Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO: bouwsector krimpt in 2024 maar herstelt komende 2 jaar

ABN AMRO: bouwsector krimpt in 2024 maar herstelt komende 2 jaar

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector zal dit jaar voor het tweede jaar op rij krimpen, maar groeit in 2025 weer en in 2026 nog harder. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuw sectorrapport over deze branche.

Dit en vorig jaar heeft de bouw last gehad van de hoge rente, het volle stroomnet, beperkte stikstofruimte, gestegen bouwkosten en personeelstekorten. Maar de behoefte aan nieuwbouwhuizen is er wel en de bouw daarvan komt volgend jaar weer wat op gang, denkt ABN AMRO.

De bouwsector krimpt in 2024 met 2 procent, maar groeit in 2025 weer licht met 0,5 procent. Dat herstel zet in 2026 door, dan groeit de bouw met 3 procent, aldus de bank. Dat jaar trekt naar verwachting ook de productie in de installatiebranche en de bouwmaterialenindustrie aan.

De woningbouw veert pas in 2026 weer op, voorziet ABN AMRO verder. Dat komt ook doordat de markt voor het renoveren van huizen groeit en die markt vertegenwoordigt volgens de bank de helft van de woningbouw. Die groei is vooral te danken aan plannen van woningcorporaties om huizen te verduurzamen. Ook de groter wordende vraag naar nieuwbouw draagt bij aan de verwachte groei in 2026.

Meer uit Financieel

Scheepvaartorganisatie IMO werkt aan evacuatieplan Perzische Golf

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.

34 minuten geleden
KLM schrapt nog een maand langer vluchten naar Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.

39 minuten geleden
Oplichters vragen crypto voor veilige doorvaart Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.

43 minuten geleden
AEX-index licht hoger in afwachting ontwikkelingen Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.

1 uur geleden
AB Foods splitst Primark af van voedseltak; beide naar beurs

LONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.

1 uur geleden
Schone Kleren Campagne begint rechtszaak tegen jeansmerk Levi's

AMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.

2 uur geleden
Britten gaan meer inzetten op hernieuwbare energie door oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden