Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO profiteert van groei met hypotheken en kredieten

ABN AMRO profiteert van groei met hypotheken en kredieten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is erin geslaagd om zijn rente-inkomsten verder op te voeren, ondanks de gedaalde rentes in de markt. De bank deed afgelopen kwartaal onder meer goede zaken met het aan de man brengen van hypotheken. Ook was er groei te zien in de kredietvolumes en ABN AMRO denkt dat het risicoprofiel van zijn klanten over de gehele linie is verbeterd. Daardoor heeft de bank gelden laten vrijvallen die eerder apart waren gezet voor leningen die mogelijk nooit meer zouden worden terugbetaald.

De rente-inkomsten stegen met 7 procent tot ruim 1,6 miljard euro. Onder de streep was sprake van 690 miljoen euro winst. Dat is meer dan een kwartaal eerder. Wel kwam het nettoresultaat 9 procent lager uit dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft ermee te maken dat de bank toen voor honderden miljoenen euro's aan bezittingen verkocht, waaronder een kantoorgebouw.

Topman Robert Swaak spreekt van "sterke kwartaalresultaten", zeker ook omdat de economische groei de laatste tijd zwakker is en de economische onzekerheid groter lijkt. Volgens de topman zijn de gevolgen voor de bank daarvan vooralsnog beperkt. Zo ziet ABN AMRO nog geen grote toename van bedrijven bij de afdeling bijzonder beheer, waar probleemgevallen worden ondergebracht.

Kosten

Swaak vindt het daarbij belangrijk dat de kosten van de bank onder controle blijven. Die kosten namen zoals verwacht wel toe door de cao-loonsverhoging en het aannemen van nieuw personeel. Beleggers moeten daarnaast nog een tijdje wachten op een besluit van de bank over een nieuwe aandeleninkoop. Volgens Swaak is het verstandiger om daarmee te wachten tot er volgend jaar meer duidelijk is geworden over nieuwe kapitaaleisen voor banken.

De Europese Centrale Bank (ECB) is in juni begonnen met het verlagen van de leenkosten in de eurozone, omdat de inflatie een stuk lager ligt dan voorheen. De lagere rentes kunnen de winstgevendheid van banken onder druk zetten, waarschuwden kenners al. ABN AMRO's rivaal ING kwam bijna twee weken terug met kwartaalcijfers. Daar was goed te merken dat de bank de gedaalde rente voelde in zijn resultaten. Wel zag ING ruimte om weer geld naar de aandeelhouders te laten stromen.

Meer uit Financieel

Primark gaat in VK voor het eerst kleding thuisbezorgen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Primark gaat voor het eerst zijn kleding, woonaccessoires en verzorgingsproducten aan huis bezorgen in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt AB Foods, de Britse eigenaar van de kledingketen. Primark heeft jarenlang gezegd dat het geen webshop nodig had.

49 minuten geleden
Tunnelbedrijf Elon Musk na financieringsronde 23 miljard waard

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het tunnelbouwbedrijf van Elon Musk heeft 3 miljard dollar aan kapitaal opgehaald bij een financieringsronde en is nu 23 miljard dollar waard. Met de kapitaalinjectie gaat The Boring Company aan de slag in de Verenigde Arabische Emiraten, waar meer dan 150 kilometer aan tunnels worden gelegd.

53 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig in afwachting van rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de zware koersverliezen een dag eerder. Die volgden op een sterke stijging van de olie- en gasprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De vrees dat de hogere energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen, nam daardoor toe.

1 uur geleden
Basic-Fit koopt voor 26 miljoen clubs in Duitsland en Oostenrijk

HOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse fitnessketen Basic-Fit heeft 26 sportscholen in Duitsland en Oostenrijk gekocht voor in totaal 26 miljoen euro in contanten. Het bedrijf zet daarmee de uitbreiding van het aantal vestigingen voort.

2 uur geleden
Duitsland betaalt hoogste rente op obligaties sinds 2009

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland betaalt de hoogste rente op staatsobligaties met een looptijd van tien jaar sinds 2009. Dat komt doordat investeerders een hogere vergoeding, oftewel rente, eisen vanwege de hardnekkige inflatie en toegenomen politieke onzekerheid in het land.

2 uur geleden
ING: economie dreigt minder te groeien zonder extra investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Het is niet vanzelfsprekend dat de economische groei in Nederland van de afgelopen jaren blijft doorzetten, waarschuwen economen van ING in een nieuw rapport. De arbeid, ruimte, infrastructuur en investeringen die nodig zijn om het groeimodel verder uit te bouwen, staan volgens hen onder druk.

2 uur geleden
Iranoorlog zorgt voor meer vraag naar steenkool, zegt IEA

PARIJS (ANP) - De Iranoorlog stuwt de wereldwijde vraag naar steenkool. Dat signaleert het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw rapport.

2 uur geleden