Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO trekt extra geld uit om antiwitwasbeleid te verbeteren

ABN AMRO trekt extra geld uit om antiwitwasbeleid te verbeteren

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft nog eens 50 miljoen euro uitgetrokken voor de inspanningen van de bank om witwassen tegen te gaan. Mede daardoor zijn de kosten van het financiële concern in het eerste kwartaal van dit jaar opgelopen. Daartegenover stonden ook hogere inkomsten. Het resultaat was beduidend beter dan in dezelfde periode vorig jaar.

De bank heeft in het verleden al veel kosten moeten maken om zijn antiwitwasbeleid te verbeteren. Veel medewerkers zijn bezig met het nalopen van transacties en controleren van klanten. Volgens ABN AMRO is de bank op de goede weg maar lukt het naar verwachting pas volgend jaar om klaar te zijn met het nodige herstelwerk aan dossiers. Eerder hoopte de bank dit jaar al zover te zijn.

"We verkiezen kwaliteit boven snelheid", benadrukt topman Robert Swaak in een mondelinge toelichting. Hij geeft aan dat ABN AMRO hierover ook voortdurend in contact is met toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB), die de voortgang in de gaten houdt.

Oorzaken

In het eerste kwartaal van vorig jaar ging er nog een kwartaalverlies in de boeken als gevolg van de megaschikking die ABN AMRO sloot met het Openbaar Ministerie, omdat de bank eerder tekortgeschoten was met de aanpak van witwassen. Inmiddels worden weer zwarte cijfers geschreven. Onder de streep hield het concern een winst over van 295 miljoen euro. Daarbij profiteerde ABN AMRO ervan dat de coronarestricties in Nederland werden opgeheven en de samenleving weer openging. Daardoor trok de vraag naar hypotheken en zakelijke leningen weer aan. De rente-inkomsten liepen wel terug, wat samenhangt met de nog altijd zeer lage renteniveaus.

De Russische inval in Oekraïne kan ABN AMRO in directe zin amper raken, omdat de banden van de bank met de Russische markt "zeer beperkt" zijn. Maar Swaak wijst erop dat het conflict wel indirecte gevolgen kan hebben voor klanten van de bank. Die kunnen immers last krijgen van hogere gasprijzen, sancties op de handel met Rusland en toenemende zorgen op het gebied van cyberveiligheid.

Stroppenpot

Vooralsnog ziet ABN AMRO geen grote instroom van bedrijven bij de afdeling bijzonder beheer, waar probleemgevallen worden ondergebracht. Maar voor het geval dat sommige leningen straks nooit meer terugbetaald worden, heeft ABN AMRO wel een voorziening opgenomen. Per saldo bleef de aanvulling van de stroppenpot evenwel beperkt tot 62 miljoen euro, veel minder dan bijvoorbeeld bij rivaal ING. Dat komt ook omdat er bij ABN AMRO weer geld vrijviel, dat de bank eerder apart had gezet, voor tegenvallers in de coronacrisis.

Meer uit Financieel

Verbond: Nederland moet beter voorbereid zijn op extreme neerslag

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars willen dat Nederland zich beter voorbereidt op extreme neerslag. Ze roepen op tot een landelijke, wettelijke norm over wateroverlast. Nieuwe woningen en bedrijfspanden moeten beter bestand zijn tegen zware regenval, stelt het Verbond van Verzekeraars maandag.

43 minuten geleden
Stichting start massaclaim tegen achterafbetaaldienst Klarna

OEGSTGEEST (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) is een massaclaim tegen de betaaldienst Klarna gestart. De stichting stelt dat het bedrijf met zijn diensten voor achteraf betalen de regels voor consumentenkrediet overtreedt. Daardoor zouden consumenten onterechte vorderingen, extra kosten en oplopende schulden krijgen.

46 minuten geleden
Olieprijzen stijgen na nieuwe aanvallen VS en Iran

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog, nadat de Verenigde Staten en Iran over en weer nieuwe aanvallen hebben uitgevoerd. Beide landen geven ook tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.

58 minuten geleden
Onderzoek: mkb'ers terughoudend met investeringen

UTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.

14 uur geleden
Tientallen reizigers Transavia missen vlucht door rijen Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol was in de nacht van zaterdag op zondag sprake van lange rijen voor de incheckbalies van Transavia. Tientallen mensen hebben daardoor hun vlucht gemist, bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

15 uur geleden
Iraakse premier naar VS voor olie- en gasdeals

BAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Ali al-Zaidi brengt maandag een bezoek aan Washington om de banden met de Verenigde Staten aan te halen. Naar verwachting gaan de landen ook olie- en gasdeals tekenen als onderdeel van een breder streven naar samenwerking op het gebied van economie, handel en investeringen.

17 uur geleden
Baas Volkswagen denkt fabriekssluitingen te kunnen voorkomen

BERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.

19 uur geleden