Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO koploper in AEX na verkleinen belang Nederlandse staat

ABN AMRO koploper in AEX na verkleinen belang Nederlandse staat

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is dinsdag in de top van de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Nederlandse staat het belang in de bank heeft teruggebracht tot minder dan een derde. De overheid had in oktober vorig jaar al laten weten het belang te willen verkleinen. Het aandeel sloot 2,3 procent hoger.

ABN AMRO werd tijdens de kredietcrisis van 2008 genationaliseerd, waarmee de overheid de bank van de ondergang wilde redden. ABN AMRO keerde in 2015 al terug naar de beurs, maar daarbij werden niet meteen alle stukken aangeboden. In de afgelopen jaren heeft de Nederlandse staat het belang in de bank geleidelijk afgebouwd.

De AEX-index op het Damrak eindigde de handelsdag 0,2 procent hoger op 931,05 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 875,26 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs kregen er tot 1 procent bij.

Chipbedrijven verliezen

ABN AMRO werd bovenin de hoofdgraadmeter vergezeld door supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 1,5 procent) en verzekeraar NN Group (1,4 procent). De chipbedrijven op de aandelenbeurs in Amsterdam behoorden, net als maandag, tot de verliezers. Zo daalden Besi, ASMI en ASML tot 2,1 procent.

Bij de kleinere bedrijven maakte Sif Holding een koerssprong van 8,1 procent. Dat gebeurde nadat bekend was geworden dat een groot windproject voor de oostkust van de Verenigde Staten, dat vorige maand werd stilgelegd, toch mag doorgaan. De funderingen voor de windturbines aldaar worden geleverd door Sif.

Balenciaga

Ook andere bedrijven in de offshorewindsector gingen omhoog na de voortzetting van het windproject in de VS. Het Noorse energieconcern Equinor, dat het Amerikaanse windmolenproject ontwikkelt, steeg 1,2 procent op de aandelenbeurs in Oslo. De Deense bedrijven Ørsted en Vestas wonnen respectievelijk 14,5 en 4,8 procent in Kopenhagen.

In Parijs steeg Kering 4 procent. Het luxeconcern heeft dinsdag bekendgemaakt dat Pierpaolo Piccioli aan de slag gaat als creatief directeur bij dochtermerk Balenciaga. De Italiaan staat bekend om de modellen met verschillende lichaamstypen, huidskleuren en identiteiten die hij over de catwalk laat lopen.

Meer uit Financieel

Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

13 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

16 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

18 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

19 uur geleden
Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

20 uur geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

22 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

1 dag geleden