Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN: 18 tot 20 procent minder operaties mogelijk in 2030

ABN: 18 tot 20 procent minder operaties mogelijk in 2030

DEN HAAG (ANP) - In 2030 kunnen ziekenhuizen 18 tot 20 procent minder operaties uitvoeren, zo verwacht de afdeling Healthcare van ABN AMRO. Onderzoeker Anja van Balen van de bank bevestigt de berekening na berichtgeving van De Telegraaf.

ABN AMRO maakte de berekening op basis van cijfers van onder meer het ministerie van Volksgezondheid en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Als het aantal vacatures in de zorg op hetzelfde tempo blijft toenemen als op dit moment het geval is, dan zijn er volgens ABN 180.000 vacatures in 2030, waarvan 30.000 in de medisch specialistische zorg. Dat leidt tot in elk geval 18 procent minder operaties, maar dat kan oplopen tot 20 procent.

Ziekenhuizen kunnen volgens Van Balen het beste actie ondernemen door te zorgen dat er minder zorg nodig is. Digitalisering van de zorg kan een uitkomst bieden, bijvoorbeeld door patiënten zelf hun medische toestand in de gaten te laten houden, in plaats van dat door zorgverleners te laten doen. "Als er weinig of geen personeel meer nodig is voor controlebezoeken en als het aantal spoedopnames daalt doordat patiënten eerder aan de bel trekken, kan extra personeel vrijkomen voor het uitvoeren van operaties."

Het uitstellen van operaties heeft ook financiële gevolgen voor ziekenhuizen, aldus ABN. Dat kan dan weer tot gevolg hebben dat er nog minder ruimte is voor operaties. "Het is aan de sector om structurele veranderingen door te voeren zodat met een meer efficiënte inzet van personeel wel de benodigde zorg geleverd kan worden", aldus de bank.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

4 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

5 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

6 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

7 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

10 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

12 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

19 uur geleden