Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO en Ahold Delhaize afgestraft op Damrak na cijfers

ABN AMRO en Ahold Delhaize afgestraft op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO en Ahold Delhaize werden woensdag hard afgestraft op de Amsterdamse beurs. Beleggers waren duidelijk niet te spreken over de resultaten van de bank en het supermarktconcern. ABN AMRO boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan marktkenners hadden verwacht, maar de rente-inkomsten vielen tegen. Topman Robert Swaak sprak van een "zeer sterk financieel resultaat" van de bank, maar beleggers hadden op meer gehoopt. Het aandeel werd maar liefst 8 procent lager gezet.

Ahold Delhaize zag de kwartaalomzet dalen als gevolg van negatieve wisselkoerseffecten. Volgens analisten vielen de marges in de belangrijke Amerikaanse markt tegen en werd het moederbedrijf van Albert Heijn ook wat voorzichtiger over de winst dit jaar. Het concern kondigde wel aan voor nog eens 1 miljard euro aan eigen aandelen te gaan terugkopen vanaf begin 2024. Ook liet het bedrijf weten zijn Amerikaanse onlinesupermarkt FreshDirect te hebben verkocht aan Getir, een flitsbezorger van boodschappen. Het aandeel zakte 5,5 procent.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 732,24 punten, door de forse koersverliezen van ABN AMRO en Ahold Delhaize. De MidKap daalde 0,3 procent tot 818,45 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent.

Adyen

Adyen daalde 0,9 procent. Het betaalbedrijf zal voorafgaand aan zijn beleggersdag in San Francisco voor het eerst met een kwartaalupdate komen. Het bedrijf gaf eerder alleen elk halfjaar een kijkje in de boeken, maar kwam afgelopen augustus onder zware koersdruk te staan na zeer teleurstellende halfjaarcijfers. Tijdens de beleggersdag hoopt de voormalige beurslieveling het vertrouwen van investeerders terug te winnen. De kwartaalupdate zal naar verwachting na het slot op de Europese beurzen naar buiten komen.

PostNL zette de daling voort met een min van 1 procent. De post- en pakketbezorger heeft deze week al zo'n 20 procent aan beurswaarde verloren na teleurstellende resultaten.

Adidas

In Frankfurt verloor Adidas 1 procent, ondanks dat het sportmerk dit jaar minder verlies denkt te lijden dan eerder werd gevreesd. Commerzbank won dik 3 procent na goed ontvangen resultaten van de Duitse bank.

De euro was 1,0674 dollar waard, tegen 1,0690 dollar een dag eerder. De olieprijzen stabiliseerden enigszins na de forse daling tot het laagste niveau in maanden op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 77,19 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 81,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Ackman

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van bijna 7 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.

5 minuten geleden
Adviesbureau: meer miljonairs in Nederland en wereldwijd

UTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.

27 minuten geleden
Krant: ING werkt aan bod op Spaanse vermogensbeheerder Singular

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.

49 minuten geleden
Vraag naar chips blijft groter dan aanbod door AI, zegt TSMC-baas

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.

1 uur geleden
CPB: hogere inkomens beschikken vaker over zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.

2 uur geleden
Ziekteverzuim bovengemiddeld, vooral in gezondheidszorg

DEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers kwam in het eerste kwartaal van dit jaar uit op 5,8 procent. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar hoger dan het langjarig gemiddelde. In de gezondheids- en welzijnszorg lag het ziekteverzuim met 8,2 procent het hoogst van alle bedrijfstakken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Groene stroom is volgens klimaatstichting iets vaker echt groen

UTRECHT (ANP) - Energieleveranciers verkopen vaker groene stroom die daadwerkelijk duurzaam is opgewekt met bijvoorbeeld windmolens en zonnepanelen in Nederland. Uit onderzoek van klimaatstichting HIER komt naar voren dat 34 procent van de onderzochte groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Dat was vorig jaar nog bijna 38 procent.

3 uur geleden