Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO en Ahold Delhaize onderuit in AEX na cijfers

ABN AMRO en Ahold Delhaize onderuit in AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO en Ahold Delhaize kregen woensdag flinke tikken in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam na bekendmaking van tegenvallende kwartaalcijfers. Ook Shell stond onder druk op het Damrak door een stevige daling van de olieprijzen.

De AEX sloot met een verlies van 0,2 procent op 734,64 punten. De MidKap won een fractie tot 820,86 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. De FTSE in Londen deed het wat minder met een min van 0,1 procent.

ABN AMRO dook ruim 9 procent in het rood. De bank boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht, maar de rente-inkomsten vielen tegen. Ahold Delhaize volgde met een verlies van meer dan 7 procent. Het concern zag de kwartaalomzet dalen als gevolg van negatieve wisselkoerseffecten. Volgens analisten vielen de marges in de belangrijke Amerikaanse markt tegen. Het moederbedrijf van Albert Heijn werd ook wat voorzichtiger over de winst dit jaar.

Adyen

Adyen was de sterkste stijger in de hoofdindex met een koersstijging van 4 procent. Het betaalbedrijf zal voorafgaand aan zijn beleggersdag in San Francisco voor het eerst met een kwartaalupdate komen. Adyen gaf eerder alleen elk halfjaar een kijkje in de boeken, maar kwam in augustus onder zware koersdruk te staan na zeer teleurstellende cijfers. De update komt naar verwachting na het slot op de Europese beurzen naar buiten.

De olieprijzen zijn gedaald naar het laagste niveau sinds juli, mede door zorgen over een zwakkere vraag. De prijs van een vat Amerikaanse olie noteerde 1,8 procent in de min op 76,01 dollar en Brent verloor 1,6 procent tot 80,32 dollar per vat. Shell leverde daarop 1,3 procent in.

PostNL

Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 had PostNL het opnieuw lastig met een min van 3,3 procent. De post- en pakketbezorger kwam maandag met teleurstellende cijfers en verwachtingen en sindsdien is de koers hard gedaald.

In Frankfurt konden sportmerk Adidas (min 1,9 procent) en Commerzbank (plus 0,5 procent) op aandacht van beleggers rekenen na publicatie van resultaten. Dat gold in Kopenhagen voor de bouwer van windturbines Vestas en in Londen voor winkelketen Marks & Spencer die stijgingen tot bijna 10 procent toonden.

De euro was 1,0709 dollar waard, tegen 1,0690 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

17 minuten geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

18 minuten geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

1 uur geleden
Huishoudbeurs verwacht dit jaar meer bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.

3 uur geleden
Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

9 uur geleden
Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

14 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

16 uur geleden