Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO bij dalers op afwachtend Damrak na verkoopadvies

ABN AMRO bij dalers op afwachtend Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde donderdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. De bank werd door de kenners van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs op de verkooplijst gezet en verloor 1,1 procent. De algehele stemming op de beursvloeren was verder terughoudend voorafgaand aan het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Algemeen wordt verwacht dat de beleidsbepalers van de centrale bank in Frankfurt de rente in het eurogebied voor de vierde keer dit jaar gaan verlagen.

De ECB hoopt met de lagere leenkosten de consumentenbestedingen en bedrijfsinvesteringen aan te jagen en de economie te ondersteunen. Het belangrijkste rentetarief in de eurozone zal waarschijnlijk met een kwart procentpunt worden verlaagd tot 3 procent. Beleggers zijn vooral benieuwd wat ECB-president Christine Lagarde gaat zeggen over eventuele rentestappen in het komende jaar. Tot nu toe heeft Lagarde steeds vastgehouden aan het standpunt dat de rentestappen per vergadering worden bekeken.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 895,30 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 870,53 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.

Unilever

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML klommen tot 0,4 procent, na de stevige koerswinst van 1,8 procent van de Nasdaq. De Amerikaanse technologiegraadmeter steeg daarmee voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 20.000 punten. Woensdag bleek dat de Amerikaanse inflatie in november conform verwachting is uitgekomen op 2,7 procent. Dat verstevigde de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank volgende week de rente ook verder gaat verlagen.

Olie- en gasconcern Shell en bierbrouwer Heineken waren de sterkste stijgers bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met plussen van 1,1 procent. Adyen klom 0,7 procent. Citi verhoogde het koersdoel voor het fintechbedrijf en herhaalde het koopadvies. Levensmiddelenconcern Unilever was de grootste daler, met een verlies van 1,3 procent.

TKH

Bij de middelgrote bedrijven won TKH 1 procent. De technologiegroep heeft een opdracht gekregen van ongeveer 200 miljoen euro voor de levering van kabels voor een Schots windmolenpark.

De euro was 1,0514 dollar waard, tegen 1,0510 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 70,48 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 73,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bronnen: Saudi-Arabië verlaagt productie op twee olievelden

RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië is begonnen met het verlagen van de productie op twee van zijn olievelden, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. De stap volgt op de afsluiting van de Straat van Hormuz, een belangrijke transportroute voor olie uit het land. De opslagtanks in Saudi-Arabië dreigen daardoor vol te raken.

13 minuten geleden
CNV en De Unie: samen met Spekman optrekken tegen plannen kabinet

UTRECHT (ANP) - Vakbonden CNV en De Unie zeggen samen met de nieuwe FNV-voorzitter Hans Spekman op te willen trekken tegen de plannen van het kabinet van premier Rob Jetten. Maandag werd bekend dat de voormalige PvdA-politicus is benoemd tot voorzitter van de grootste vakbond van Nederland. Het nieuwe FNV-bestuur onder leiding van Spekman begint op 1 mei.

28 minuten geleden
TLN: stijgende dieselprijs nieuwe klap voor transportsector

ZOETERMEER (ANP) - De snel oplopende dieselprijzen zetten transportondernemers onder zware druk. Dat stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). Volgens TLN is het een nieuwe klap voor transportondernemers, die al met een reeks kostenstijgingen te maken hebben.

1 uur geleden
TenneT investeert meer in uitbreiden net, loopt wel vertraging op

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft het afgelopen jaar meer geïnvesteerd in het uitbreiden van het volle elektriciteitsnet. In totaal stopte TenneT ruim 14,8 miljard euro in het stroomnet in Nederland en Duitsland, waarvan 4,9 miljard euro in Nederland. Wel waarschuwt de netbeheerder voor vertraging van de uitbreiding van het net.

1 uur geleden
Hans Spekman wordt nieuwe voorzitter vakbond FNV

UTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.

2 uur geleden
UnitedConsumers: dinsdag flinke prijsstijgingen aan de pomp

DEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.

2 uur geleden
AEX-index zakt tot niveau begin januari door stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.

3 uur geleden