ABC News: regering-Biden niet van plan TikTok-ban te handhaven
WASHINGTON (ANP) - De regering van de afzwaaiende Amerikaanse president Joe Biden is niet van plan maatregelen te nemen om TikTok direct ontoegankelijk te maken in de Verenigde Staten als de wet rond het verbod zondag ingaat. Dit meldt een regeringsfunctionaris aan ABC News.
Volgens de vorig jaar aangenomen wet moet de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, de Amerikaanse activiteiten uiterlijk op 19 januari verkopen. Anders dreigt de veelgebruikte socialemedia-app verboden te worden in de VS. Amerikanen kunnen de app dan nog wel gebruiken, maar niet meer downloaden. Ook mag de app in de VS dan geen updates meer krijgen. TikTok heeft zich verzet tegen de wet en het Hooggerechtshof moet nog een besluit nemen over de wet.
De regering van Biden geeft nu echter aan de wet niet te gaan handhaven als die een dag voor het vertrek van de president ingaat. "TikTok zou moeten blijven opereren onder Amerikaans eigenaarschap. Gezien de timing waarop het in werking treedt, tijdens een feestweekend een dag voor de inauguratie, zal het aan de volgende regering zijn om dit te implementeren", zegt de regeringsfunctionaris over de wet tegen ABC News.
Ook de regering van aankomend president Donald Trump wil niet dat TikTok ontoegankelijk wordt, maar dat het in Amerikaanse handen komt. "We gaan een manier vinden om het te behouden, maar tegelijkertijd de gegevens van mensen te beschermen", zei Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor Trump, donderdag in een interview met Fox News.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiƫle markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.
4 uur geledenBOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variƫteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
6 uur geleden