ABN AMRO en Ahold Delhaize onderuit in AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO en Ahold Delhaize kregen woensdag flinke tikken in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam na bekendmaking van tegenvallende kwartaalcijfers. Ook Shell stond onder druk op het Damrak door een stevige daling van de olieprijzen.
De AEX sloot met een verlies van 0,2 procent op 734,64 punten. De MidKap won een fractie tot 820,86 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. De FTSE in Londen deed het wat minder met een min van 0,1 procent.
ABN AMRO dook ruim 9 procent in het rood. De bank boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht, maar de rente-inkomsten vielen tegen. Ahold Delhaize volgde met een verlies van meer dan 7 procent. Het concern zag de kwartaalomzet dalen als gevolg van negatieve wisselkoerseffecten. Volgens analisten vielen de marges in de belangrijke Amerikaanse markt tegen. Het moederbedrijf van Albert Heijn werd ook wat voorzichtiger over de winst dit jaar.
Adyen
Adyen was de sterkste stijger in de hoofdindex met een koersstijging van 4 procent. Het betaalbedrijf zal voorafgaand aan zijn beleggersdag in San Francisco voor het eerst met een kwartaalupdate komen. Adyen gaf eerder alleen elk halfjaar een kijkje in de boeken, maar kwam in augustus onder zware koersdruk te staan na zeer teleurstellende cijfers. De update komt naar verwachting na het slot op de Europese beurzen naar buiten.
De olieprijzen zijn gedaald naar het laagste niveau sinds juli, mede door zorgen over een zwakkere vraag. De prijs van een vat Amerikaanse olie noteerde 1,8 procent in de min op 76,01 dollar en Brent verloor 1,6 procent tot 80,32 dollar per vat. Shell leverde daarop 1,3 procent in.
PostNL
Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 had PostNL het opnieuw lastig met een min van 3,3 procent. De post- en pakketbezorger kwam maandag met teleurstellende cijfers en verwachtingen en sindsdien is de koers hard gedaald.
In Frankfurt konden sportmerk Adidas (min 1,9 procent) en Commerzbank (plus 0,5 procent) op aandacht van beleggers rekenen na publicatie van resultaten. Dat gold in Kopenhagen voor de bouwer van windturbines Vestas en in Londen voor winkelketen Marks & Spencer die stijgingen tot bijna 10 procent toonden.
De euro was 1,0709 dollar waard, tegen 1,0690 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
13 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
16 uur geleden