ABC spant rechtszaak aan tegen regering om 'vergeldingsactie'
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse televisienetwerk ABC heeft een rechtszaak aangespannen tegen de licentiecommissie van de regering, omdat die mogelijk de uitzendlicentie van de zenders van het bedrijf zou willen afpakken. ABC spreekt van een "vergeldingsactie", die alleen maar zou worden uitgevoerd omdat de regering de inhoud van bepaalde uitzendingen afkeurt.
"In de loop van de tijd zijn die aanvallen geëscaleerd tot expliciete eisen dat ABC zijn uitzendvergunningen kwijtraakt vanwege zijn uitingen", staat in de klacht van ABC, dat eigendom is van Disney. President Donald Trump is persoonlijk regelmatig uitgevallen tegen de zenders van het netwerk. Hij eiste onder meer het ontslag van talkshowhost Jimmy Kimmel en suggereerde dat ABC zijn licentie zou moeten kwijtraken omdat de zenders altijd negatief over hem zouden zijn.
Volgens ABC voert de regering de druk nu al maandenlang op, met als hoogtepunt het dreigement dat alle acht zenders van ABC hun licentie verliezen. Volgens het bedrijf heeft de licentiecommissie uitzonderlijk vroeg om een evaluatie van de vergunningen gevraagd, puur met het doel om die af te pakken.
Kimmel werd al eens tijdelijk van televisie gehaald door Disney vanwege een grap over de vermoorde conservatieve activist Charlie Kirk. Die beslissing werd na veel kritiek ongedaan gemaakt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense nationalist die in 1938 in Rotterdam werd geliquideerd en daar werd begraven, is dinsdag in Oekraïne herbegraven. Zijn stoffelijke resten werden vorige week opgegraven en naar zijn thuisland gebracht.
58 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Jevheni Chmara voorgedragen als minister van Defensie. Chmara is nu nog de tijdelijke opvolger van de in juli ontslagen minister Mychajlo Fedorov.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet in gesprek met Iran en hebben daar ook geen plannen voor, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. Hij stelt ook dat de VS de Straat van Hormuz volledig onder controle hebben.
1 uur geledenKYIV (ANP/BELGA) - Het bezoek van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot aan Kyiv is verstoord door Russische droneaanvallen. Zijn Oekraïense ambtgenoot Andrii Sybiha schrijft op X dat de twee noodgedwongen zijn uitgeweken naar een schuilkelder voor hun overleg.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk blijft Oekraïne "100 procent steunen in de illegale oorlog geleid door Vladimir Poetin", heeft de Britse premier Andy Burnham gezegd tegen verslaggevers. Rusland heeft het VK gewaarschuwd voor consequenties, na berichten dat Britse drones zouden zijn ingezet bij aanvallen op Russisch grondgebied.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zien de Israëlische aanval op Syrië als een "onnodige escalatie". De Amerikaanse Syrië-gezant Tom Barrack schrijft op X "diep bezorgd" te zijn over de aanval op de luchtmachtbasis.
3 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Pas als er een overeenkomst gesloten is tussen Iran en Oman over de Straat van Hormuz, gaan bemiddelaars door met het aandringen op gesprekken tussen Iran en de VS. Dat meldt een woordvoerder van het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken. Oman en Iran onderhandelen over een veilige doorgang door de belangrijke zeestraat.
4 uur geleden