ABN AMRO grootste daler in AEX na cijfers, Shell bovenaan
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met kleine winst gesloten. ABN AMRO stond onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak na bekendmaking van kwartaalcijfers. Ook supermarktconcern Ahold Delhaize opende de boeken en werd daarop eveneens lager gezet. Shell profiteerde van de stijgende olie- en gasprijzen en was koploper in de hoofdindex.
De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 770,22 punten, waarmee de verliesbeurt van een dag eerder deels werd goedgemaakt. De MidKap ging 0,5 procent vooruit tot 907,56 punten. De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in Frankfurt, Parijs en Londen lieten koerswinsten tot 0,8 procent zien.
ABN AMRO ging ruim 2 procent omlaag. Het financiële concern wist de kwartaalwinst bijna te verdubbelen dankzij de gestegen rente, maar beleggers maakten zich zorgen over de kosten. ABN AMRO verwacht namelijk niet langer zijn kostendoelstelling voor 2024 te zullen halen. Ook waren investeerders teleurgesteld dat de bank het besluit om eventueel nog meer eigen aandelen in te kopen heeft uitgesteld tot de publicatie van de cijfers over het vierde kwartaal.
Ahold Delhaize
Ahold Delhaize zakte 0,7 procent. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol.com zag de nettowinst dalen als gevolg van onder meer gestegen energiekosten en de stakingen in België. Topman Frans Muller sprak desondanks van "sterke prestaties" en zei meer aanwijzingen te zien dat de inflatie over haar hoogtepunt heen is.
Shell was koploper in de AEX met een winst van 2 procent. Ook het Britse BP en het Franse TotalEnergies hadden een goede dag met plussen tot 3,4 procent. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 83,66 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 86,68 dollar per vat. Dat is bijna het hoogste niveau van dit jaar. Ook de Europese gasprijs zat fors in de lift.
Alfen
In de MidKap ging Alfen aan kop met een plus van bijna 5 procent. De laadpalenmaker werd door de Amerikaanse investeringsbank Jefferies van de verkooplijst gehaald. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM en biotechnoloog Galapagos sloten de rij bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met dalingen tot 1,6 procent.
In Frankfurt klom Delivery Hero 4,7 procent. De Duitse maaltijdbezorger verhoogde zijn verwachtingen voor dit jaar.
De euro was 1,0978 dollar waard, tegen 1,0952 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
1 dag geleden