Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO daalt, IMCD klimt op Damrak

ABN AMRO daalt, IMCD klimt op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak stond het aandeel ABN AMRO woensdag onder druk, nadat de bank kwartaalcijfers publiceerde. Chemicaliëndistributeur IMCD opende ook de boeken en werd hoger gezet. De Europese beurzen bleven dicht bij huis. Beleggers deden het rustig aan na de euforie op de financiële markten over het coronavaccin van het farmaceutische concern Pfizer.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 590,22 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 846,53 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. De Londense FTSE-index bleef vrijwel vlak.

ABN AMRO (min 5,7 procent) behoorde tot de staartgroep bij de Amsterdamse hoofdfondsen. Het financiële concern kende in het derde kwartaal duidelijk een betere periode dan in het door de eerste coronalockdown geplaagde tweede kwartaal. Er werd weer winst geboekt en er hoefde veel minder geld opzij gezet te worden voor leningen die mogelijk nooit worden terugbetaald. Dat de koers toch flink omlaag gaat komt waarschijnlijk door de gedaalde rentebaten. Ook vielen de inkomsten uit commissies tegen.

IMCD

De technologiebedrijven, die floreerden tijdens de coronacrisis, werden opnieuw van de hand gedaan. In de AEX verloor techinvesteerder Prosus 5,6 procent. Unibail-Rodamco-Westfield was de grootste daler met een verlies van 7,4 procent. Beleggers namen wat winst na de sterke opmars van het winkelvastgoedconcern, dat in de afgelopen twee dagen ruim 40 procent won.

IMCD was koploper met een plus van 3,5 procent. De chemicaliëndistributeur sloot de eerste negen maanden van het jaar af met meer winst op een licht hogere omzet. Topman Piet van der Slikke sprak van sterke prestaties, waarbij alle regio's bijdroegen aan de groei. Voor het hele jaar gaat het bedrijf uit van verdere groei van het resultaat, ondanks de coronaproblematiek.

Accell

Accell steeg 4,7 procent bij de kleinere bedrijven. De maker van fietsenmerken als Batavus kende een uitstekende zomer en nazomer en zag de verkopen flink stijgen. Het bedrijf verhoogde ook zijn verwachtingen voor het het hele jaar. In Frankfurt daalde Continental ruim 1 procent, na tegenvallende resultaten van de Duitse bandenfabrikant en maker van auto-onderdelen. Het Duitse energieconcern E.ON, die ook met cijfers kwam, klom 1,9 procent.

De euro was 1,1789 dollar waard, tegenover 1,1809 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,8 procent tot 42,53 dollar. Brentolie werd 2,7 procent duurder op 44,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Steeds groter deel van de boeren is jonger dan 40 jaar

DEN HAAG (ANP) - Een steeds groter deel van de boeren in Nederland is jonger dan 40. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het totale aantal land- en tuinbouwbedrijven daalt al tientallen jaren en een groot deel heeft geen bedrijfsopvolger.

46 minuten geleden
Wall Street sluit fors hoger na lager dan verwacht inflatiecijfer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met flinke winsten gesloten. Beleggers reageerden op nieuwe inflatiecijfers van de Verenigde Staten over juli. Daaruit bleek onder meer dat de consumentenprijzen vorige maand met 2,7 procent zijn gestegen vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder.

8 uur geleden
Chemiebedrijf Avantium verlengt financiering, uitstel resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Chemiebedrijf Avantium heeft een voorwaardelijk akkoord bereikt met de banken ABN AMRO, ASN, ING, Rabobank en staatsinvesteringsfonds Invest-NL om de huidige financieringsovereenkomst te verlengen en aan te passen. Het bedrijf, dat werkt aan het opstarten van zijn fabriek voor bioplastics in Delfzijl, heeft de publicatie van zijn halfjaarresultaten woensdag uitgesteld tot in september.

9 uur geleden
AI-startup Perplexity doet miljardenbod op Chrome van Google

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse AI-startup Perplexity heeft een bod uitgebracht van 34,5 miljard dollar (29,7 miljard euro) om Google's Chrome-browser over te nemen. Het ongevraagde bod volgt kort op de interesse van concurrent OpenAI in Chrome, dat wereldwijd geldt als een van de belangrijkste toegangspoorten tot het internet op pc's.

12 uur geleden
AEX sluit iets hoger na meevallend inflatiecijfer VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is dinsdag iets hoger gesloten. De aandacht van beleggers ging met name uit naar het meevallende inflatiecijfer van de Verenigde Staten over juli. Dat cijfer is belangrijk bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

13 uur geleden
Trump overweegt rechtszaak tegen Fed-voorzitter Powell

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw fel uitgehaald naar Fed-voorzitter Jerome Powell en overweegt om "een grote rechtszaak" tegen hem aan te spannen. De reden is "het vreselijke en uiterst incompetente werk dat hij heeft geleverd bij de renovatie van de Fed-gebouwen", schreef Trump op zijn berichtenplatform Truth Social.

14 uur geleden
Wall Street stijgt na meevallend inflatiecijfer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag omhoog na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers reageerden op nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. Zo bleek dat de consumentenprijzen vorige maand 2,7 procent zijn gestegen vergeleken met een jaar eerder. De inflatie viel daarmee iets lager uit dan verwacht.

15 uur geleden