Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO koploper in AEX na verkleinen belang Nederlandse staat

ABN AMRO koploper in AEX na verkleinen belang Nederlandse staat

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is dinsdag in de top van de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Nederlandse staat het belang in de bank heeft teruggebracht tot minder dan een derde. De overheid had in oktober vorig jaar al laten weten het belang te willen verkleinen. Het aandeel sloot 2,3 procent hoger.

ABN AMRO werd tijdens de kredietcrisis van 2008 genationaliseerd, waarmee de overheid de bank van de ondergang wilde redden. ABN AMRO keerde in 2015 al terug naar de beurs, maar daarbij werden niet meteen alle stukken aangeboden. In de afgelopen jaren heeft de Nederlandse staat het belang in de bank geleidelijk afgebouwd.

De AEX-index op het Damrak eindigde de handelsdag 0,2 procent hoger op 931,05 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 875,26 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs kregen er tot 1 procent bij.

Chipbedrijven verliezen

ABN AMRO werd bovenin de hoofdgraadmeter vergezeld door supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 1,5 procent) en verzekeraar NN Group (1,4 procent). De chipbedrijven op de aandelenbeurs in Amsterdam behoorden, net als maandag, tot de verliezers. Zo daalden Besi, ASMI en ASML tot 2,1 procent.

Bij de kleinere bedrijven maakte Sif Holding een koerssprong van 8,1 procent. Dat gebeurde nadat bekend was geworden dat een groot windproject voor de oostkust van de Verenigde Staten, dat vorige maand werd stilgelegd, toch mag doorgaan. De funderingen voor de windturbines aldaar worden geleverd door Sif.

Balenciaga

Ook andere bedrijven in de offshorewindsector gingen omhoog na de voortzetting van het windproject in de VS. Het Noorse energieconcern Equinor, dat het Amerikaanse windmolenproject ontwikkelt, steeg 1,2 procent op de aandelenbeurs in Oslo. De Deense bedrijven Ørsted en Vestas wonnen respectievelijk 14,5 en 4,8 procent in Kopenhagen.

In Parijs steeg Kering 4 procent. Het luxeconcern heeft dinsdag bekendgemaakt dat Pierpaolo Piccioli aan de slag gaat als creatief directeur bij dochtermerk Balenciaga. De Italiaan staat bekend om de modellen met verschillende lichaamstypen, huidskleuren en identiteiten die hij over de catwalk laat lopen.

Meer uit Financieel

AEX-index begint met winst, olieprijs verder omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.

32 minuten geleden
Grote protesten in Duitsland voor behoud banen en fabrieken

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.

1 uur geleden
Times: Heineken in gesprek over aankoop 300 pubs van Stonegate

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren iets meer

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.

2 uur geleden
Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

19 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

22 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

23 uur geleden