Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO MeesPierson verwacht geen economische recessie

ABN AMRO MeesPierson verwacht geen economische recessie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO MeesPierson verwacht dat een wereldwijde economische recessie voorlopig kan worden vermeden. De private bank van ABN AMRO in Nederland erkent dat productieproblemen voor bedrijven, zoals verstoringen in toeleveringsketen, door de oorlog in Oekraïne zijn verergerd en dat de inflatievooruitzichten zijn verslechterd. Daar staat tegenover dat grote delen van de dienstensector in de ontwikkelende economieën nog herstellen van de impact van de coronapandemie.

"Daarnaast zien we positieve factoren die als ‘schokdempers’ kunnen fungeren", zegt beleggingsstrateeg Ralph Wessels van ABN AMRO MeesPierson in een toelichting op een halfjaarlijkse visie van de bank op de beleggingsstrategie. "Consumenten hebben bijvoorbeeld aanzienlijke spaartegoeden opgebouwd. Dat biedt tegenwicht aan de daling van de koopkracht."

ABN AMRO MeesPierson geeft de voorkeur aan Amerikaanse aandelen boven Europese. Dat komt doordat de oorlog in Oekraïne in Europa meer effect kan hebben op de economische vooruitzichten. Op sectorniveau geeft de bank de voorkeur aan financiële instellingen, gezondheidszorg en grondstoffen.

ABN AMRO MeesPierson is naar eigen zeggen de grootste private bank van Nederland. Dat is dienstverlening voor rijke klanten. Om klant te worden bij ABN AMRO MeesPierson moet je minstens een half miljoen euro aan besteedbaar vermogen hebben.

Meer uit Financieel

Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken.

6 minuten geleden
KLM-toestel strandt in Dubai door aanvallen op Iran

DUBAI (ANP) - Door de aanvallen op Iran is er in Dubai een KLM-toestel gestrand. Dat vliegtuig was al in Dubai en zou zaterdag terugvliegen naar Nederland. Dat kan nu echter niet. De passagiers hebben van KLM een hotelovernachting aangeboden gekregen, laat een woordvoerster weten na berichtgeving door NH Nieuws.

39 minuten geleden
KLM mijdt zaterdag luchtruimen Midden-Oosten, zondag nog onbekend

SCHIPHOL (ANP) - KLM mijdt zaterdag "uit voorzorg" de luchtruimen van Iran, Irak, Israël en diverse landen rond de Perzische Golf in verband met de aanvallen op Iran. Daardoor vallen de vluchten naar Tel Aviv, Dubai, Riyad en Dammam uit. Door de onzekere situatie is het niet duidelijk wat het betekent voor de vluchten van zondag, laat de luchtvaartmaatschappij zaterdagmiddag weten.

49 minuten geleden
Tientallen Nederlandse schepen in Perzische Golf, zegt KVNR

ROTTERDAM (ANP) - In de Perzische Golf bevinden zich op dit moment "enige tientallen" schepen onder Nederlandse vlag. Dat meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR), die de ontwikkelingen in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran "nauwgezet" volgt. "De gevolgen voor de scheepvaart zijn op dit moment nog niet in te schatten", zegt Cathelijne Bouwkamp, adviseur op maritiem recht en security bij de organisatie.

2 uur geleden
Schepen in zeeën rond Iran gewaarschuwd voor mogelijke storingen

LONDEN (ANP) - De United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) heeft een waarschuwing uitgestuurd voor schepen in de zeeën rond Iran. De organisatie, die advies en coördinatie biedt op het gebied van maritieme veiligheid, stelt dat zeevarenden op moeten letten door de militaire activiteit in de regio.

2 uur geleden
Bloomberg: oliekraan OPEC+ mogelijk verder open na aanval op Iran

WENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.

3 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.

3 uur geleden