Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO op kop in AEX na overnamespeculatie

ABN AMRO op kop in AEX na overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was maandag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak door overnamespeculatie. Persbureau Bloomberg meldde afgelopen vrijdag dat Deutsche Bank overweegt om een andere grote Europese bank over te nemen en onder meer geïnteresseerd zou zijn in ABN AMRO. De grootste bank van Duitsland zou hierover achter de schermen gesprekken hebben gevoerd. Ook zou Deutsche Bank mogelijk interesse hebben in een overname van zijn Duitse rivaal Commerzbank. ABN AMRO won dik 2 procent in Amsterdam en in Frankfurt klom Commerzbank 2 procent.

ABN AMRO wilde niet reageren. "Wij doen geen uitspraken over marktgeruchten", zei een woordvoerder vrijdag aan het ANP. Deutsche Bank en Commerzbank wilden tegenover Bloomberg ook geen commentaar geven. Volgens een van de mensen waarmee Bloomberg sprak, kijkt Deutsche Bank voortdurend naar mogelijke overnamescenario's. Andere bronnen schatten de kans op een daadwerkelijke overname voorlopig nog laag in. Het aandeel Deutsche Bank daalde een fractie.

De aandelenhandel verliep verder relatief rustig. De Amerikaanse beurzen blijven maandag dicht om Martin Luther King Day. Later in de week wordt op Wall Street uitgekeken naar cijfers van de Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en Morgan Stanley. Ook wordt gelet op de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum (WEF) die deze week wordt gehouden in het Zwitserse Davos. De oorlogen in Gaza en Oekraïne staan daar hoog op de agenda.

Adyen in de plus

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 784,10 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 899,95 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen 0,1 procent.

Betaalbedrijf Adyen profiteerde van een koopadvies door de Britse bank HSBC en won 0,7 procent. Universal Music Group (UMG) was de grootste daler in de AEX, met een verlies van 0,7 procent. Vrijdag won het aandeel nog 3 procent na een bericht dat het platenconcern achter artiesten als Taylor Swift en Drake honderden banen wil schrappen.

Fastned

In de MidKap zakte Just Eat Takeaway 4,5 procent. De Franse bank BNP Paribas Exane verlaagde het advies voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, dat later deze week met cijfers komt, naar verkopen. Snellaadbedrijf Fastned, dat dinsdag met resultaten komt, klom dik 1 procent bij de kleinere bedrijven.

De euro was 1,0962 dollar waard, tegen 1,0956 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 72,70 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 78,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Albert Heijn: meer lege schappen in het noorden door sneeuw

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.

26 minuten geleden
LTO vraagt Europees Parlement Mercosur-deal tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".

38 minuten geleden
Rechtbank wil 26 getuigen laten ondervragen in megazaak Damen

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle wil 26 getuigen horen in de megarechtszaak over vermeende omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen door onder meer Damen Shipyards, topman Arnout Damen en oud-topmannen Kommer Damen en René Berkvens. De scheepsbouwer wilde 101 getuigen van over de hele wereld oproepen, maar de rechters gingen daar vrijdag grotendeels niet in mee.

52 minuten geleden
Maatschappijen schrappen vluchten naar Iran om protesten

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Luchtvaartmaatschappijen schrappen hun vluchten naar Iran nu protesten de situatie in het land steeds verder op scherp zetten. Turkish Airlines vliegt tot en met zaterdag niet naar het land, het eveneens Turkse Pegasus alleen vrijdag niet. Flydubai schrapt minstens zeventien vluchten naar de steden Teheran, Shiraz en Mashhad.

1 uur geleden
Grok laat alleen betalende gebruikers foto's bewerken na ophef

PALO ALTO (ANP/AFP) - Alleen betalende gebruikers kunnen nog afbeeldingen bewerken met Elon Musks AI-chatbot Grok. Die maatregel volgt na de wereldwijde ophef van deze week over foto's van mensen, onder anderen vrouwen en minderjarigen, die door AI zijn uitgekleed. Dit wordt nu lastiger gemaakt.

1 uur geleden
KLM: 300.000 reizigers getroffen door winterweer

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 300.000 reizigers hebben sinds het begin van het winterweer van de afgelopen week hun reis niet volgens planning kunnen vervolgen, meldt KLM. De meeste passagiers zijn volgens de luchtvaartmaatschappij inmiddels omgeboekt. Donderdag vervoerde de luchtvaartmaatschappij meer dan 100.000 passagiers.

2 uur geleden
Meerderheid EU-landen stemt in met Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Een ruime meerderheid van de EU-lidstaten heeft vrijdag ingestemd met een vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay. Dat laten meerdere EU-diplomaten weten. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

2 uur geleden