Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO: detailhandel blijft komende jaren groeien

ABN AMRO: detailhandel blijft komende jaren groeien

AMSTERDAM (ANP) - De detailhandel zal ook dit en volgend jaar de omzet weten op te voeren, net als het afgelopen jaar. Dat voorspellen economen van ABN AMRO. Voor veel eigenaars van met name fysieke winkels dreigen evenwel moeilijke jaren, waarschuwen ze.

De omzet in de detailhandel neemt in 2020 en 2021 met 2 procent toe, verwachten de sectoreconomen. Vorig jaar steeg de omzet in de detailhandel met 2,5 procent. De economie van Nederland draait relatief gezien nog goed, met een uiterst lage werkloosheid en snellere loonstijging. Daar profiteert de winkelsector als geheel van, waarbij vooral onlinewinkels, supermarkten en doe-het-zelfzaken op blijvende groei kunnen rekenen.

De populariteit van onlinewinkelen zorgt er wel voor dat ondernemers in de winkelstraat het steeds moeilijker krijgen. Vooral verkopers van kleding en elektronica zullen nog meer concurrentie krijgen van webwinkels dan ze al hadden. Zo bereidt de Amerikaanse webwinkelgigant Amazon zich voor om meer producten in Nederland aan te bieden en breidt bol.com zijn assortiment uit. Daarnaast zorgt vergrijzing en de trek van jongeren naar stedelijke gebieden in veel plaatsen voor steeds stillere winkelstraten.

Meer uit Financieel

Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

1 uur geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

1 uur geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

1 uur geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

3 uur geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

3 uur geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

3 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

5 uur geleden