ABN AMRO: Nederlander wil meer geld uitgeven aan vrije tijd
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders willen volgend jaar meer geld uitgeven aan vrije tijd, meldt ABN AMRO na onderzoek. De bank verwacht dat vooral reisorganisaties daarvan gaan profiteren. Voor de hele sector verwacht ABN AMRO in 2024 een groei van 3 procent
Volgens de bank heeft de vrijetijdssector een goed jaar achter de rug. Sinds de pandemie hebben veel Nederlanders het eigen land als populaire vakantiebestemming herontdekt en zijn veel buitenlandse toeristen weer teruggekeerd. Het aantal overnachtingen in hotels, vakantieparken, campings en groepsaccommodaties tot en met oktober dit jaar lag 16 procent hoger dan in dezelfde periode in 2019.
Door de verwachte koopkrachtverbetering zullen mensen volgend jaar meer geld besteden aan horeca en reizen, aldus ABN AMRO. De bank liet een enquête onder ruim duizend respondenten uitvoeren. Reisorganisaties zullen hun omzet naar verwachting van ABN AMRO met 8 procent zien groeien. Ook restaurants (2 procent), fastfood (2 procent), hotels (3 procent) en campings (3 procent) kunnen meer klanten verwachten.
Flink duurder
Het aantal bioscoopbezoeken nam dit jaar toe met 24 procent, maar zal in 2024 volgens ABN AMRO nagenoeg tot stilstand komen. Bioscopen hebben te kampen met concurrentie van streamingsdiensten en met uitgestelde filmproducties vanwege stakingen in de Verenigde Staten.
Ondanks de verwachte groei benadrukt ABN AMRO dat de vrijetijdssector met de nodige uitdagingen kampt. Zo zijn veel vakantieparken, restaurants, hotels en vliegtickets flink duurder geworden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.
3 uur geledenCHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiën in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".
9 uur geleden