ABN AMRO blinkt uit op Damrak na cijfers, Adyen keldert
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ABN AMRO was woensdag een uitblinker op de beurs in Amsterdam. De resultaten van de bank werden positief ontvangen door beleggers op Beursplein 5 en dat werd beloond met een koerswinst van 11,4 procent. Betalingsverwerker Adyen ging juist hard onderuit na publicatie van cijfers. Ook verfproducent AkzoNobel gaf inzage in de boeken.
De AEX-index sloot met een min van 0,6 procent op 748,40 punten. De MidKap, met daarin ABN AMRO, won 1,7 procent tot 1029,50 punten. De hoofdgraadmeters in Londen en Parijs kregen er tot 0,6 procent bij. De CAC40 in Parijs daalde 0,2 procent.
ABN AMRO prijkte bovenaan de MidKap. De bank boekte afgelopen jaar ruim de helft meer winst dankzij de hogere rentetarieven. Om de aandeelhouders te belonen gaat ABN AMRO voor een half miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Branchegenoot ING liftte mee met een plus van 3 procent en was daardoor koploper in de AEX.
Adyen
Adyen zag ruim 16 procent aan beurswaarde verdampen en was veruit de grootste verliezer in de Amsterdamse hoofdindex. Het bedrijf verwerkte in de laatste zes maanden flink meer betalingen en zag de omzet fors stijgen. De winst steeg echter veel minder hard mee. Dat kwam vooral doordat er veel meer personeel bij kwam. Adyen was daardoor ruim 80 procent meer kwijt aan loon en bonussen voor personeel dan een jaar eerder, wat ten koste ging van de winstgevendheid.
AkzoNobel ging 1 procent vooruit bij de hoofdfondsen. Het concern zag de omzet in het vierde kwartaal stijgen dankzij prijsverhogingen voor zijn verfproducten. Het bedrijfsresultaat nam wel af door lagere verkoopvolumes en hogere kosten van grondstoffen en transport.
TotalEnergies
In Parijs ging de aandacht onder meer uit naar TotalEnergies (min 1,9 procent). Het Franse olie- en gasconcern boekte afgelopen jaar een recordwinst dankzij de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Oekraïne. Eerder maakten concurrenten als Shell en BP al recordwinsten bekend.
In Kopenhagen was de Deense sieradenverkoper Pandora een opvallende winnaar met een plus van bijna 11 procent dankzij beter dan verwachte cijfers. De Deense containerrederij en vrachtvervoerder A.P. Møller-Maersk kwam eveneens met resultaten en werd 0,9 procent lager gezet.
De euro was 1,0726 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 77,24 dollar. Brentolie won 0,2 procent op 83,89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
16 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
1 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.
5 uur geleden