ABN AMRO Open van start met drie Nederlanders en Sinner
ROTTERDAM (ANP) - Het ABN AMRO Open gaat maandag van start met drie Nederlandse deelnemers in het enkelspel. De Italiaan Jannik Sinner, vorige maand winnaar van de Australian Open, geldt als de favoriet voor de titel.
Op de eerste dag komen er direct twee Nederlanders in actie. Jesper de Jong speelt in de middagsessie tegen de Canadees Milos Raonic, Tallon Griekspoor neemt het in de avondsessie op tegen de Italiaan Lorenzo Musetti. Botic van de Zandschulp is de derde Nederlander in het hoofdschema. Hij werd vrijdag bij de loting gekoppeld aan Sinner.
In totaal doen er vier spelers uit de mondiale top-10 mee. Naast Sinner zijn dat de Rus Andrej Roeblev, de Deen Holger Rune en Hubert Hurkacz uit Polen.
Titelverdediger Daniil Medvedev meldde zich kort voor het toernooi af omdat hij nog niet helemaal fris is na de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van dit jaar.
Het is de 51e editie van het ABN AMRO Open.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
18 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
18 uur geleden