Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO dagwinnaar in AEX, Heineken hekkensluiter na cijfers

ABN AMRO dagwinnaar in AEX, Heineken hekkensluiter na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is woensdag bovenaan de AEX-index op het Damrak geëindigd. De bank boekte het afgelopen jaar flink meer winst, kwam naar voren uit gepubliceerde jaarresultaten. Het aandeel sloot 6,6 procent hoger. Beleggers waren minder te spreken over Heineken dat 6,4 procent verloor en ook met cijfers kwam. De bierbrouwer verkocht het afgelopen jaar minder bier en de nettowinst nam af.

Heineken had met name last van uitdagende marktomstandigheden, waaronder de hoge inflatie. Het bedrijf wist echter de omzet op te voeren door prijsverhogingen. Topman Dolf van den Brink verklaarde in een toelichting op de cijfers voorzichtig te blijven voor 2024, maar rekende wel op verdere omzetgroei.

De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,1 procent hoger op 843,67 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 890,79 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt kregen er tot 0,7 procent bij.

Alfen

Ahold Delhaize steeg in de hoofdindex op Beursplein 5 met 2,7 procent. Het supermarktconcern zag de omzet in het laatste kwartaal van vorig jaar licht dalen door negatieve wisselkoerseffecten. Tegen constante wisselkoersen namen de verkopen wel toe. Topman Frans Muller sprak van "solide" prestaties in het laatste kwartaal van 2023.

Sterkste stijger op het Damrak was Alfen met een plus van 10,5 procent. De fabrikant van laadpalen en opslagsystemen, dat dinsdag na het sluiten van de beurs met resultaten kwam, zag de omzet vorig jaar stijgen. De nettowinst ging wel hard omlaag. Desondanks leken beleggers te spreken over de verkoopcijfers, die een sterke groei lieten zien op het gebied van energieopslagsystemen en andere systemen voor het elektriciteitsnet.

Vopak in de plus

Ook Vopak liet een sterke stijging zien in de index voor middelgrote bedrijven. Het tankopslagbedrijf boekte vorig jaar meer omzet en topman Dick Richelle sprak daarbij van een succesvol jaar. Zo steeg de winst voor aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijvingen en afboekingen tot recordniveau. Vopak heeft verder besloten meer dividend uit te keren en voor 300 miljoen euro eigen aandelen terug te kopen. Het aandeel klom 9,5 procent.

De euro was 1,0729 dollar waard, tegen 1,0715 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder en kostte 77,49 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 0,4 procent in prijs tot 82,46 dollar.

Meer uit Financieel

Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.

1 uur geleden
Meta trekt tijdlijn-bezwaren in, aanpassingen mogelijk blijvend

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.

1 uur geleden
Ook EU-lidstaten akkoord met importverbod Russisch gas in 2027

BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.

1 uur geleden
Krant: Europese Commissie neemt stappen tegen chatbot Grok

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie begint maandag met een procedure tegen chatbot Grok. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Volgens Handelsblatt komt de commissie met strengere maatregelen om de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI ertoe te dwingen de EU te verlaten.

1 uur geleden
Legale gokbranche: bijna alleen illegale gokreclames op Facebook

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.

2 uur geleden
Basic-Fit kreeg er meer dan half miljoen leden bij in 2025

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig aan drukke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

2 uur geleden