Abdullah op rondreis in het Westen voor steun einde Gaza-oorlog
AMMAN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah bezoekt de komende dagen Frankrijk, Duitsland, Canada en de Verenigde Staten om met leiders van die landen te praten over een definitief einde van de oorlog tussen Israël en Hamas. De 62-jarige vorst begint zijn reis in Europa, meldt staatspersbureau Petra donderdag.
Al sinds het begin van de Gaza-oorlog maakt Abdullah zich geregeld hard voor een onmiddellijk staakt-het-vuren. Met die boodschap hoopt hij bij de Amerikaanse president Joe Biden, de Canadese premier Justin Trudeau, bondskanselier Olaf Scholz en president Emmanuel Macron voor meer politieke steun te kunnen zorgen.
De oorlog die volgde op de aanvallen van Hamas op Israël van 7 oktober heeft sindsdien aan Palestijnse zijde naar eigen zeggen aan zeker 27.840 mensen het leven gekost. Volgens cijfers van lokale autoriteiten raakten 67.317 mensen gewond door (lucht)aanvallen van het Israëlische leger. In Israël staat het gemelde dodental op naar schatting 1200.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
3 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
5 uur geleden