ABN AMRO en Ahold Delhaize centraal op Damrak na updates
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar de resultaten van ABN AMRO en supermarktconcern Ahold Delhaize. ABN AMRO boekte afgelopen kwartaal meer winst dan marktkenners hadden verwacht. Topman Robert Swaak sprak van een "zeer sterk financieel resultaat".
De bank profiteerde daarbij van de hogere rente-inkomsten. De winst werd ook gestuwd doordat er voorzieningen vrijvielen van geld dat de bank eerder apart had gezet voor leningen die mogelijk niet meer terugbetaald zouden worden. De kosten liepen afgelopen kwartaal wel op, maar voor het hele jaar rekent de bank op lagere kosten.
Ahold Delhaize zag de kwartaalomzet dalen als gevolg van negatieve wisselkoerseffecten. Tegen constante wisselkoersen groeide de omzet met 2,9 procent. Het concern gaat daarnaast voor nog eens 1 miljard euro aan eigen aandelen terugkopen vanaf begin 2024. Ook liet het bedrijf weten zijn Amerikaanse onlinesupermarkt FreshDirect te hebben verkocht aan Getir, een flitsbezorger van boodschappen.
Adyen
Ook Adyen staat in de belangstelling. Het betaalbedrijf zal voorafgaand aan zijn beleggersdag voor het eerst met een kwartaalupdate komen. Het bedrijf gaf eerder alleen elk halfjaar een kijkje in de boeken, maar kwam afgelopen augustus onder zware koersdruk te staan na zeer teleurstellende halfjaarcijfers. Tijdens de beleggersdag hoopt de voormalige beurslieveling het vertrouwen van investeerders terug te winnen.
De AEX-index koerst af op een lager begin van de drukke beursdag. Ook de andere Europese beurzen lijken met minnen te openen. Buiten het Damrak openden grote bedrijven als Adidas, Bayer, Commerzbank en Crédit Agricole de boeken. De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag overwegend verliezen zien, ondanks de aanhoudende winstreeks op Wall Street. De Nikkei in Tokio eindigde 0,3 procent lager en de beurs in Hongkong verloor 0,4 procent.
PostNL
Op het Damrak blijft PostNL in de belangstelling staan. De post- en pakketbezorger dook dinsdag nog eens bijna 6 procent omlaag. Een dag eerder kelderde het aandeel al bijna 13 procent na teleurstellende resultaten.
De euro was 1,0682 dollar waard, tegen 1,0690 dollar een dag eerder. De olieprijzen stabiliseerden enigszins na de forse daling tot het laagste niveau in maanden op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 77,36 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 81,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.
38 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.
43 minuten geledenATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geleden