Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO op kop in AEX na overnamespeculatie

ABN AMRO op kop in AEX na overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was maandag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak door overnamespeculatie. Persbureau Bloomberg meldde afgelopen vrijdag dat Deutsche Bank overweegt om een andere grote Europese bank over te nemen en onder meer geïnteresseerd zou zijn in ABN AMRO. De grootste bank van Duitsland zou hierover achter de schermen gesprekken hebben gevoerd. Ook zou Deutsche Bank mogelijk interesse hebben in een overname van zijn Duitse rivaal Commerzbank. ABN AMRO won dik 2 procent in Amsterdam en in Frankfurt klom Commerzbank 2 procent.

ABN AMRO wilde niet reageren. "Wij doen geen uitspraken over marktgeruchten", zei een woordvoerder vrijdag aan het ANP. Deutsche Bank en Commerzbank wilden tegenover Bloomberg ook geen commentaar geven. Volgens een van de mensen waarmee Bloomberg sprak, kijkt Deutsche Bank voortdurend naar mogelijke overnamescenario's. Andere bronnen schatten de kans op een daadwerkelijke overname voorlopig nog laag in. Het aandeel Deutsche Bank daalde een fractie.

De aandelenhandel verliep verder relatief rustig. De Amerikaanse beurzen blijven maandag dicht om Martin Luther King Day. Later in de week wordt op Wall Street uitgekeken naar cijfers van de Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en Morgan Stanley. Ook wordt gelet op de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum (WEF) die deze week wordt gehouden in het Zwitserse Davos. De oorlogen in Gaza en Oekraïne staan daar hoog op de agenda.

Adyen in de plus

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 784,10 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 899,95 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen 0,1 procent.

Betaalbedrijf Adyen profiteerde van een koopadvies door de Britse bank HSBC en won 0,7 procent. Universal Music Group (UMG) was de grootste daler in de AEX, met een verlies van 0,7 procent. Vrijdag won het aandeel nog 3 procent na een bericht dat het platenconcern achter artiesten als Taylor Swift en Drake honderden banen wil schrappen.

Fastned

In de MidKap zakte Just Eat Takeaway 4,5 procent. De Franse bank BNP Paribas Exane verlaagde het advies voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, dat later deze week met cijfers komt, naar verkopen. Snellaadbedrijf Fastned, dat dinsdag met resultaten komt, klom dik 1 procent bij de kleinere bedrijven.

De euro was 1,0962 dollar waard, tegen 1,0956 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 72,70 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 78,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

5 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

6 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

8 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

9 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

10 uur geleden