ABN AMRO: detailhandel blijft komende jaren groeien
AMSTERDAM (ANP) - De detailhandel zal ook dit en volgend jaar de omzet weten op te voeren, net als het afgelopen jaar. Dat voorspellen economen van ABN AMRO. Voor veel eigenaars van met name fysieke winkels dreigen evenwel moeilijke jaren, waarschuwen ze.
De omzet in de detailhandel neemt in 2020 en 2021 met 2 procent toe, verwachten de sectoreconomen. Vorig jaar steeg de omzet in de detailhandel met 2,5 procent. De economie van Nederland draait relatief gezien nog goed, met een uiterst lage werkloosheid en snellere loonstijging. Daar profiteert de winkelsector als geheel van, waarbij vooral onlinewinkels, supermarkten en doe-het-zelfzaken op blijvende groei kunnen rekenen.
De populariteit van onlinewinkelen zorgt er wel voor dat ondernemers in de winkelstraat het steeds moeilijker krijgen. Vooral verkopers van kleding en elektronica zullen nog meer concurrentie krijgen van webwinkels dan ze al hadden. Zo bereidt de Amerikaanse webwinkelgigant Amazon zich voor om meer producten in Nederland aan te bieden en breidt bol.com zijn assortiment uit. Daarnaast zorgt vergrijzing en de trek van jongeren naar stedelijke gebieden in veel plaatsen voor steeds stillere winkelstraten.
Meer uit Financieel
NUUK (ANP/BLOOMBERG) - Het Groenlandse pensioenfonds overweegt zijn beleggingen in Amerikaanse aandelen te verkopen. Topman Søren Schock Petersen van SISA pension denkt dat het stoppen met de investeringen een symbolisch standpunt zou zijn tegen het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om het Arctische eiland in te lijven.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.
1 uur geledenDAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.
3 uur geleden