Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABC: Trump werkt aan gratieverlening Capitoolbestormers

ABC: Trump werkt aan gratieverlening Capitoolbestormers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump treft voorbereidingen om op grote schaal gratie te verlenen aan aanhangers die in 2021 het Capitool bestormden. Dat zeggen ingewijden tegen ABC News en CNN.

Aanhangers van Trump bestormden destijds het Capitool nadat hij zonder bewijs had volgehouden dat hij de presidentsverkiezingen door fraude had verloren. In het parlementsgebouw waren politici bijeengekomen om de uitslag te bekrachtigen.

CNN bericht dat ongeveer 1100 relschoppers al een straf opgelegd hebben gekregen. Die hebben ze vaak al uitgezeten.

Aanvallen politie

ABC meldt dat ook gratie wordt verleend aan aanhangers die waren veroordeeld voor gewelddadige aanvallen op de politie. Relschoppers die nog in de cel zitten, kunnen zo vrijkomen.

De krant The New York Times bericht dat aanhangers van Trump zich verzamelen bij een gevangenis in Washington waar meerdere Capitoolbestormers worden vastgehouden. De mensen bij het gebouw willen de gedetineerden begroeten als ze worden vrijgelaten.

Bij de gevangenis stond volgens een verslaggever aanvankelijk een tiental Trump-fans, maar dat aantal groeit. Het zou gaan om mensen die gerekend kunnen worden tot de fanatiekste aanhangers van de president.

Meer uit Buitenland

Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

50 minuten geleden
Explosies in meerdere plaatsen in Iran gemeld

BANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.

3 uur geleden
Iran herhaalt waarschuwing dat het Israël kan aanvallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.

4 uur geleden
Tientallen doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Gaza

RAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 28 doden gevallen, onder wie kinderen. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad en woningen zijn gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza circa twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen.

4 uur geleden
Stroomuitval in Oekraïne en Moldavië

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.

5 uur geleden
Musk zegt uitnodigingen bezoek eiland Epstein te hebben afgewezen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.

7 uur geleden
Kinderen overlijden in Gaza aan onderkoeling, waarschuwt WHO-chef

GAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."

7 uur geleden