
ABN AMRO eindigt lager in AEX na cijfers, Ahold Delhaize stijgt
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is woensdag tussen de dalers in de AEX-index op het Damrak geëindigd. Uit de kwartaalresultaten van de bank kwam naar voren dat er iets minder winst is geboekt door lagere rente-inkomsten. Beleggers lijken de resultaten aan te grijpen om wat winst te nemen na de sterke koersstijging van het aandeel dit jaar. Het aandeel sloot 4,7 procent lager.
Ook Ahold Delhaize kwam woensdag met cijfers. Het supermarktconcern achter Albert Heijn en webwinkel bol heeft het afgelopen kwartaal meer omzet en winst geboekt. De onlineactiviteiten waren bovendien voor het eerst volledig winstgevend. Volgens topman Frans Muller was dat te danken aan de combinatie van onlinewinkels en fysieke vestigingen. Ahold Delhaize eindigde 0,4 procent hoger.
De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,4 procent lager op 883,93 punten. De MidKap steeg 0,1 procent tot 903,98 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,3 procent.
Koopadvies voor Adyen
De chipbedrijven in de hoofdgraadmeter leverden hun openingswinsten gedurende de handelssessie in en daalden tot 1,8 procent. Dinsdag stonden ASMI, Besi en ASML al onder druk na uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij zei in gesprek met zakenzender CNBC dat er binnen een week mogelijk heffingen worden aangekondigd voor chips.
Sterkste stijger in de AEX was Adyen, dat 2,5 procent won. Het betaalbedrijf kreeg een koopadvies van de Spaanse bank Santander. Andere stijgers waren verzekeraars Aegon en NN Group en uitzendconcern Randstad met plussen tot 1,6 procent.
Koersdaling Fugro
Bij de middelgrote fondsen stond Galapagos (min 2,3 procent) tussen de dalers na een verkoopadvies van Deutsche Bank. De biotechnoloog meldde daarnaast dat de Amerikaanse toezichthouder FDA een speciale status heeft toegekend aan zijn kandidaatgeneesmiddel voor de behandeling van mantelcellymfoom, een zeldzaam en agressief subtype van non-Hodgkinlymfoom.
Fugro eindigde onderin de MidKap. De bodemonderzoeker verloor 2,7 procent, nadat het bedrijf door de banken Jefferies en Van Lanschot Kempen van de kooplijsten was gehaald.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag een flinke winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs na de bekendmaking van kwartaalcijfers. Het bedrijf uit Veldhoven verwacht daarbij dat de omzet in China volgend jaar flink terugloopt omdat Chinese klanten vorig jaar en dit jaar al veel aankopen bij ASML hebben gedaan. Verder wordt voor heel 2026 een omzet verwacht die niet lager is dan dit jaar.
50 minuten geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende elektrische bussenfabrikant Ebusco heeft in het derde kwartaal van dit jaar 39 bussen geleverd, evenveel als in het voorgaande kwartaal. Voor het vierde kwartaal verwacht het bedrijf "minstens een gelijk aantal leveringen", staat in een persverklaring. Volgens Ebusco leveren de verkoopcijfers "opnieuw bewijs" dat de onderneming vooruitgang boekt "in het herstel naar een stabiel bedrijf."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Opel, Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Jeep, Ram, Chrysler en Fiat, gaat de komende vier jaar 13 miljard dollar (11,2 miljard euro) investeren in de Verenigde Staten. Het concern wil daarmee zijn activiteiten in deze cruciale markt herstellen en de impact van Amerikaanse invoerheffingen beperken. Het gaat om de grootste investering in de meer dan honderdjarige geschiedenis van het bedrijf.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in China zijn in september opnieuw gedaald, vooral door lagere kosten voor levensmiddelen. Volgens de Chinese overheid zakten de prijzen met 0,3 procent in vergelijking met een jaar eerder. In augustus ging het om een daling met 0,4 procent.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML verwacht dat de omzet in China volgend jaar sterk terugloopt. Volgens het Veldhovense bedrijf komt dat doordat klanten in het Aziatische land dit en vorig jaar al veel aankopen deden, staat in een toelichting op de derdekwartaalcijfers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vrije sector huurmarkt zit nog altijd "compleet op slot", meldt woningplatform Pararius op basis van cijfers over het derde kwartaal. Door de hoge huurprijzen blijft een woning in de vrije sector voor veel woningzoekenden nagenoeg onbereikbaar. De organisatie ziet ook dat er nog steeds op grote schaal huurwoningen worden verkocht in plaats van opnieuw verhuurd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft (45 procent) van de Nederlanders vreest voor negatieve financiële gevolgen van de energietransitie, meldt de ANWB op basis van onderzoek onder bijna 2000 mensen. Zij zijn vooral bezorgd over stijgende energiekosten. Dit geldt volgens de onderzoekers niet alleen voor huishoudens met een laag inkomen, maar ook voor bijna de helft van de modale inkomensgroep.
5 uur geleden