Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO hard onderuit op rood Damrak

ABN AMRO hard onderuit op rood Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ABN AMRO is woensdag op de beurs in Amsterdam hard onderuitgegaan. De bank zette in het eerste kwartaal van dit jaar een fors verlies in de boeken en werd daarvoor door beleggers afgestraft. Dit drukte op de leidende AEX-index, die met een verlies van 1,6 procent de handel uit ging.

Elders in Europa was het sentiment eveneens negatief. De vrees voor een nieuwe besmettingsgolf als de coronamaatregelen in de Verenigde Staten en andere landen te snel worden versoepeld, zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. De AEX zakte naar 512,19 punten. De MidKap zakte 2,5 procent tot 679,38 punten. Frankfurt en Parijs verloren tot 2,9 procent. Londen leverde 1,6 procent in na een recordkrimp van de Britse economie van 5,8 procent in maart.

ABN AMRO verloor 9,1 procent aan beurswaarde. De bank leed in het eerste kwartaal een nettoverlies van 395 miljoen euro als gevolg van de coronacrisis. ABN AMRO moest veel geld opzijzetten voor leningen die mogelijk nooit worden terugbetaald. Analisten spraken van teleurstellende cijfers.

Prosus

Prosus voerde de AEX aan met een winst van 5,5 procent. De techinvesteerder profiteerde van goede resultaten van het Chinese techbedrijf Tencent, waar het een aanzienlijk belang in heeft. Verder eindigde ook betaalbedrijf Adyen (plus 4,7 procent) in het groen.

Boskalis sloot in de MidKap 3,7 procent lager. De baggeraar en maritiem dienstverlener zei in het eerste kwart van 2020 een beperkte impact van de coronacrisis te hebben gemerkt. Op de lokale markt werd softwarebedrijf Tie Kinetix 8,2 procent meer waard dankzij een flinke verbetering van de resultaten in het afgelopen halfjaar.

Commerzbank

In Frankfurt verloor Commerzbank dik 7 procent. De Duitse bank zette in het eerste kwartaal ook miljoenen euro's opzij voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. TUI daalde 2,3 procent. De Duitse reisorganisatie wil de kosten met 30 procent verlagen en 8000 banen schrappen om de coronacrisis door te komen.

In Kopenhagen zakte A.P. Møller-Maersk bijna 6 procent. De crisis heeft een significante impact op de Deense containervervoerder. Door de lockdowns heeft de vraag naar goederen een flinke tik gekregen.

De euro was 1,0839 dollar waard, tegen 1,0868 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 25,45 euro. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper op 29,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

9 minuten geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

1 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

4 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

6 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden