ABN AMRO en Ahold Delhaize centraal op Damrak na updates
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar de resultaten van ABN AMRO en supermarktconcern Ahold Delhaize. ABN AMRO boekte afgelopen kwartaal meer winst dan marktkenners hadden verwacht. Topman Robert Swaak sprak van een "zeer sterk financieel resultaat".
De bank profiteerde daarbij van de hogere rente-inkomsten. De winst werd ook gestuwd doordat er voorzieningen vrijvielen van geld dat de bank eerder apart had gezet voor leningen die mogelijk niet meer terugbetaald zouden worden. De kosten liepen afgelopen kwartaal wel op, maar voor het hele jaar rekent de bank op lagere kosten.
Ahold Delhaize zag de kwartaalomzet dalen als gevolg van negatieve wisselkoerseffecten. Tegen constante wisselkoersen groeide de omzet met 2,9 procent. Het concern gaat daarnaast voor nog eens 1 miljard euro aan eigen aandelen terugkopen vanaf begin 2024. Ook liet het bedrijf weten zijn Amerikaanse onlinesupermarkt FreshDirect te hebben verkocht aan Getir, een flitsbezorger van boodschappen.
Adyen
Ook Adyen staat in de belangstelling. Het betaalbedrijf zal voorafgaand aan zijn beleggersdag voor het eerst met een kwartaalupdate komen. Het bedrijf gaf eerder alleen elk halfjaar een kijkje in de boeken, maar kwam afgelopen augustus onder zware koersdruk te staan na zeer teleurstellende halfjaarcijfers. Tijdens de beleggersdag hoopt de voormalige beurslieveling het vertrouwen van investeerders terug te winnen.
De AEX-index koerst af op een lager begin van de drukke beursdag. Ook de andere Europese beurzen lijken met minnen te openen. Buiten het Damrak openden grote bedrijven als Adidas, Bayer, Commerzbank en Crédit Agricole de boeken. De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag overwegend verliezen zien, ondanks de aanhoudende winstreeks op Wall Street. De Nikkei in Tokio eindigde 0,3 procent lager en de beurs in Hongkong verloor 0,4 procent.
PostNL
Op het Damrak blijft PostNL in de belangstelling staan. De post- en pakketbezorger dook dinsdag nog eens bijna 6 procent omlaag. Een dag eerder kelderde het aandeel al bijna 13 procent na teleurstellende resultaten.
De euro was 1,0682 dollar waard, tegen 1,0690 dollar een dag eerder. De olieprijzen stabiliseerden enigszins na de forse daling tot het laagste niveau in maanden op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 77,36 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 81,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
3 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
8 uur geleden