ABN AMRO en Ahold Delhaize onderuit in AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO en Ahold Delhaize kregen woensdag flinke tikken in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam na bekendmaking van tegenvallende kwartaalcijfers. Ook Shell stond onder druk op het Damrak door een stevige daling van de olieprijzen.
De AEX sloot met een verlies van 0,2 procent op 734,64 punten. De MidKap won een fractie tot 820,86 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. De FTSE in Londen deed het wat minder met een min van 0,1 procent.
ABN AMRO dook ruim 9 procent in het rood. De bank boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht, maar de rente-inkomsten vielen tegen. Ahold Delhaize volgde met een verlies van meer dan 7 procent. Het concern zag de kwartaalomzet dalen als gevolg van negatieve wisselkoerseffecten. Volgens analisten vielen de marges in de belangrijke Amerikaanse markt tegen. Het moederbedrijf van Albert Heijn werd ook wat voorzichtiger over de winst dit jaar.
Adyen
Adyen was de sterkste stijger in de hoofdindex met een koersstijging van 4 procent. Het betaalbedrijf zal voorafgaand aan zijn beleggersdag in San Francisco voor het eerst met een kwartaalupdate komen. Adyen gaf eerder alleen elk halfjaar een kijkje in de boeken, maar kwam in augustus onder zware koersdruk te staan na zeer teleurstellende cijfers. De update komt naar verwachting na het slot op de Europese beurzen naar buiten.
De olieprijzen zijn gedaald naar het laagste niveau sinds juli, mede door zorgen over een zwakkere vraag. De prijs van een vat Amerikaanse olie noteerde 1,8 procent in de min op 76,01 dollar en Brent verloor 1,6 procent tot 80,32 dollar per vat. Shell leverde daarop 1,3 procent in.
PostNL
Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 had PostNL het opnieuw lastig met een min van 3,3 procent. De post- en pakketbezorger kwam maandag met teleurstellende cijfers en verwachtingen en sindsdien is de koers hard gedaald.
In Frankfurt konden sportmerk Adidas (min 1,9 procent) en Commerzbank (plus 0,5 procent) op aandacht van beleggers rekenen na publicatie van resultaten. Dat gold in Kopenhagen voor de bouwer van windturbines Vestas en in Londen voor winkelketen Marks & Spencer die stijgingen tot bijna 10 procent toonden.
De euro was 1,0709 dollar waard, tegen 1,0690 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
MADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.
6 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Vrachtwagenchauffeurs passen hun rijgedrag al aan door de recordprijzen voor diesel. Dat is in lijn met het advies van Transport en Logistiek Nederland (TLN), al is de branchevereniging zich ervan bewust dat zo'n gedragsaanpassing tijd kost. Om op de korte termijn betalingsproblemen tegen te gaan, levert de optimalisering van de bandenspanning en het rijden met energiezuinigere banden volgens TLN grotere winst op.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.
6 uur geleden