ABN AMRO promoveert weer naar de AEX
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO maakt binnenkort weer deel uit van de AEX, de index van de 25 grootste fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Twee jaar geleden degradeerde de bank nog uit die graadmeter.
Ook verzekeraar ASR keert terug in de AEX, meldde beursuitbater Euronext. Die maakt om de zoveel tijd herschikkingen van de indexen bekend. Of een bedrijf bij de 25 hoofdfondsen hoort of niet, hangt bij de weging van Euronext af van de beurswaarde en de mate waarin beleggers kunnen handelen in aandelen van dat bedrijf.
Zowel ABN AMRO als ASR maakt nu nog deel uit van de MidKap, de index voor middelgrote fondsen. Verlichtingsbedrijf Signify maakt juist een tegengestelde beweging en zakt van de AEX naar de MidKap. Binnen de AEX kwam een tweede plek vrij omdat winkelvastgoedverhuurder Unibail-Rodamco-Westfield zijn beursnotering in Amsterdam heeft opgegeven.
Ook PostNL gaat een trede omlaag. Euronext verwijdert de post- en pakketbezorger uit de MidKap en plaatst het bedrijf in de AScX, de index voor kleinere beursgenoteerde bedrijven.
Euronext voert de veranderingen vrijdag 17 maart na het sluiten van de beurshandel door.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
54 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.
17 uur geleden