Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO: btw-tarief hindert inperken zzp'ers zorg en onderwijs

ABN AMRO: btw-tarief hindert inperken zzp'ers zorg en onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - De zorg, kinderopvang en het onderwijs krijgen veel last van het handhaven op schijnzelfstandigheid door de Belastingdienst. Dat verwacht ABN AMRO. Om aan de regels tegemoet te komen, kunnen bedrijven en instellingen in deze sectoren uitzendkrachten inzetten, maar daarmee zijn zij 39 procent duurder uit. Oorzaak daarvoor zijn de verschillen in btw-tarief tussen zzp'ers en uitzendkrachten.

Volgens ABN AMRO hebben werkgevers drie opties om het risico op schijnzelfstandigheid te beperken. Zo kunnen zij de werkafspraken aanpassen, zzp'ers in dienst nemen of mensen aannemen via een uitzend- of detacheringsbureau. Maar dat laatste is "weinig kansrijk" volgens de bank. Zo geldt voor uitzendkrachten een btw-tarief van 21 procent, terwijl zzp'ers zijn vrijgesteld van btw.

De Belastingdienst gaat met ingang van het nieuwe jaar voor het eerst in jaren de regels tegen schijnzelfstandigheid handhaven. Werkgevers kunnen weer een naheffing krijgen als zij zzp'ers inschakelen voor werk dat in loondienst gedaan zou moeten worden. Op aandringen van de Tweede Kamer worden hiervoor het komende jaar nog geen boetes uitgedeeld.

ABN AMRO schat op basis van cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dat 255.000 zzp'ers werkzaam zijn in de zorg, kinderopvang en het onderwijs. Deze sectoren brengen zelf geen btw in rekening. "Anders dan bijvoorbeeld bedrijven in de industrie, waar de btw wel verrekend kan worden, draaien deze semipublieke organisaties op voor de volle 21 procent btw over de kosten van uitzendkrachten", stelt ABN AMRO.

ABN AMRO meent dat het dan ook geen toeval is dat het aantal uitzendkrachten in de zorg, kinderopvang en het onderwijs, volgens het CBS 37.000, relatief laag is. Ook moeten uitzendbureaus nog wat verdienen en is een brutomarge van 15 procent op het loon niet ongewoon.

De bank pleit daarom voor een btw-nultarief voor alle vormen van arbeid in de zorg, kinderopvang en het onderwijs. Daarmee wordt het obstakel voor werkgevers in deze sectoren om zzp'ers via uitzend- of detacheringsbureaus in te huren weggenomen. "Ook helpt het de zorg, de kinderopvang en het onderwijs toegankelijk en betaalbaar te houden", aldus de bank. "De overheid wil immers dat personeel in de zorg, of het nu via ziekenhuizen, eerstelijnszorg of uitzendbureaus is, voldoende beschikbaar en betaalbaar blijft."

Meer uit Financieel

Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

1 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

1 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

1 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

3 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

5 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

6 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

8 uur geleden