ABN AMRO Open van start met drie Nederlanders en Sinner
ROTTERDAM (ANP) - Het ABN AMRO Open gaat maandag van start met drie Nederlandse deelnemers in het enkelspel. De Italiaan Jannik Sinner, vorige maand winnaar van de Australian Open, geldt als de favoriet voor de titel.
Op de eerste dag komen er direct twee Nederlanders in actie. Jesper de Jong speelt in de middagsessie tegen de Canadees Milos Raonic, Tallon Griekspoor neemt het in de avondsessie op tegen de Italiaan Lorenzo Musetti. Botic van de Zandschulp is de derde Nederlander in het hoofdschema. Hij werd vrijdag bij de loting gekoppeld aan Sinner.
In totaal doen er vier spelers uit de mondiale top-10 mee. Naast Sinner zijn dat de Rus Andrej Roeblev, de Deen Holger Rune en Hubert Hurkacz uit Polen.
Titelverdediger Daniil Medvedev meldde zich kort voor het toernooi af omdat hij nog niet helemaal fris is na de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van dit jaar.
Het is de 51e editie van het ABN AMRO Open.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
9 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
12 uur geleden