Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABC News: regering-Biden niet van plan TikTok-ban te handhaven

ABC News: regering-Biden niet van plan TikTok-ban te handhaven

WASHINGTON (ANP) - De regering van de afzwaaiende Amerikaanse president Joe Biden is niet van plan maatregelen te nemen om TikTok direct ontoegankelijk te maken in de Verenigde Staten als de wet rond het verbod zondag ingaat. Dit meldt een regeringsfunctionaris aan ABC News.

Volgens de vorig jaar aangenomen wet moet de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, de Amerikaanse activiteiten uiterlijk op 19 januari verkopen. Anders dreigt de veelgebruikte socialemedia-app verboden te worden in de VS. Amerikanen kunnen de app dan nog wel gebruiken, maar niet meer downloaden. Ook mag de app in de VS dan geen updates meer krijgen. TikTok heeft zich verzet tegen de wet en het Hooggerechtshof moet nog een besluit nemen over de wet.

De regering van Biden geeft nu echter aan de wet niet te gaan handhaven als die een dag voor het vertrek van de president ingaat. "TikTok zou moeten blijven opereren onder Amerikaans eigenaarschap. Gezien de timing waarop het in werking treedt, tijdens een feestweekend een dag voor de inauguratie, zal het aan de volgende regering zijn om dit te implementeren", zegt de regeringsfunctionaris over de wet tegen ABC News.

Ook de regering van aankomend president Donald Trump wil niet dat TikTok ontoegankelijk wordt, maar dat het in Amerikaanse handen komt. "We gaan een manier vinden om het te behouden, maar tegelijkertijd de gegevens van mensen te beschermen", zei Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor Trump, donderdag in een interview met Fox News.

Meer uit Financieel

Kledingwebsite Asos mogelijk gehackt, klanten krijgen pushmelding

LONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.

45 minuten geleden
Gita Salden nieuwe voorzitter toezicht bij DNB

AMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.

1 uur geleden
Le Pen wil Frans begrotingstekort uiterlijk 2032 onder 3 procent

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.

1 uur geleden
Rheinmetall begint serieproductie van satellieten in Neuss

NEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.

2 uur geleden
Britse waakhond onderzoekt Meta om nieuwe Instagram-functie

LONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.

2 uur geleden
Werknemers wasserijen leggen opnieuw werk neer in cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.

3 uur geleden
AEX-index verder omhoog na recordslot op maandag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.

3 uur geleden