ABN AMRO grootste daler in AEX na cijfers, Shell bovenaan
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met kleine winst gesloten. ABN AMRO stond onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak na bekendmaking van kwartaalcijfers. Ook supermarktconcern Ahold Delhaize opende de boeken en werd daarop eveneens lager gezet. Shell profiteerde van de stijgende olie- en gasprijzen en was koploper in de hoofdindex.
De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 770,22 punten, waarmee de verliesbeurt van een dag eerder deels werd goedgemaakt. De MidKap ging 0,5 procent vooruit tot 907,56 punten. De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in Frankfurt, Parijs en Londen lieten koerswinsten tot 0,8 procent zien.
ABN AMRO ging ruim 2 procent omlaag. Het financiële concern wist de kwartaalwinst bijna te verdubbelen dankzij de gestegen rente, maar beleggers maakten zich zorgen over de kosten. ABN AMRO verwacht namelijk niet langer zijn kostendoelstelling voor 2024 te zullen halen. Ook waren investeerders teleurgesteld dat de bank het besluit om eventueel nog meer eigen aandelen in te kopen heeft uitgesteld tot de publicatie van de cijfers over het vierde kwartaal.
Ahold Delhaize
Ahold Delhaize zakte 0,7 procent. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol.com zag de nettowinst dalen als gevolg van onder meer gestegen energiekosten en de stakingen in België. Topman Frans Muller sprak desondanks van "sterke prestaties" en zei meer aanwijzingen te zien dat de inflatie over haar hoogtepunt heen is.
Shell was koploper in de AEX met een winst van 2 procent. Ook het Britse BP en het Franse TotalEnergies hadden een goede dag met plussen tot 3,4 procent. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 83,66 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 86,68 dollar per vat. Dat is bijna het hoogste niveau van dit jaar. Ook de Europese gasprijs zat fors in de lift.
Alfen
In de MidKap ging Alfen aan kop met een plus van bijna 5 procent. De laadpalenmaker werd door de Amerikaanse investeringsbank Jefferies van de verkooplijst gehaald. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM en biotechnoloog Galapagos sloten de rij bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met dalingen tot 1,6 procent.
In Frankfurt klom Delivery Hero 4,7 procent. De Duitse maaltijdbezorger verhoogde zijn verwachtingen voor dit jaar.
De euro was 1,0978 dollar waard, tegen 1,0952 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
19 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
20 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
20 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
22 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
23 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
1 dag geleden