ABN AMRO: detailhandel blijft komende jaren groeien
AMSTERDAM (ANP) - De detailhandel zal ook dit en volgend jaar de omzet weten op te voeren, net als het afgelopen jaar. Dat voorspellen economen van ABN AMRO. Voor veel eigenaars van met name fysieke winkels dreigen evenwel moeilijke jaren, waarschuwen ze.
De omzet in de detailhandel neemt in 2020 en 2021 met 2 procent toe, verwachten de sectoreconomen. Vorig jaar steeg de omzet in de detailhandel met 2,5 procent. De economie van Nederland draait relatief gezien nog goed, met een uiterst lage werkloosheid en snellere loonstijging. Daar profiteert de winkelsector als geheel van, waarbij vooral onlinewinkels, supermarkten en doe-het-zelfzaken op blijvende groei kunnen rekenen.
De populariteit van onlinewinkelen zorgt er wel voor dat ondernemers in de winkelstraat het steeds moeilijker krijgen. Vooral verkopers van kleding en elektronica zullen nog meer concurrentie krijgen van webwinkels dan ze al hadden. Zo bereidt de Amerikaanse webwinkelgigant Amazon zich voor om meer producten in Nederland aan te bieden en breidt bol.com zijn assortiment uit. Daarnaast zorgt vergrijzing en de trek van jongeren naar stedelijke gebieden in veel plaatsen voor steeds stillere winkelstraten.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
12 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
1 dag geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden