Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO: slechts twee pensioenfondsen hoeven te korten

ABN AMRO: slechts twee pensioenfondsen hoeven te korten

AMSTERDAM (ANP) - Niet vier, maar slechts twee kleine pensioenfondsen moeten waarschijnlijk een pensioenkorting doorvoeren. Dat voorspelt het economische bureau van ABN AMRO. Naar verluidt betekent dit dat slechts enkele honderden gepensioneerden binnenkort te maken krijgen met een verlaging van hun pensioen.

Volgens een ingewijde gaat het om pensioenfonds voor verloskundigen SPV en DB Kring Premie. Deze fondsen presteren al langer onder de maat en het ligt niet voor de hand dat hun dekkingsgraad eind dit jaar boven de vereiste 90 procent uitkomt. Die graadmeter geeft aan of een pensioenfonds op lange termijn nog zijn pensioenen kan betalen. Met de twee andere fondsen in de gevarenzone, die voor de schoonmaak en voor de groothandel, gaat het de laatste tijd weer wat beter.

Minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken kwam onlangs met maatregelen waardoor de meeste fondsen op korte termijn niet hoeven te snijden in hun pensioenuitkering. De bewindsman stelde dat er mogelijk nog gekort moest worden bij vier fondsen, waarbij in totaal zo'n 600.000 werkenden en gepensioneerden zijn aangesloten. Koolmees noemde geen namen, maar er waren toen hij met de maatregelen kwam vier fondsen die duidelijk ondermaats presteerden.

Piet Rietman

Econoom Piet Rietman van ABN AMRO gaat in zijn analyse niet in op specifieke fondsen. Volgens hem is er de laatste tijd in de gehele pensioensector sprake van een opleving wat betreft de financiële situatie. Dit komt doordat de rente op staatsobligaties weer wat opkrabbelt. Ook gaat het beter met de beleggingen van de fondsen. Rietman wijst erop dat het beursklimaat er best goed uitziet na de Britse verkiezingsuitslag en het voorlopige handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China.

Overigens is het volgens de deskundige niet per definitie goed nieuws dat veel pensioenkortingen nu uitblijven. Daardoor wordt de kans dat er volgend jaar gekort moet worden juist groter, zegt hij. Een vergelijkbaar verhaal speelt ook voor de pensioenpremies. Die gaan in 2020 in het algemeen slechts heel beperkt (0,2 procent) omhoog, raamt de bank. ABN AMRO voorziet voor 2021 evenwel een premiestijging van gemiddeld 4,1 procent.

Meer uit Financieel

Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog

ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.

22 minuten geleden
Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

2 uur geleden
Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

3 uur geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

3 uur geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

5 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

5 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

6 uur geleden