Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO gaat schade door bankhelpdeskfraude toch vergoeden

ABN AMRO gaat schade door bankhelpdeskfraude toch vergoeden

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO gaat toch de schade vergoeden van gedupeerde klanten als gevolg van zogenoemde bankhelpdeskfraude. Daarbij doet een crimineel zich voor als een medewerker van de bank, die de klant verleidt tot het afgeven van zijn bankpas en veiligheidscode voor internetbankieren. Dat bevestigt de bank na eerdere berichtgeving van het programma Meldpunt van Omroep MAX.

ABN AMRO vergoedde schade als gevolg van bankhelpdeskfraude, een vorm van spoofing, eerder nog niet. "Maar we hebben nu gezien hoe geraffineerd deze vorm van oplichting eigenlijk is", legt een woordvoerder uit. ABN AMRO gaat zaken die in het verleden zijn afgewezen omdat de klant zijn veiligheidscode had gedeeld opnieuw beoordelen. Volgens Stichting GIBO, een platform voor gedupeerden van spoofing, werd schade van bankhelpdeskfraude al wel vergoed bij andere banken.

Minister Wopke Hoekstra van Financiën maakte eind 2020 afspraken met de financiële sector over spoofing. Omdat bij deze vorm van fraude "de betaling wettelijk gezien door de klant zelf is geïnitieerd" waren banken niet verplicht tot compensatie van de schade. Toch riep de Tweede Kamer Hoekstra op desnoods de wet aan te passen om daar verandering in te brengen.

Consumentenbond

Vorige week vroeg de Consumentenbond banken nog meer te doen om te voorkomen dat hun klanten slachtoffer worden van fraude bij het overmaken van geld naar andere bankrekeningen. Volgens de bond worden de laatste jaren steeds meer mensen het slachtoffer van onder meer Whatsappfraude, helpdeskfraude en spoofing. De geschatte schade vorig jaar 44 miljoen euro.

Om fraude tegen te gaan hebben verschillende banken een wachttijd van enkele uren ingebouwd als een klant zijn limiet voor overboekingen verhoogt. Bij ABN AMRO is de overboeklimiet 250.000 euro. Dat wordt volgens een woordvoerder niet aangepast, maar er komt wel een soort extra slot op de bankrekening, dat klanten zelf kunnen instellen. Hoe dat er precies uit komt te zien is nog niet bekend. De zegsman wijst er wel op dat het bij gevallen van oplichting bijna altijd gaat om bedragen van minder dan 10.000 euro.

Meer uit Financieel

Nederlanders geven meer uit aan eten en drinken buiten de deur

EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.

4 uur geleden
Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

11 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

12 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

13 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

13 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

14 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

15 uur geleden