Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO: kwaliteit fundering bij verkoop woning zelden gemeld

ABN AMRO: kwaliteit fundering bij verkoop woning zelden gemeld

AMSTERDAM (ANP) - De kwaliteit van funderingen wordt maar zelden vermeld in verkoopteksten, terwijl naar schatting ten minste één miljoen woningen te maken kunnen krijgen met funderingsproblemen. De meldt ABN AMRO, dat de verkoopteksten uit de NVM-database heeft geanalyseerd.

ABN AMRO voerde de analyse uit met brainbay, een dochterbedrijf van makelaarsvereniging NVM gespecialiseerd in vastgoeddata. Huizenverkopers die funderingsproblemen melden, krijgen gemiddeld 12 procent minder voor hun woning. Dat komt neer op zo’n 47.000 euro. Een herstelde fundering levert juist gemiddeld 2 procent meer op, ruim 13.000 euro. Volgens ABN AMRO komt het prijsverschil "in grote lijnen overeen met de herstelkosten" van tussen de 50.000 en 100.000 euro.

De bank ziet dat de risico’s van een slechte fundering nu vooral bij de kopers liggen. Zij krijgen namelijk gebrekkige informatie. "In het beste geval zorgt meer transparantie ervoor dat hoe groter de kans is op funderingsproblemen, hoe groter de prijskorting zal zijn. Kopers en verkopers dragen dan samen de kosten van het herstel van de fundering", aldus ABN AMRO.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen kunnen tot zeker 14.00 uur niet landen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen tot zeker 14.00 uur niet landen op Schiphol doordat de landingsbanen vol liggen met sneeuw. Vertrekken is tot 13.00 uur maar in "enkele" gevallen mogelijk, meldt een woordvoerder van Luchtverkeersleiding Nederland.

26 minuten geleden
Vliegtuigen kunnen tot 13.00 uur niet landen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen tot zeker 13.00 uur niet landen op Schiphol doordat de landingsbanen vol liggen met sneeuw. Vertrekken is maar beperkt mogelijk, meldt de luchthaven.

51 minuten geleden
China vraagt ​​banken om risico's Venezuela in kaart te brengen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese financiële toezichthouder heeft de belangrijkste banken en kredietverstrekkers van het land gevraagd hun financiële risico's met betrekking tot Venezuela in kaart te brengen. Dat zeggen anonieme bronnen tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
AEX-index begint met stevige winst ondanks aanval VS op Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een stevige winst begonnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Beleggers lijken zich niet van de wijs te laten brengen door de Amerikaanse aanval op Venezuela afgelopen weekend. Vrijdag won de Amsterdamse hoofdindex al 1,7 procent. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden het goed op de eerste handelsdag van 2026. Ook de Europese defensiebedrijven stonden in de belangstelling door de oplopende geopolitieke spanningen.

3 uur geleden
Goudprijs stijgt na aanval VS op Venezuela, olie goedkoper

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.

4 uur geleden
Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot 300. KLM waarschuwt dat dit nog kan oplopen.

4 uur geleden
VEB naar Ondernemingskamer om plannen kunstmestmaker OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.

5 uur geleden