABN AMRO 15 medewerkers. De verwachting is dat ongeveer de helft overgaat naar de nieuwe eigenaar.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
6 uur geleden