Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO grootste daler in AEX na cijfers, Shell bovenaan

ABN AMRO grootste daler in AEX na cijfers, Shell bovenaan

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met kleine winst gesloten. ABN AMRO stond onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak na bekendmaking van kwartaalcijfers. Ook supermarktconcern Ahold Delhaize opende de boeken en werd daarop eveneens lager gezet. Shell profiteerde van de stijgende olie- en gasprijzen en was koploper in de hoofdindex.

De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 770,22 punten, waarmee de verliesbeurt van een dag eerder deels werd goedgemaakt. De MidKap ging 0,5 procent vooruit tot 907,56 punten. De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in Frankfurt, Parijs en Londen lieten koerswinsten tot 0,8 procent zien.

ABN AMRO ging ruim 2 procent omlaag. Het financiƫle concern wist de kwartaalwinst bijna te verdubbelen dankzij de gestegen rente, maar beleggers maakten zich zorgen over de kosten. ABN AMRO verwacht namelijk niet langer zijn kostendoelstelling voor 2024 te zullen halen. Ook waren investeerders teleurgesteld dat de bank het besluit om eventueel nog meer eigen aandelen in te kopen heeft uitgesteld tot de publicatie van de cijfers over het vierde kwartaal.

Ahold Delhaize

Ahold Delhaize zakte 0,7 procent. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol.com zag de nettowinst dalen als gevolg van onder meer gestegen energiekosten en de stakingen in Belgiƫ. Topman Frans Muller sprak desondanks van "sterke prestaties" en zei meer aanwijzingen te zien dat de inflatie over haar hoogtepunt heen is.

Shell was koploper in de AEX met een winst van 2 procent. Ook het Britse BP en het Franse TotalEnergies hadden een goede dag met plussen tot 3,4 procent. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 83,66 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 86,68 dollar per vat. Dat is bijna het hoogste niveau van dit jaar. Ook de Europese gasprijs zat fors in de lift.

Alfen

In de MidKap ging Alfen aan kop met een plus van bijna 5 procent. De laadpalenmaker werd door de Amerikaanse investeringsbank Jefferies van de verkooplijst gehaald. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM en biotechnoloog Galapagos sloten de rij bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met dalingen tot 1,6 procent.

In Frankfurt klom Delivery Hero 4,7 procent. De Duitse maaltijdbezorger verhoogde zijn verwachtingen voor dit jaar.

De euro was 1,0978 dollar waard, tegen 1,0952 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

36 minuten geleden
Bonden dreigen met landelijke acties om bezuinigingsplannen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.

1 uur geleden
ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

1 uur geleden
Moederbedrijf Nexperia wil procedure tegen Nederland beginnen

JIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
AEX begint voorzichtig na afwijzing Iraans voorstel door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.

2 uur geleden
Wereldhave ziet op laatste moment af van beoogd financieel topman

AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.

3 uur geleden
Chinese inflatie stijgt door duurdere olie en vakantiereizen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.

4 uur geleden