Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO laat weten of de bank profiteert van gestegen rente

ABN AMRO laat weten of de bank profiteert van gestegen rente

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het tweede kwartaal waarschijnlijk minder winst in de boeken gezet dan een jaar terug. Dat voorspellen analisten die de bank zelf heeft geraadpleegd in doorsnee. Het financiële concern presenteert woensdagochtend zijn resultaten over de voorbije maanden. Daarbij is het onder meer de vraag of ABN AMRO heeft weten te profiteren van de gestegen rentes.

De langdurig lage rente drukte de laatste jaren flink op het verdienmodel van banken. Dat daar geleidelijk verandering in komt, lijkt voor hen dus goed nieuws. Afgelopen maanden liepen de hypotheekrentes al op, waardoor mensen meer rente moeten betalen voor leningen. Toch blijft het afwachten hoe een en ander uitpakt in de resultaten. Bij rivaal ING bleek vorige week uit het kwartaalrapport dat de rentemarge toch iets was gezakt.

In de vergelijkbare periode vorig jaar werd de winst van ABN AMRO nog vooruitgeholpen door het vrijvallen van voorzieningen. Aan het begin van de coronacrisis had de bank veel geld opzij gezet voor leningen die mogelijk nooit meer werden terugbetaald. Toen het vorig jaar weer wat beter ging met de economie bleek een deel van die voorzieningen niet meer nodig.

Analisten denken dat er mede door de hoge inflatie van de laatste tijd nu juist weer geld naar de stroppenpot moet. Door de vele prijsstijgingen en het onzekere economische klimaat zouden klanten van de bank namelijk in betalingsproblemen kunnen komen. Bij de presentatie van de eerstekwartaalcijfers in mei zei ABN AMRO evenwel nog geen grote instroom te zien van bedrijven bij de afdeling bijzonder beheer. Dat is de afdeling waar probleemgevallen worden ondergebracht.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: Nederlandse huizenmarkt relatief betaalbaar in EU

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt is relatief betaalbaar vergeleken met andere Europese landen, meldt ABN AMRO in de Woningmarktmonitor. De huizenprijzen in Nederland zijn de afgelopen twintig jaar sterk gestegen en de betaalbaarheid van woningen is verslechterd, maar niet zo uitzonderlijk sterk als in andere EU-landen. Volgens woningmarkteconoom Mike Langen is Nederland ondanks de problemen een van de betaalbaardere koopmarkten in de EU.

7 minuten geleden
Stevige plussen op Wall Street na veel bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn dinsdag met stevige plussen gesloten. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten, waarbij de aandacht vooral uitging naar uitlatingen over de impact van de importheffingen. Daarnaast kregen de markten de bevestiging van handelsminister Howard Lutnick dat president Donald Trump een decreet zal ondertekenen dat autofabrikanten die voertuigen in de VS bouwen, gedeeltelijk vrijgesteld worden van nieuwe heffingen.

1 uur geleden
Oud-voorzitter FNV Tuur Elzinga kritisch op onderzoek bij bond

UTRECHT (ANP) - Oud-voorzitter van FNV Tuur Elzinga is kritisch op het onderzoek naar de perikelen bij de vakbond, waardoor hij en andere bestuurders eerder dit jaar moesten plaatsmaken voor een interim-bestuur. Hij heeft alleen nog maar een onderzoekssamenvatting kunnen lezen, maar noemt die in een interne brief "teleurstellend" en spreekt van "gebrek aan duidelijkheid".

1 uur geleden
Meta brengt AI-app ook los uit om te concurreren met ChatGPT

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, heeft dinsdag een nieuwe zelfstandige AI-app uitgebracht in een poging te concurreren met andere populaire chatbots zoals OpenAI's ChatGPT. De door kunstmatige intelligentie gestuurde assistent, genaamd Meta AI was al beschikbaar op de verschillende socialemedia-apps van het bedrijf, waaronder Instagram, WhatsApp en Facebook. Met de nieuwe zelfstandige app kunnen gebruikers Meta AI ook gebruiken zonder die andere Meta-producten te hebben gedownload.

3 uur geleden
Chipbedrijf ASMI blijft profiteren van vraag uit China

ALMERE (ANP/BLOOMBERG) - ASM International (ASMI) blijft profiteren van de grote vraag naar de geavanceerde GAA-technologie van de Nederlandse chipapparatuurfabrikant en solide verkopen in China. Wel waarschuwt het bedrijf bij de publicatie van zijn kwartaalcijfers voor onzekerheid in de markt door de handelsoorlog, waarvan de precieze impact nog onbekend is.

4 uur geleden
Kendrick Lamar en Lady Gaga helpen UMG aan meer winst

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft het afgelopen kwartaal meer omzet en winst geboekt, geholpen door sterke muziekverkopen van populaire artiesten als Kendrick Lamar, Sabrina Carpenter en Lady Gaga.

5 uur geleden
Banken gewild op positief Damrak, Philips omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op de Amsterdamse effectenmarkt gingen dinsdag over een breed front omhoog. Bij de hoofdfondsen waren vooral ABN AMRO en ING gewild met koerswinsten van 1,7 procent, na goed ontvangen resultaten van Deutsche Bank. De grootste bank van Duitsland won ruim 5 procent in Frankfurt.

6 uur geleden