Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO profiteert van groei met hypotheken en kredieten

ABN AMRO profiteert van groei met hypotheken en kredieten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is erin geslaagd om zijn rente-inkomsten verder op te voeren, ondanks de gedaalde rentes in de markt. De bank deed afgelopen kwartaal onder meer goede zaken met het aan de man brengen van hypotheken. Ook was er groei te zien in de kredietvolumes en ABN AMRO denkt dat het risicoprofiel van zijn klanten over de gehele linie is verbeterd. Daardoor heeft de bank gelden laten vrijvallen die eerder apart waren gezet voor leningen die mogelijk nooit meer zouden worden terugbetaald.

De rente-inkomsten stegen met 7 procent tot ruim 1,6 miljard euro. Onder de streep was sprake van 690 miljoen euro winst. Dat is meer dan een kwartaal eerder. Wel kwam het nettoresultaat 9 procent lager uit dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft ermee te maken dat de bank toen voor honderden miljoenen euro's aan bezittingen verkocht, waaronder een kantoorgebouw.

Topman Robert Swaak spreekt van "sterke kwartaalresultaten", zeker ook omdat de economische groei de laatste tijd zwakker is en de economische onzekerheid groter lijkt. Volgens de topman zijn de gevolgen voor de bank daarvan vooralsnog beperkt. Zo ziet ABN AMRO nog geen grote toename van bedrijven bij de afdeling bijzonder beheer, waar probleemgevallen worden ondergebracht.

Kosten

Swaak vindt het daarbij belangrijk dat de kosten van de bank onder controle blijven. Die kosten namen zoals verwacht wel toe door de cao-loonsverhoging en het aannemen van nieuw personeel. Beleggers moeten daarnaast nog een tijdje wachten op een besluit van de bank over een nieuwe aandeleninkoop. Volgens Swaak is het verstandiger om daarmee te wachten tot er volgend jaar meer duidelijk is geworden over nieuwe kapitaaleisen voor banken.

De Europese Centrale Bank (ECB) is in juni begonnen met het verlagen van de leenkosten in de eurozone, omdat de inflatie een stuk lager ligt dan voorheen. De lagere rentes kunnen de winstgevendheid van banken onder druk zetten, waarschuwden kenners al. ABN AMRO's rivaal ING kwam bijna twee weken terug met kwartaalcijfers. Daar was goed te merken dat de bank de gedaalde rente voelde in zijn resultaten. Wel zag ING ruimte om weer geld naar de aandeelhouders te laten stromen.

Meer uit Financieel

Nederlandse Loterij onderneemt weer actie tegen illegale goksite

RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.

1 uur geleden
Webwinkel Shein omlaag bij beursdebuut in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.

1 uur geleden
ANWB: veel autorijders bezuinigen door gestegen benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.

2 uur geleden
Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

7 uur geleden
Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

7 uur geleden
AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

11 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

13 uur geleden