Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO op kop in AEX na overnamespeculatie

ABN AMRO op kop in AEX na overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was maandag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak door overnamespeculatie. Persbureau Bloomberg meldde afgelopen vrijdag dat Deutsche Bank overweegt om een andere grote Europese bank over te nemen en onder meer geïnteresseerd zou zijn in ABN AMRO. De grootste bank van Duitsland zou hierover achter de schermen gesprekken hebben gevoerd. Ook zou Deutsche Bank mogelijk interesse hebben in een overname van zijn Duitse rivaal Commerzbank. ABN AMRO won dik 2 procent in Amsterdam en in Frankfurt klom Commerzbank 2 procent.

ABN AMRO wilde niet reageren. "Wij doen geen uitspraken over marktgeruchten", zei een woordvoerder vrijdag aan het ANP. Deutsche Bank en Commerzbank wilden tegenover Bloomberg ook geen commentaar geven. Volgens een van de mensen waarmee Bloomberg sprak, kijkt Deutsche Bank voortdurend naar mogelijke overnamescenario's. Andere bronnen schatten de kans op een daadwerkelijke overname voorlopig nog laag in. Het aandeel Deutsche Bank daalde een fractie.

De aandelenhandel verliep verder relatief rustig. De Amerikaanse beurzen blijven maandag dicht om Martin Luther King Day. Later in de week wordt op Wall Street uitgekeken naar cijfers van de Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en Morgan Stanley. Ook wordt gelet op de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum (WEF) die deze week wordt gehouden in het Zwitserse Davos. De oorlogen in Gaza en Oekraïne staan daar hoog op de agenda.

Adyen in de plus

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 784,10 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 899,95 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen 0,1 procent.

Betaalbedrijf Adyen profiteerde van een koopadvies door de Britse bank HSBC en won 0,7 procent. Universal Music Group (UMG) was de grootste daler in de AEX, met een verlies van 0,7 procent. Vrijdag won het aandeel nog 3 procent na een bericht dat het platenconcern achter artiesten als Taylor Swift en Drake honderden banen wil schrappen.

Fastned

In de MidKap zakte Just Eat Takeaway 4,5 procent. De Franse bank BNP Paribas Exane verlaagde het advies voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, dat later deze week met cijfers komt, naar verkopen. Snellaadbedrijf Fastned, dat dinsdag met resultaten komt, klom dik 1 procent bij de kleinere bedrijven.

De euro was 1,0962 dollar waard, tegen 1,0956 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 72,70 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 78,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Warner Bros. stijgt op Wall Street na hoger bod van Netflix

NEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery is dinsdag een van de stijgers op de beurzen in New York. Het bedrijf won 1,2 procent aan beurswaarde na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal. Hierin schreef de krant dat Netflix zijn bod op de entertainment- en streamingactiviteiten, waaronder de studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery, heeft verhoogd. De biedingsstrijd rond het mediaconcern gaat daarmee een nieuwe ronde in.

6 minuten geleden
ACM mocht overname van Sandd door PostNL in 2019 weigeren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.

2 uur geleden
Mediabedrijf RTL schrapt ongeveer 600 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.

3 uur geleden
ING zet met bankengroep verdere stap richting euro-stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.

3 uur geleden
Nederlandse rechtbank mag Apple-zaak behandelen van EU-hof

LUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.

4 uur geleden
Autobedrijven verkochten minder occasions in november

BUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.

4 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt licht naar 2,2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.

4 uur geleden