Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO en Ahold Delhaize afgestraft op Damrak na cijfers

ABN AMRO en Ahold Delhaize afgestraft op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO en Ahold Delhaize werden woensdag hard afgestraft op de Amsterdamse beurs. Beleggers waren duidelijk niet te spreken over de resultaten van de bank en het supermarktconcern. ABN AMRO boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan marktkenners hadden verwacht, maar de rente-inkomsten vielen tegen. Topman Robert Swaak sprak van een "zeer sterk financieel resultaat" van de bank, maar beleggers hadden op meer gehoopt. Het aandeel werd maar liefst 8 procent lager gezet.

Ahold Delhaize zag de kwartaalomzet dalen als gevolg van negatieve wisselkoerseffecten. Volgens analisten vielen de marges in de belangrijke Amerikaanse markt tegen en werd het moederbedrijf van Albert Heijn ook wat voorzichtiger over de winst dit jaar. Het concern kondigde wel aan voor nog eens 1 miljard euro aan eigen aandelen te gaan terugkopen vanaf begin 2024. Ook liet het bedrijf weten zijn Amerikaanse onlinesupermarkt FreshDirect te hebben verkocht aan Getir, een flitsbezorger van boodschappen. Het aandeel zakte 5,5 procent.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 732,24 punten, door de forse koersverliezen van ABN AMRO en Ahold Delhaize. De MidKap daalde 0,3 procent tot 818,45 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent.

Adyen

Adyen daalde 0,9 procent. Het betaalbedrijf zal voorafgaand aan zijn beleggersdag in San Francisco voor het eerst met een kwartaalupdate komen. Het bedrijf gaf eerder alleen elk halfjaar een kijkje in de boeken, maar kwam afgelopen augustus onder zware koersdruk te staan na zeer teleurstellende halfjaarcijfers. Tijdens de beleggersdag hoopt de voormalige beurslieveling het vertrouwen van investeerders terug te winnen. De kwartaalupdate zal naar verwachting na het slot op de Europese beurzen naar buiten komen.

PostNL zette de daling voort met een min van 1 procent. De post- en pakketbezorger heeft deze week al zo'n 20 procent aan beurswaarde verloren na teleurstellende resultaten.

Adidas

In Frankfurt verloor Adidas 1 procent, ondanks dat het sportmerk dit jaar minder verlies denkt te lijden dan eerder werd gevreesd. Commerzbank won dik 3 procent na goed ontvangen resultaten van de Duitse bank.

De euro was 1,0674 dollar waard, tegen 1,0690 dollar een dag eerder. De olieprijzen stabiliseerden enigszins na de forse daling tot het laagste niveau in maanden op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 77,19 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 81,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

1 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

3 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

4 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

5 uur geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

6 uur geleden
Brussel maakt plan voor onafhankelijkheid Chinese grondstoffen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.

6 uur geleden
Magnum denkt dat totale ijsmarkt groeit naar 90 miljard in 2029

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

6 uur geleden