Abdullah op rondreis in het Westen voor steun einde Gaza-oorlog
AMMAN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah bezoekt de komende dagen Frankrijk, Duitsland, Canada en de Verenigde Staten om met leiders van die landen te praten over een definitief einde van de oorlog tussen Israël en Hamas. De 62-jarige vorst begint zijn reis in Europa, meldt staatspersbureau Petra donderdag.
Al sinds het begin van de Gaza-oorlog maakt Abdullah zich geregeld hard voor een onmiddellijk staakt-het-vuren. Met die boodschap hoopt hij bij de Amerikaanse president Joe Biden, de Canadese premier Justin Trudeau, bondskanselier Olaf Scholz en president Emmanuel Macron voor meer politieke steun te kunnen zorgen.
De oorlog die volgde op de aanvallen van Hamas op Israël van 7 oktober heeft sindsdien aan Palestijnse zijde naar eigen zeggen aan zeker 27.840 mensen het leven gekost. Volgens cijfers van lokale autoriteiten raakten 67.317 mensen gewond door (lucht)aanvallen van het Israëlische leger. In Israël staat het gemelde dodental op naar schatting 1200.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
2 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
5 uur geleden