Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO profiteert van groei met hypotheken en kredieten

ABN AMRO profiteert van groei met hypotheken en kredieten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is erin geslaagd om zijn rente-inkomsten verder op te voeren, ondanks de gedaalde rentes in de markt. De bank deed afgelopen kwartaal onder meer goede zaken met het aan de man brengen van hypotheken. Ook was er groei te zien in de kredietvolumes en ABN AMRO denkt dat het risicoprofiel van zijn klanten over de gehele linie is verbeterd. Daardoor heeft de bank gelden laten vrijvallen die eerder apart waren gezet voor leningen die mogelijk nooit meer zouden worden terugbetaald.

De rente-inkomsten stegen met 7 procent tot ruim 1,6 miljard euro. Onder de streep was sprake van 690 miljoen euro winst. Dat is meer dan een kwartaal eerder. Wel kwam het nettoresultaat 9 procent lager uit dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft ermee te maken dat de bank toen voor honderden miljoenen euro's aan bezittingen verkocht, waaronder een kantoorgebouw.

Topman Robert Swaak spreekt van "sterke kwartaalresultaten", zeker ook omdat de economische groei de laatste tijd zwakker is en de economische onzekerheid groter lijkt. Volgens de topman zijn de gevolgen voor de bank daarvan vooralsnog beperkt. Zo ziet ABN AMRO nog geen grote toename van bedrijven bij de afdeling bijzonder beheer, waar probleemgevallen worden ondergebracht.

Kosten

Swaak vindt het daarbij belangrijk dat de kosten van de bank onder controle blijven. Die kosten namen zoals verwacht wel toe door de cao-loonsverhoging en het aannemen van nieuw personeel. Beleggers moeten daarnaast nog een tijdje wachten op een besluit van de bank over een nieuwe aandeleninkoop. Volgens Swaak is het verstandiger om daarmee te wachten tot er volgend jaar meer duidelijk is geworden over nieuwe kapitaaleisen voor banken.

De Europese Centrale Bank (ECB) is in juni begonnen met het verlagen van de leenkosten in de eurozone, omdat de inflatie een stuk lager ligt dan voorheen. De lagere rentes kunnen de winstgevendheid van banken onder druk zetten, waarschuwden kenners al. ABN AMRO's rivaal ING kwam bijna twee weken terug met kwartaalcijfers. Daar was goed te merken dat de bank de gedaalde rente voelde in zijn resultaten. Wel zag ING ruimte om weer geld naar de aandeelhouders te laten stromen.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt slotrecord iets aan op verder voorzichtige dag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van afgelopen dinsdag van 1112,49 werd dankzij een plus van 0,2 procent iets aangescherpt, tot 1113,35 punten. Verder was er weinig beweging op de Europese beurzen.

51 minuten geleden
Vervoer van en naar haven Rotterdam via de Rijn neemt verder af

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven ziet de gevolgen van laagwater verergeren, blijkt uit vervoerscijfers van Havenbedrijf Rotterdam over afgelopen week. Het vervoerde volume van en naar de haven via de Rijn is verder afgenomen en inmiddels meer dan 10 procent lager dan normaal.

1 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig door afnemende hoop op Iran-deal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De hoop op een spoedig akkoord van de Verenigde Staten en Iran over de heropening van de Straat van Hormuz nam af, nadat Iran verklaarde niet te onderhandelen met de VS. Ook zei Iran alleen met de VS te willen praten als aan het eisenpakket van het land wordt voldaan.

2 uur geleden
TenneT verwacht woensdag minder zonne-energie om eclips

ARNHEM (ANP) - Zonnepanelen in Nederland produceren woensdag minder door de gedeeltelijke zonsverduistering. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht maandag dat dit enkele honderden megawatt minder zal zijn. Een megawatt kan zo'n duizend huishoudens tegelijkertijd van stroom voorzien.

3 uur geleden
Nederland heeft minder last van laagwater dan Duitsland, zegt ING

ZOETERMEER/AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie heeft minder last van laagwater dan de Duitse economie, dat zegt ING-econoom Rico Luman. In Nederland zijn er door het uitgebreide vaarwegennetwerk meer alternatieve routes dan in Duitsland en bovendien is een groot deel van Nederland nog relatief goed bevaarbaar, legt hij uit.

4 uur geleden
KLM past catering op Europese vluchten aan

AMSTERDAM (ANP) - KLM past vanaf oktober de catering op Europese vluchten aan. Met het nieuwe serviceconcept Grand Café KLM krijgen passagiers volgens de luchtvaartmaatschappij meer keuze in eten en drinken, en de mogelijkheid om vooraf een maaltijd te bestellen of aan boord iets van de menukaart te kiezen.

5 uur geleden
Glastuinbouw Delfland moet nog zeker dagen wachten op extra water

ZOETERMEER (ANP) - Tuinders in het werkgebied van het hoogheemraadschap van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, moeten nog zeker een paar dagen wachten voordat ze meer water kunnen krijgen voor hun gewassen. Glastuinbouw Nederland hoopt dat de sector aan het einde van deze week aan de slag kan gaan met oplossingen die momenteel worden onderzocht voor tuinders die last hebben van de aanhoudende droogte.

5 uur geleden