
Abdeslam veroordeeld tot schadevergoeding aan gewonde agent
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Terrorist Salah Abdeslam moet met een andere gedetineerde een schadevergoeding van bijna 700.000 euro betalen aan een agent. Die raakte in 2016 zwaargewond bij een poging de woning in België binnen te vallen waar het duo zat verscholen, schrijft de krant La Libre Belgique vrijdag.
De in België geboren Abdeslam geldt als de enige overlevende terrorist van de aanslagen in Parijs in november 2015, waarbij 130 doden vielen. Hij dook daarna onder en het kwam op 15 maart 2016 tot een schietpartij toen de politie huiszoeking wilde doen bij het pand in de gemeente Vorst.
De agent raakte gewond door een kogel die langs zijn helm binnendrong en zijn oor raakte. Abdeslam en zijn handlanger Sofien Ayari konden destijds ontkomen, maar werden later alsnog aangehouden. Ze kregen in 2018 een gevangenisstraf van 20 jaar opgelegd voor een terroristische moordpoging tijdens de inval in Vorst.
Een rechtbank deed donderdag uitspraak over compensatie voor de gewonde agent. Abdeslam en Ayari moeten tonnen betalen, maar hebben dat geld waarschijnlijk niet. Dat betekent dat het slachtoffer naar verwachting moet aankloppen bij het zogeheten Slachtofferfonds. Dat kan financiële steun regelen voor slachtoffers van geweldsmisdrijven.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en Iran hebben opnieuw melding gemaakt van aanvallen op doelen op elkaars grondgebied. De Israëlische krijgsmacht meldt woensdagochtend vroeg in een bericht op X dat gevechtsvliegtuigen doelen bij Teheran hebben bestookt. De Iraanse Revolutionaire Garde stelt dat eigen aanvallen met geavanceerde hypersonische raketten de schuilkelders in Tel Aviv "herhaaldelijk lieten trillen".
26 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Het dodental na een Russische aanval op Kyiv is na een dag opgelopen tot 21. Dat melden de hulpdiensten, die woensdag spreken over 134 gewonden.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Iran heeft raketten en ander materieel in gereedheid gebracht om Amerikaanse bases in het Midden-Oosten aan te vallen, als de Verenigde Staten aan de zijde van Israël gaan vechten tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op gezag van Amerikaanse functionarissen met inzage in inlichtingenrapportages.
1 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft het de regering van president Donald Trump verboden om paspoorten te weigeren aan transgender en non-binaire personen die een andere genderidentiteit dan man of vrouw willen laten vermelden.
2 uur geledenKANANASKIS (ANP/AFP/RTR) - De VS hebben een "sterke verklaring" over de oorlog in Oekraïne in de voorgenomen slottekst van de top van de G7 geblokkeerd, melden anonieme betrokkenen. Washington wil daarmee voorkomen dat zijn positie om te kunnen onderhandelen met het Kremlin wordt ondermijnd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft in het Witte Huis met zijn Nationale Veiligheidsraad in de roemruchte 'Situation Room' overlegd over de strijd tussen Israël en Iran, aldus anonieme betrokkenen. De bijeenkomst duurde een uur en twintig minuten. Het is nog niet bekend welke conclusie Trump heeft getrokken. Hij zou geneigd zijn Israël militair bij de aanvallen op Iran te gaan helpen.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Iraniërs die momenteel in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) verblijven, en van wie het verblijfsvisum is verlopen, krijgen voorlopig geen boetes opgelegd. Daartoe besloot de leider van het land, sjeik Mohammed bin Zayed al-Nahyan, meldt staatspersbureau WAM dinsdag. De uitzondering geldt voor zowel ingezetenen als voor bezoekers uit het overzeese buurland, dat al enkele dagen in gewelddadig conflict is met Israël.
10 uur geleden