Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABC: Trump werkt aan gratieverlening Capitoolbestormers

ABC: Trump werkt aan gratieverlening Capitoolbestormers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump treft voorbereidingen om op grote schaal gratie te verlenen aan aanhangers die in 2021 het Capitool bestormden. Dat zeggen ingewijden tegen ABC News en CNN.

Aanhangers van Trump bestormden destijds het Capitool nadat hij zonder bewijs had volgehouden dat hij de presidentsverkiezingen door fraude had verloren. In het parlementsgebouw waren politici bijeengekomen om de uitslag te bekrachtigen.

CNN bericht dat ongeveer 1100 relschoppers al een straf opgelegd hebben gekregen. Die hebben ze vaak al uitgezeten.

Aanvallen politie

ABC meldt dat ook gratie wordt verleend aan aanhangers die waren veroordeeld voor gewelddadige aanvallen op de politie. Relschoppers die nog in de cel zitten, kunnen zo vrijkomen.

De krant The New York Times bericht dat aanhangers van Trump zich verzamelen bij een gevangenis in Washington waar meerdere Capitoolbestormers worden vastgehouden. De mensen bij het gebouw willen de gedetineerden begroeten als ze worden vrijgelaten.

Bij de gevangenis stond volgens een verslaggever aanvankelijk een tiental Trump-fans, maar dat aantal groeit. Het zou gaan om mensen die gerekend kunnen worden tot de fanatiekste aanhangers van de president.

Meer uit Buitenland

Schutter dood gevonden na incident synagoge Michigan

WEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.

23 minuten geleden
NASA hoopt op begin april voor maanmissie Artemis II

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.

1 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Teheran

TEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.

1 uur geleden
Sheriff: vermoedelijk geen gewonden bij incident synagoge VS

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."

3 uur geleden
Situatie met 'actieve schutter' bij grote synagoge nabij Detroit

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.

3 uur geleden
VS zeggen 6000 doelen te hebben geraakt in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.

3 uur geleden
Roemenië en Oekraïne maken samen drones, versterken energiebanden

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.

3 uur geleden