Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO grootste daler in AEX na cijfers, Shell bovenaan

ABN AMRO grootste daler in AEX na cijfers, Shell bovenaan

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met kleine winst gesloten. ABN AMRO stond onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak na bekendmaking van kwartaalcijfers. Ook supermarktconcern Ahold Delhaize opende de boeken en werd daarop eveneens lager gezet. Shell profiteerde van de stijgende olie- en gasprijzen en was koploper in de hoofdindex.

De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 770,22 punten, waarmee de verliesbeurt van een dag eerder deels werd goedgemaakt. De MidKap ging 0,5 procent vooruit tot 907,56 punten. De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in Frankfurt, Parijs en Londen lieten koerswinsten tot 0,8 procent zien.

ABN AMRO ging ruim 2 procent omlaag. Het financiële concern wist de kwartaalwinst bijna te verdubbelen dankzij de gestegen rente, maar beleggers maakten zich zorgen over de kosten. ABN AMRO verwacht namelijk niet langer zijn kostendoelstelling voor 2024 te zullen halen. Ook waren investeerders teleurgesteld dat de bank het besluit om eventueel nog meer eigen aandelen in te kopen heeft uitgesteld tot de publicatie van de cijfers over het vierde kwartaal.

Ahold Delhaize

Ahold Delhaize zakte 0,7 procent. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol.com zag de nettowinst dalen als gevolg van onder meer gestegen energiekosten en de stakingen in België. Topman Frans Muller sprak desondanks van "sterke prestaties" en zei meer aanwijzingen te zien dat de inflatie over haar hoogtepunt heen is.

Shell was koploper in de AEX met een winst van 2 procent. Ook het Britse BP en het Franse TotalEnergies hadden een goede dag met plussen tot 3,4 procent. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 83,66 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 86,68 dollar per vat. Dat is bijna het hoogste niveau van dit jaar. Ook de Europese gasprijs zat fors in de lift.

Alfen

In de MidKap ging Alfen aan kop met een plus van bijna 5 procent. De laadpalenmaker werd door de Amerikaanse investeringsbank Jefferies van de verkooplijst gehaald. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM en biotechnoloog Galapagos sloten de rij bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met dalingen tot 1,6 procent.

In Frankfurt klom Delivery Hero 4,7 procent. De Duitse maaltijdbezorger verhoogde zijn verwachtingen voor dit jaar.

De euro was 1,0978 dollar waard, tegen 1,0952 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

FT: eigenaar pompt 210 miljoen euro in noodlijdend Lipton

LONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.

13 minuten geleden
Bloomberg: superolietanker uit Straat van Hormuz vaart naar Japan

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan kan een nieuwe lading olie uit het Midden-Oosten ontvangen, ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz. Een Japanse supertanker met ruwe olie verliet dinsdagavond laat de vrijwel afgesloten zeestraat, meldt persbureau Bloomberg. De tanker zou woensdagochtend vroeg zijn bestemming hebben aangepast naar het Japanse Nagoya.

15 minuten geleden
Gewasprijzen op hoogste niveau sinds 2023 door Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.

28 minuten geleden
Rusland voorspelt prijsdaling olie na vertrek VAE uit OPEC

MOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiën Anton Siluanov.

31 minuten geleden
Vattenfall profiteert van hoge elektriciteitsprijs in Scandinavië

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.

1 uur geleden
Spaanse inflatie loopt verder op door hogere energieprijzen

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Iranoorlog drukt op boekingscijfers bij Booking.com

NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.

2 uur geleden