ABN AMRO profiteert van groei met hypotheken en kredieten
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is erin geslaagd om zijn rente-inkomsten verder op te voeren, ondanks de gedaalde rentes in de markt. De bank deed afgelopen kwartaal onder meer goede zaken met het aan de man brengen van hypotheken. Ook was er groei te zien in de kredietvolumes en ABN AMRO denkt dat het risicoprofiel van zijn klanten over de gehele linie is verbeterd. Daardoor heeft de bank gelden laten vrijvallen die eerder apart waren gezet voor leningen die mogelijk nooit meer zouden worden terugbetaald.
De rente-inkomsten stegen met 7 procent tot ruim 1,6 miljard euro. Onder de streep was sprake van 690 miljoen euro winst. Dat is meer dan een kwartaal eerder. Wel kwam het nettoresultaat 9 procent lager uit dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft ermee te maken dat de bank toen voor honderden miljoenen euro's aan bezittingen verkocht, waaronder een kantoorgebouw.
Topman Robert Swaak spreekt van "sterke kwartaalresultaten", zeker ook omdat de economische groei de laatste tijd zwakker is en de economische onzekerheid groter lijkt. Volgens de topman zijn de gevolgen voor de bank daarvan vooralsnog beperkt. Zo ziet ABN AMRO nog geen grote toename van bedrijven bij de afdeling bijzonder beheer, waar probleemgevallen worden ondergebracht.
Kosten
Swaak vindt het daarbij belangrijk dat de kosten van de bank onder controle blijven. Die kosten namen zoals verwacht wel toe door de cao-loonsverhoging en het aannemen van nieuw personeel. Beleggers moeten daarnaast nog een tijdje wachten op een besluit van de bank over een nieuwe aandeleninkoop. Volgens Swaak is het verstandiger om daarmee te wachten tot er volgend jaar meer duidelijk is geworden over nieuwe kapitaaleisen voor banken.
De Europese Centrale Bank (ECB) is in juni begonnen met het verlagen van de leenkosten in de eurozone, omdat de inflatie een stuk lager ligt dan voorheen. De lagere rentes kunnen de winstgevendheid van banken onder druk zetten, waarschuwden kenners al. ABN AMRO's rivaal ING kwam bijna twee weken terug met kwartaalcijfers. Daar was goed te merken dat de bank de gedaalde rente voelde in zijn resultaten. Wel zag ING ruimte om weer geld naar de aandeelhouders te laten stromen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
10 uur geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
12 uur geleden