Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO laat helft personeel thuis werken

ABN AMRO laat helft personeel thuis werken

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO laat met ingang van woensdag de helft van zijn personeel in Nederland vanuit huis werken. De ingreep is bedoeld om te voorkomen dat een besmetting met het nieuwe coronavirus hele delen van de bank kan platleggen.

Volgens een woordvoerder worden alle afdelingen opgesplitst in twee groepen, waarbij de ene groep vanuit huis werkt en de andere op kantoor. Ook worden de twee belangrijkste kantoren, aan de Gustav Mahlerlaan en Foppingadreef in Amsterdam, in compartimenten opgedeeld. Mensen die in het ene deel werken mogen niet meer in het andere komen. "Als er een besmetting is hoeft dan niet meteen een heel gebouw ontruimd te worden", bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

De ingreep geldt voor al het personeel in Nederland. Alleen bij enkele kleinere bankfilialen is het niet mogelijk om teams op te splitsen. Daar worden wel andere maatregelen genomen. Zo krijgen klanten er voorlopig geen hand.

18.000

ABN AMRO heeft in totaal ongeveer 18.000 mensen in dienst. Daarvan werkt ruim 80 procent in Nederland. In het buitenland neemt de bank eveneens maatregelen. In Azië werken de medewerkers al langer thuis.

Ook de andere banken in Nederland grijpen in om eventuele problemen in verband met het coronavirus voor te zijn. Zo meldde Rabobank maandag al dat bepaalde teams instructies hadden gekregen om op afstand te werken en contact vermijden met collega's van buiten het team. Zo hoopte de bank ervoor te zorgen dat er bij een eventuele virusuitbraak nog altijd mensen zijn die de bank draaiende kunnen houden vanuit een andere locatie.

Meer uit Financieel

Prijzen vliegtickets en bungalowparken stuwen inflatie

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in april gemiddeld 4,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie liep daarmee op ten opzichte van de 3,7 procent in maart.

1 uur geleden
ANVR: Nederlandse vakantiegangers pakken weer vaker het vliegtuig

LEUSDEN (ANP) - Nederlandse vakantiegangers gaan deze zomer weer massaal met het vliegtuig op vakantie, zelfs vaker dan vorig jaar. Volgens onderzoek dat reisbrancheorganisatie ANVR heeft laten uitvoeren kiest 55 procent van de Nederlanders ervoor om te reizen met het vliegtuig dit jaar. Vorig jaar was dit 51 procent. "De positieve trend voor zowel eigen vervoer als reizen met de trein zet niet door", concludeert de ANVR.

2 uur geleden
Opluchtingsrally op Wall Street na doorbraak in handelsoverleg

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen op Wall Street gingen maandag hard omhoog, nadat de VS en China tijdelijk lagere importheffingen hadden afgesproken. Hierdoor namen de zorgen over een recessie onder beleggers af en stortten zij zich massaal op technologieaandelen.

9 uur geleden
Havenondernemers Rotterdam overwegen rechtszaak om stikstofbeleid

ROTTERDAM (ANP) - De ondernemers in de haven van Rotterdam zijn klaar met het in hun ogen te weinig doortastende stikstofbeleid van het kabinet. Ze onderzoeken de mogelijkheid om een rechtszaak aan te spannen tegen de overheid, heeft voorzitter Victor van der Chijs van belangenvereniging Deltalinqs gezegd tijdens een jaarlijks diner met de ondernemingen.

9 uur geleden
Heinen kan bonussen KLM-top niet tegenhouden, maakt wel bezwaar

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vindt het niet kunnen dat KLM "hoge bonussen" uitkeert aan de directie, terwijl het luchtvaartbedrijf wil snijden in de kosten. Daarom wil de VVD-bewindsman volgende week bij de aandeelhoudersvergadering bezwaar maken tegen het beloningsbeleid. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf.

10 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen waarschuwt voor lagere omzet

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor heel 2025 verlaagd. Dat komt volgens het bedrijf door zwakkere marktomstandigheden, vooral op de markt voor oplaadsystemen voor elektrische auto's. Het bedrijf rekent ook op een grotere krimp van de winstmarge dan aanvankelijk gedacht.

11 uur geleden
Opluchting op Amsterdamse beurs, chipbedrijven hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak haalden maandag opgelucht adem nadat de Verenigde Staten en China overeenkwamen om tijdelijk de importtarieven te verlagen. Door de afgenomen handelsspanningen tussen 's werelds twee grootste economieën, schoten de aandelenkoersen omhoog. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden tot de grote winnaars bij de hoofdfondsen, met winsten tot 7,7 procent.

14 uur geleden