ABN AMRO: kwaliteit fundering bij verkoop woning zelden gemeld
AMSTERDAM (ANP) - De kwaliteit van funderingen wordt maar zelden vermeld in verkoopteksten, terwijl naar schatting ten minste één miljoen woningen te maken kunnen krijgen met funderingsproblemen. De meldt ABN AMRO, dat de verkoopteksten uit de NVM-database heeft geanalyseerd.
ABN AMRO voerde de analyse uit met brainbay, een dochterbedrijf van makelaarsvereniging NVM gespecialiseerd in vastgoeddata. Huizenverkopers die funderingsproblemen melden, krijgen gemiddeld 12 procent minder voor hun woning. Dat komt neer op zo’n 47.000 euro. Een herstelde fundering levert juist gemiddeld 2 procent meer op, ruim 13.000 euro. Volgens ABN AMRO komt het prijsverschil "in grote lijnen overeen met de herstelkosten" van tussen de 50.000 en 100.000 euro.
De bank ziet dat de risico’s van een slechte fundering nu vooral bij de kopers liggen. Zij krijgen namelijk gebrekkige informatie. "In het beste geval zorgt meer transparantie ervoor dat hoe groter de kans is op funderingsproblemen, hoe groter de prijskorting zal zijn. Kopers en verkopers dragen dan samen de kosten van het herstel van de fundering", aldus ABN AMRO.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
4 uur geleden