Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO: slechts twee pensioenfondsen hoeven te korten

ABN AMRO: slechts twee pensioenfondsen hoeven te korten

AMSTERDAM (ANP) - Niet vier, maar slechts twee kleine pensioenfondsen moeten waarschijnlijk een pensioenkorting doorvoeren. Dat voorspelt het economische bureau van ABN AMRO. Naar verluidt betekent dit dat slechts enkele honderden gepensioneerden binnenkort te maken krijgen met een verlaging van hun pensioen.

Volgens een ingewijde gaat het om pensioenfonds voor verloskundigen SPV en DB Kring Premie. Deze fondsen presteren al langer onder de maat en het ligt niet voor de hand dat hun dekkingsgraad eind dit jaar boven de vereiste 90 procent uitkomt. Die graadmeter geeft aan of een pensioenfonds op lange termijn nog zijn pensioenen kan betalen. Met de twee andere fondsen in de gevarenzone, die voor de schoonmaak en voor de groothandel, gaat het de laatste tijd weer wat beter.

Minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken kwam onlangs met maatregelen waardoor de meeste fondsen op korte termijn niet hoeven te snijden in hun pensioenuitkering. De bewindsman stelde dat er mogelijk nog gekort moest worden bij vier fondsen, waarbij in totaal zo'n 600.000 werkenden en gepensioneerden zijn aangesloten. Koolmees noemde geen namen, maar er waren toen hij met de maatregelen kwam vier fondsen die duidelijk ondermaats presteerden.

Piet Rietman

Econoom Piet Rietman van ABN AMRO gaat in zijn analyse niet in op specifieke fondsen. Volgens hem is er de laatste tijd in de gehele pensioensector sprake van een opleving wat betreft de financiële situatie. Dit komt doordat de rente op staatsobligaties weer wat opkrabbelt. Ook gaat het beter met de beleggingen van de fondsen. Rietman wijst erop dat het beursklimaat er best goed uitziet na de Britse verkiezingsuitslag en het voorlopige handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China.

Overigens is het volgens de deskundige niet per definitie goed nieuws dat veel pensioenkortingen nu uitblijven. Daardoor wordt de kans dat er volgend jaar gekort moet worden juist groter, zegt hij. Een vergelijkbaar verhaal speelt ook voor de pensioenpremies. Die gaan in 2020 in het algemeen slechts heel beperkt (0,2 procent) omhoog, raamt de bank. ABN AMRO voorziet voor 2021 evenwel een premiestijging van gemiddeld 4,1 procent.

Meer uit Financieel

Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

36 minuten geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

38 minuten geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

1 uur geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

1 uur geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

2 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

3 uur geleden