Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO: huizenprijzen stijgen nog harder dan gedacht

ABN AMRO: huizenprijzen stijgen nog harder dan gedacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland gaan de komende tijd waarschijnlijk nog harder omhoog dan eerder aangenomen. Dat denken economen van ABN AMRO. Ze hebben hun prognoses bijgesteld omdat de prijzen de afgelopen tijd hard verder zijn opgelopen. Ook de vooruitzichten van een sterke economische herstel spelen hierbij een rol.

Waarschijnlijk worden huizen dit jaar 12,5 procent duurder en volgend jaar 5 procent. Eerder ging de bank nog uit van een prijsstijging van 7,5 procent dit jaar en 2,5 procent volgend jaar. De laatste tijd wijzen meerdere partijen erop dat de stijging van de huizenprijzen lijkt te versnellen. Makelaarsvereniging NVM zei onlangs nog dat de huizenprijzen in Nederland in het tweede kwartaal het sterkst zijn gestegen sinds 1995, toen de makelaars begonnen met hun metingen.

Er staan daarbij nog maar zeer weinig huizen te koop, vandaar dat het aantal verhuizingen komende tijd naar verwachting zal afnemen. Voor dit jaar voorziet ABN AMRO momenteel een daling van het aantal transacties met 10 procent en volgend jaar zullen de woningaankopen volgens de prognose met 5 procent afnemen.

De deskundigen van ABN AMRO stellen dat de huizenmarkt "op slot dreigt te gaan" door de achterblijvende woningbouw. Volgens hen liggen er voldoende plannen klaar voor nieuwbouwwoningen, maar ontbreekt het gemeenten aan geld. De oplossing ligt dan ook bij de overheid, menen ze. "Als de overheid haar ambities op de woningmarkt wil realiseren, dan zal zij gemeenten hiervoor de nodige financiële armslag moeten geven." Er zouden in de komende tien jaar 900.000 woningen moeten bijkomen om de achterstand aan nieuwbouw in te lopen.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

4 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

4 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

6 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

7 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

7 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

8 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

8 uur geleden