Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO en Galapagos zakken door aanstaand vertrek uit AEX

ABN AMRO en Galapagos zakken door aanstaand vertrek uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO en Galapagos werden woensdag lager gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten het nieuws dat de bank en de biotechnoloog later deze maand hun plek in de AEX-index zullen kwijtraken. De resultaten van Just Eat Takeaway werden daarentegen goed ontvangen. Het bedrijf achter Thuisbezorgd.nl profiteerde vorig jaar van de strenge coronamaatregelen en boekte flink meer omzet.

ABN AMRO en Galapagos behoorden tot de staartgroep bij de hoofdbedrijven op het Damrak, met minnen van 1,5 en 0,9 procent. De twee bedrijven verdwijnen vanaf 22 maart uit de AEX. Chiptoeleverancier Besi (plus 1,9 procent) en verlichtingsproducent Signify (min 0,1 procent) promoveren juist vanuit de MidKap naar de AEX. De wisseling is het gevolg van de herweging die beursexploitant Euronext jaarlijks uitvoert.

Just Eat Takeaway zag een stevige openingswinst deels verdampen en won 0,7 procent. Topman Jitse Groen omschreef 2020 als een "uitzonderlijk" jaar voor het bedrijf. Omdat restaurants moesten sluiten en mensen thuis moesten blijven vanwege lockdowns werd vaker eten thuisbezorgd. Ondanks het coronasucces leed de maaltijdbezorger wel een jaarverlies door forse investeringen in de uitbreiding van de organisatie. Voor 2021 rekent het bedrijf op een verdere versnelling van de ordergroei.

Frankfurt en Parijs winnen nipt, Londen verliest

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de min op 674,72 punten. De MidKap daalde een fractie tot 984,50 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen 0,1 procent. Londen verloor 0,6 procent.

Bij de middelgrote bedrijven was postbedrijf PostNL de grootste daler met een min van 2,7 procent. Basic-Fit volgde met een verlies van 2,3 procent en leverde daarmee de winst van een dag eerder weer in. Analisten van RBC schroefden hun aanbeveling voor de fitnessketen terug in een reactie op de resultaten van het bedrijf, die dinsdag naar buiten werden gebracht.

Inditex verloor 1,8 procent in Madrid. Het Spaanse moederbedrijf van kledingketens als Zara, Pull & Bear en Bershka had afgelopen jaar veel last van de lockdowns. Ook in de belangrijke feestdagenperiode aan het einde van het jaar gingen weer veel winkels op slot. De winst kelderde in 2020 met 70 procent.

De euro was 1,1873 dollar waard, tegenover 1,1885 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 63,45 dollar. Een vat Brentolie kostte 1 procent minder op 66,82 dollar.

Meer uit Financieel

ASML wil assortiment uitbreiden, zegt hoge directeur

SAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.

10 minuten geleden
Nederlandse bedrijven scherp op personeel in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.

31 minuten geleden
Gasprijs bijna 50 procent omhoog na lng-productiestop Qatar

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

45 minuten geleden
Branchevereniging: drukte bij pomp valt mee na aanval Iran

BUNNIK (ANP) - De stijging van de olieprijzen na de aanval op Iran leidt vooralsnog niet tot grote drukte bij de Nederlandse tankstations. Dat zegt Erik de Vries, directeur van branchevereniging NOVE. Hij verwacht dat de brandstofprijzen aan de pomp omhoog zullen gaan, maar denkt dat het voorlopig om een verhoging van enkele centen per liter gaat.

1 uur geleden
Qatar stopt met productie lng door aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

1 uur geleden
Ondernemingskamer stelt twee onderzoekers aan in zaak Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.

1 uur geleden
ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

2 uur geleden