ABN AMRO stijgt in hogere AEX-index na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De bank werd door analisten van ING op de kooplijst gezet en steeg ruim 2 procent. De algehele stemming op de beurzen was eveneens positief, ondanks de aanhoudende onzekerheid over de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
Iran zei maandag niet meer met de VS te praten door de aanhoudende bombardementen van Israël in Libanon. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran echter niet laten weten dat het overleg wordt opgeschort. Hij benadrukte wel dat het hem niet uitmaakt of de vredesonderhandelingen met Iran doorgaan.
De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 1045,41 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 1096,76 punten. Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,9 procent. De Amerikaanse beurzen scherpten maandag de recordstanden verder aan door het aanhoudende optimisme in de techsector over de opkomst van AI.
Aziatische beurzen
De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent lager door de onzekerheid over de vredesgesprekken in het Midden-Oosten. De beurs in Hongkong was een positieve uitschieter met een plus van ruim 2 procent. Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent steeg 10 procent. Volgens zakenkrant Financial Times wil het bedrijf een AI-assistent lanceren voor de 1,4 miljard gebruikers van zijn WeChat-app.
Techinvesteerder Prosus, die een groot belang heeft in Tencent, steeg 10 procent en was veruit de sterkste stijger in de AEX. Ook de Chinese maaltijdbezorger Meituan, waarin Prosus nog een klein belang heeft, klom 9 procent in Hongkong na goed ontvangen resultaten.
Ahold
Supermarktconcern Ahold Delhaize en oliedienstverlener SBM Offshore waren de grootste dalers in de AEX, met minnen tot 1,6 procent. Olie- en gasconcern Shell volgde met een verlies van 1 procent. De olieprijzen daalden iets minder dan 1 procent na de sterke stijging een dag eerder. Maandag werd olie ongeveer 6 procent duurder nadat Iran bekendmaakte de onderhandelingen met de VS te staken.
In de MidKap klom Arcadis 3 procent. Het advies- en ingenieursbureau heeft een opdracht gekregen van ruim 90 miljoen euro voor werkzaamheden aan een nieuw depot in Birmingham voor hogesnelheidstreinen.
Theon daalde 0,1 procent. De Griekse defensiefabrikant ontving tot nu toe in het tweede kwartaal voor 42 miljoen euro aan nieuwe orders. Ook heeft het bedrijf opties op opdrachten ter waarde van 27 miljoen euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
14 uur geleden