ABN AMRO: slechts twee pensioenfondsen hoeven te korten
AMSTERDAM (ANP) - Niet vier, maar slechts twee kleine pensioenfondsen moeten waarschijnlijk een pensioenkorting doorvoeren. Dat voorspelt het economische bureau van ABN AMRO. Naar verluidt betekent dit dat slechts enkele honderden gepensioneerden binnenkort te maken krijgen met een verlaging van hun pensioen.
Volgens een ingewijde gaat het om pensioenfonds voor verloskundigen SPV en DB Kring Premie. Deze fondsen presteren al langer onder de maat en het ligt niet voor de hand dat hun dekkingsgraad eind dit jaar boven de vereiste 90 procent uitkomt. Die graadmeter geeft aan of een pensioenfonds op lange termijn nog zijn pensioenen kan betalen. Met de twee andere fondsen in de gevarenzone, die voor de schoonmaak en voor de groothandel, gaat het de laatste tijd weer wat beter.
Minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken kwam onlangs met maatregelen waardoor de meeste fondsen op korte termijn niet hoeven te snijden in hun pensioenuitkering. De bewindsman stelde dat er mogelijk nog gekort moest worden bij vier fondsen, waarbij in totaal zo'n 600.000 werkenden en gepensioneerden zijn aangesloten. Koolmees noemde geen namen, maar er waren toen hij met de maatregelen kwam vier fondsen die duidelijk ondermaats presteerden.
Piet Rietman
Econoom Piet Rietman van ABN AMRO gaat in zijn analyse niet in op specifieke fondsen. Volgens hem is er de laatste tijd in de gehele pensioensector sprake van een opleving wat betreft de financiële situatie. Dit komt doordat de rente op staatsobligaties weer wat opkrabbelt. Ook gaat het beter met de beleggingen van de fondsen. Rietman wijst erop dat het beursklimaat er best goed uitziet na de Britse verkiezingsuitslag en het voorlopige handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China.
Overigens is het volgens de deskundige niet per definitie goed nieuws dat veel pensioenkortingen nu uitblijven. Daardoor wordt de kans dat er volgend jaar gekort moet worden juist groter, zegt hij. Een vergelijkbaar verhaal speelt ook voor de pensioenpremies. Die gaan in 2020 in het algemeen slechts heel beperkt (0,2 procent) omhoog, raamt de bank. ABN AMRO voorziet voor 2021 evenwel een premiestijging van gemiddeld 4,1 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.
59 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.
1 uur geledenREUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
4 uur geleden