ABN AMRO dagwinnaar in AEX, Heineken hekkensluiter na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is woensdag bovenaan de AEX-index op het Damrak geëindigd. De bank boekte het afgelopen jaar flink meer winst, kwam naar voren uit gepubliceerde jaarresultaten. Het aandeel sloot 6,6 procent hoger. Beleggers waren minder te spreken over Heineken dat 6,4 procent verloor en ook met cijfers kwam. De bierbrouwer verkocht het afgelopen jaar minder bier en de nettowinst nam af.
Heineken had met name last van uitdagende marktomstandigheden, waaronder de hoge inflatie. Het bedrijf wist echter de omzet op te voeren door prijsverhogingen. Topman Dolf van den Brink verklaarde in een toelichting op de cijfers voorzichtig te blijven voor 2024, maar rekende wel op verdere omzetgroei.
De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,1 procent hoger op 843,67 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 890,79 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt kregen er tot 0,7 procent bij.
Alfen
Ahold Delhaize steeg in de hoofdindex op Beursplein 5 met 2,7 procent. Het supermarktconcern zag de omzet in het laatste kwartaal van vorig jaar licht dalen door negatieve wisselkoerseffecten. Tegen constante wisselkoersen namen de verkopen wel toe. Topman Frans Muller sprak van "solide" prestaties in het laatste kwartaal van 2023.
Sterkste stijger op het Damrak was Alfen met een plus van 10,5 procent. De fabrikant van laadpalen en opslagsystemen, dat dinsdag na het sluiten van de beurs met resultaten kwam, zag de omzet vorig jaar stijgen. De nettowinst ging wel hard omlaag. Desondanks leken beleggers te spreken over de verkoopcijfers, die een sterke groei lieten zien op het gebied van energieopslagsystemen en andere systemen voor het elektriciteitsnet.
Vopak in de plus
Ook Vopak liet een sterke stijging zien in de index voor middelgrote bedrijven. Het tankopslagbedrijf boekte vorig jaar meer omzet en topman Dick Richelle sprak daarbij van een succesvol jaar. Zo steeg de winst voor aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijvingen en afboekingen tot recordniveau. Vopak heeft verder besloten meer dividend uit te keren en voor 300 miljoen euro eigen aandelen terug te kopen. Het aandeel klom 9,5 procent.
De euro was 1,0729 dollar waard, tegen 1,0715 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder en kostte 77,49 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 0,4 procent in prijs tot 82,46 dollar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
1 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
4 uur geleden