Abdullah op rondreis in het Westen voor steun einde Gaza-oorlog
AMMAN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah bezoekt de komende dagen Frankrijk, Duitsland, Canada en de Verenigde Staten om met leiders van die landen te praten over een definitief einde van de oorlog tussen Israël en Hamas. De 62-jarige vorst begint zijn reis in Europa, meldt staatspersbureau Petra donderdag.
Al sinds het begin van de Gaza-oorlog maakt Abdullah zich geregeld hard voor een onmiddellijk staakt-het-vuren. Met die boodschap hoopt hij bij de Amerikaanse president Joe Biden, de Canadese premier Justin Trudeau, bondskanselier Olaf Scholz en president Emmanuel Macron voor meer politieke steun te kunnen zorgen.
De oorlog die volgde op de aanvallen van Hamas op Israël van 7 oktober heeft sindsdien aan Palestijnse zijde naar eigen zeggen aan zeker 27.840 mensen het leven gekost. Volgens cijfers van lokale autoriteiten raakten 67.317 mensen gewond door (lucht)aanvallen van het Israëlische leger. In Israël staat het gemelde dodental op naar schatting 1200.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
5 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
51 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Naast de drie Nederlanders die zijn vrijgelaten uit Venezolaanse gevangenissen, heeft dat land ook andere buitenlanders laten gaan. Het gaat volgens de Tsjechische minister Petr Macinka om mensen uit Tsjechië, Ierland, Roemenië, Duitsland, Albanië en Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft vrijdag bevestigd dat Groenland valt onder de beschermingsgarantie van het Europees Verdrag. Dagenlang weigerde de Commissie antwoord te geven op de vraag of artikel 42.7, dat die garantie aan EU-lidstaten biedt, ook op Groenland van toepassing is, omdat het een overzees gebiedsdeel is.
2 uur geleden