ABN AMRO en Ahold Delhaize onderuit in AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO en Ahold Delhaize kregen woensdag flinke tikken in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam na bekendmaking van tegenvallende kwartaalcijfers. Ook Shell stond onder druk op het Damrak door een stevige daling van de olieprijzen.
De AEX sloot met een verlies van 0,2 procent op 734,64 punten. De MidKap won een fractie tot 820,86 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. De FTSE in Londen deed het wat minder met een min van 0,1 procent.
ABN AMRO dook ruim 9 procent in het rood. De bank boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht, maar de rente-inkomsten vielen tegen. Ahold Delhaize volgde met een verlies van meer dan 7 procent. Het concern zag de kwartaalomzet dalen als gevolg van negatieve wisselkoerseffecten. Volgens analisten vielen de marges in de belangrijke Amerikaanse markt tegen. Het moederbedrijf van Albert Heijn werd ook wat voorzichtiger over de winst dit jaar.
Adyen
Adyen was de sterkste stijger in de hoofdindex met een koersstijging van 4 procent. Het betaalbedrijf zal voorafgaand aan zijn beleggersdag in San Francisco voor het eerst met een kwartaalupdate komen. Adyen gaf eerder alleen elk halfjaar een kijkje in de boeken, maar kwam in augustus onder zware koersdruk te staan na zeer teleurstellende cijfers. De update komt naar verwachting na het slot op de Europese beurzen naar buiten.
De olieprijzen zijn gedaald naar het laagste niveau sinds juli, mede door zorgen over een zwakkere vraag. De prijs van een vat Amerikaanse olie noteerde 1,8 procent in de min op 76,01 dollar en Brent verloor 1,6 procent tot 80,32 dollar per vat. Shell leverde daarop 1,3 procent in.
PostNL
Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 had PostNL het opnieuw lastig met een min van 3,3 procent. De post- en pakketbezorger kwam maandag met teleurstellende cijfers en verwachtingen en sindsdien is de koers hard gedaald.
In Frankfurt konden sportmerk Adidas (min 1,9 procent) en Commerzbank (plus 0,5 procent) op aandacht van beleggers rekenen na publicatie van resultaten. Dat gold in Kopenhagen voor de bouwer van windturbines Vestas en in Londen voor winkelketen Marks & Spencer die stijgingen tot bijna 10 procent toonden.
De euro was 1,0709 dollar waard, tegen 1,0690 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
4 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.
7 uur geledenREDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.
7 uur geleden