Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABC News: regering-Biden niet van plan TikTok-ban te handhaven

ABC News: regering-Biden niet van plan TikTok-ban te handhaven

WASHINGTON (ANP) - De regering van de afzwaaiende Amerikaanse president Joe Biden is niet van plan maatregelen te nemen om TikTok direct ontoegankelijk te maken in de Verenigde Staten als de wet rond het verbod zondag ingaat. Dit meldt een regeringsfunctionaris aan ABC News.

Volgens de vorig jaar aangenomen wet moet de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, de Amerikaanse activiteiten uiterlijk op 19 januari verkopen. Anders dreigt de veelgebruikte socialemedia-app verboden te worden in de VS. Amerikanen kunnen de app dan nog wel gebruiken, maar niet meer downloaden. Ook mag de app in de VS dan geen updates meer krijgen. TikTok heeft zich verzet tegen de wet en het Hooggerechtshof moet nog een besluit nemen over de wet.

De regering van Biden geeft nu echter aan de wet niet te gaan handhaven als die een dag voor het vertrek van de president ingaat. "TikTok zou moeten blijven opereren onder Amerikaans eigenaarschap. Gezien de timing waarop het in werking treedt, tijdens een feestweekend een dag voor de inauguratie, zal het aan de volgende regering zijn om dit te implementeren", zegt de regeringsfunctionaris over de wet tegen ABC News.

Ook de regering van aankomend president Donald Trump wil niet dat TikTok ontoegankelijk wordt, maar dat het in Amerikaanse handen komt. "We gaan een manier vinden om het te behouden, maar tegelijkertijd de gegevens van mensen te beschermen", zei Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor Trump, donderdag in een interview met Fox News.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

2 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

3 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

4 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

5 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

5 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

7 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

8 uur geleden