ABN AMRO hard onderuit op rood Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ABN AMRO is woensdag op de beurs in Amsterdam hard onderuitgegaan. De bank zette in het eerste kwartaal van dit jaar een fors verlies in de boeken en werd daarvoor door beleggers afgestraft. Dit drukte op de leidende AEX-index, die met een verlies van 1,6 procent de handel uit ging.
Elders in Europa was het sentiment eveneens negatief. De vrees voor een nieuwe besmettingsgolf als de coronamaatregelen in de Verenigde Staten en andere landen te snel worden versoepeld, zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. De AEX zakte naar 512,19 punten. De MidKap zakte 2,5 procent tot 679,38 punten. Frankfurt en Parijs verloren tot 2,9 procent. Londen leverde 1,6 procent in na een recordkrimp van de Britse economie van 5,8 procent in maart.
ABN AMRO verloor 9,1 procent aan beurswaarde. De bank leed in het eerste kwartaal een nettoverlies van 395 miljoen euro als gevolg van de coronacrisis. ABN AMRO moest veel geld opzijzetten voor leningen die mogelijk nooit worden terugbetaald. Analisten spraken van teleurstellende cijfers.
Prosus
Prosus voerde de AEX aan met een winst van 5,5 procent. De techinvesteerder profiteerde van goede resultaten van het Chinese techbedrijf Tencent, waar het een aanzienlijk belang in heeft. Verder eindigde ook betaalbedrijf Adyen (plus 4,7 procent) in het groen.
Boskalis sloot in de MidKap 3,7 procent lager. De baggeraar en maritiem dienstverlener zei in het eerste kwart van 2020 een beperkte impact van de coronacrisis te hebben gemerkt. Op de lokale markt werd softwarebedrijf Tie Kinetix 8,2 procent meer waard dankzij een flinke verbetering van de resultaten in het afgelopen halfjaar.
Commerzbank
In Frankfurt verloor Commerzbank dik 7 procent. De Duitse bank zette in het eerste kwartaal ook miljoenen euro's opzij voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. TUI daalde 2,3 procent. De Duitse reisorganisatie wil de kosten met 30 procent verlagen en 8000 banen schrappen om de coronacrisis door te komen.
In Kopenhagen zakte A.P. Møller-Maersk bijna 6 procent. De crisis heeft een significante impact op de Deense containervervoerder. Door de lockdowns heeft de vraag naar goederen een flinke tik gekregen.
De euro was 1,0839 dollar waard, tegen 1,0868 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 25,45 euro. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper op 29,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
7 uur geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
1 dag geleden