Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO: huizenprijzen stijgen nog harder dan gedacht

ABN AMRO: huizenprijzen stijgen nog harder dan gedacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland gaan de komende tijd waarschijnlijk nog harder omhoog dan eerder aangenomen. Dat denken economen van ABN AMRO. Ze hebben hun prognoses bijgesteld omdat de prijzen de afgelopen tijd hard verder zijn opgelopen. Ook de vooruitzichten van een sterke economische herstel spelen hierbij een rol.

Waarschijnlijk worden huizen dit jaar 12,5 procent duurder en volgend jaar 5 procent. Eerder ging de bank nog uit van een prijsstijging van 7,5 procent dit jaar en 2,5 procent volgend jaar. De laatste tijd wijzen meerdere partijen erop dat de stijging van de huizenprijzen lijkt te versnellen. Makelaarsvereniging NVM zei onlangs nog dat de huizenprijzen in Nederland in het tweede kwartaal het sterkst zijn gestegen sinds 1995, toen de makelaars begonnen met hun metingen.

Er staan daarbij nog maar zeer weinig huizen te koop, vandaar dat het aantal verhuizingen komende tijd naar verwachting zal afnemen. Voor dit jaar voorziet ABN AMRO momenteel een daling van het aantal transacties met 10 procent en volgend jaar zullen de woningaankopen volgens de prognose met 5 procent afnemen.

De deskundigen van ABN AMRO stellen dat de huizenmarkt "op slot dreigt te gaan" door de achterblijvende woningbouw. Volgens hen liggen er voldoende plannen klaar voor nieuwbouwwoningen, maar ontbreekt het gemeenten aan geld. De oplossing ligt dan ook bij de overheid, menen ze. "Als de overheid haar ambities op de woningmarkt wil realiseren, dan zal zij gemeenten hiervoor de nodige financiële armslag moeten geven." Er zouden in de komende tien jaar 900.000 woningen moeten bijkomen om de achterstand aan nieuwbouw in te lopen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Unilever overweegt afsplitsing voedingsmiddelentak

LONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.

3 minuten geleden
Britse minister pleit voor warmere band met EU

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.

18 minuten geleden
Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

1 uur geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 uur geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

1 uur geleden
Beurs in Amsterdam sluit hoger na bescheiden prijsstijging olie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.

2 uur geleden
SAS schrapt tijdelijk aantal vluchten om hoge kerosineprijs

STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinavië, heeft meer dan honderd vluchten deze week geannuleerd vanwege de snel stijgende brandstofprijs. Het gaat voornamelijk om binnenlandse vluchten in Noorwegen. Enkele verbindingen in Denemarken en Zweden zijn ook getroffen.

3 uur geleden