Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABC: Trump werkt aan gratieverlening Capitoolbestormers

ABC: Trump werkt aan gratieverlening Capitoolbestormers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump treft voorbereidingen om op grote schaal gratie te verlenen aan aanhangers die in 2021 het Capitool bestormden. Dat zeggen ingewijden tegen ABC News en CNN.

Aanhangers van Trump bestormden destijds het Capitool nadat hij zonder bewijs had volgehouden dat hij de presidentsverkiezingen door fraude had verloren. In het parlementsgebouw waren politici bijeengekomen om de uitslag te bekrachtigen.

CNN bericht dat ongeveer 1100 relschoppers al een straf opgelegd hebben gekregen. Die hebben ze vaak al uitgezeten.

Aanvallen politie

ABC meldt dat ook gratie wordt verleend aan aanhangers die waren veroordeeld voor gewelddadige aanvallen op de politie. Relschoppers die nog in de cel zitten, kunnen zo vrijkomen.

De krant The New York Times bericht dat aanhangers van Trump zich verzamelen bij een gevangenis in Washington waar meerdere Capitoolbestormers worden vastgehouden. De mensen bij het gebouw willen de gedetineerden begroeten als ze worden vrijgelaten.

Bij de gevangenis stond volgens een verslaggever aanvankelijk een tiental Trump-fans, maar dat aantal groeit. Het zou gaan om mensen die gerekend kunnen worden tot de fanatiekste aanhangers van de president.

Meer uit Buitenland

Schip dat Iran verliet beschoten in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.

18 minuten geleden
Oekraïne heropent Russische oliepijpleiding binnen paar uur

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.

27 minuten geleden
Kyiv vraagt Turkije om top met Poetin en Zelensky te organiseren

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.

1 uur geleden
Trump: Iran stort financieel in door sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.

2 uur geleden
Dode in Libanon door Israëlische aanval, ondanks bestand

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.

2 uur geleden
Scheepvaartmonitor: Iran beschiet opnieuw containerschip

TEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.

3 uur geleden
Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

11 uur geleden