ABN AMRO hard onderuit op rood Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ABN AMRO is woensdag op de beurs in Amsterdam hard onderuitgegaan. De bank zette in het eerste kwartaal van dit jaar een fors verlies in de boeken en werd daarvoor door beleggers afgestraft. Dit drukte op de leidende AEX-index, die met een verlies van 1,6 procent de handel uit ging.
Elders in Europa was het sentiment eveneens negatief. De vrees voor een nieuwe besmettingsgolf als de coronamaatregelen in de Verenigde Staten en andere landen te snel worden versoepeld, zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. De AEX zakte naar 512,19 punten. De MidKap zakte 2,5 procent tot 679,38 punten. Frankfurt en Parijs verloren tot 2,9 procent. Londen leverde 1,6 procent in na een recordkrimp van de Britse economie van 5,8 procent in maart.
ABN AMRO verloor 9,1 procent aan beurswaarde. De bank leed in het eerste kwartaal een nettoverlies van 395 miljoen euro als gevolg van de coronacrisis. ABN AMRO moest veel geld opzijzetten voor leningen die mogelijk nooit worden terugbetaald. Analisten spraken van teleurstellende cijfers.
Prosus
Prosus voerde de AEX aan met een winst van 5,5 procent. De techinvesteerder profiteerde van goede resultaten van het Chinese techbedrijf Tencent, waar het een aanzienlijk belang in heeft. Verder eindigde ook betaalbedrijf Adyen (plus 4,7 procent) in het groen.
Boskalis sloot in de MidKap 3,7 procent lager. De baggeraar en maritiem dienstverlener zei in het eerste kwart van 2020 een beperkte impact van de coronacrisis te hebben gemerkt. Op de lokale markt werd softwarebedrijf Tie Kinetix 8,2 procent meer waard dankzij een flinke verbetering van de resultaten in het afgelopen halfjaar.
Commerzbank
In Frankfurt verloor Commerzbank dik 7 procent. De Duitse bank zette in het eerste kwartaal ook miljoenen euro's opzij voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. TUI daalde 2,3 procent. De Duitse reisorganisatie wil de kosten met 30 procent verlagen en 8000 banen schrappen om de coronacrisis door te komen.
In Kopenhagen zakte A.P. Møller-Maersk bijna 6 procent. De crisis heeft een significante impact op de Deense containervervoerder. Door de lockdowns heeft de vraag naar goederen een flinke tik gekregen.
De euro was 1,0839 dollar waard, tegen 1,0868 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 25,45 euro. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper op 29,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De acceptatie van contant geld heeft een kleine opleving gemaakt in de eurozone. Van alle bedrijven die in fysieke vestigingen producten of diensten verkopen, neemt 92 procent cashbetalingen aan, meldt de Europese Centrale Bank na onderzoek onder ruim 8200 ondernemers in de 21 eurolanden. Twee jaar geleden was dat nog 90 procent.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Russische hackersgroep Clop claimt Shell en Philips te hebben gehackt. Onduidelijk is echter wat de impact is. Na berichtgeving van BNR laat zowel Shell als Philips weten dat zich iets heeft voorgedaan.
29 minuten geledenDELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Air India gaat haar ruim 5000 piloten testen op drugs. Dat meldt persbureau Bloomberg, dat een interne e-mail heeft ingezien. De eenmalige maatregel volgt nadat een gezagvoerder naar verluidt recent positief is getest op drugsgebruik na een plotselinge duikvlucht van een toestel dat van Phuket in Thailand naar de Indiase stad Delhi vloog.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cisco Systems is donderdag onderuit gegaan op de beurs in New York. De Amerikaanse maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches verloor ongeveer een tiende van zijn beurswaarde na een tegenvallend kwartaalbericht.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft in het Verenigd Koninkrijk een rechtszaak over vermeende schending van auteursrechten door Temu verloren. Het internetbedrijf beschuldigde zijn concurrent van grootschalige na-aperij, waarbij Temu foto's van Sheins huismerkkleding zou hebben gebruikt.
1 uur geledenLINZ AM RHEIN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse schoenenmerk Birkenstock heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt. Het bedrijf dat vooral bekendstaat om zijn sandalen profiteerde volgens topman Oliver Reichert van de toegenomen populariteit van zijn dichte schoenen en instappers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens blijven minder vaste energiecontracten afsluiten en meer dynamische. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) zijn er in juni 67.000 minder vaste contracten afgesloten, een daling van bijna 1 procent vergeleken met de maand daarvoor. Tegelijk steeg het aantal afgesloten dynamische contracten, die snel reageren op de prijzen op de groothandelsmarkt, met ruim 3 procent naar 33.000.
4 uur geleden