Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABC News: regering-Biden niet van plan TikTok-ban te handhaven

ABC News: regering-Biden niet van plan TikTok-ban te handhaven

WASHINGTON (ANP) - De regering van de afzwaaiende Amerikaanse president Joe Biden is niet van plan maatregelen te nemen om TikTok direct ontoegankelijk te maken in de Verenigde Staten als de wet rond het verbod zondag ingaat. Dit meldt een regeringsfunctionaris aan ABC News.

Volgens de vorig jaar aangenomen wet moet de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, de Amerikaanse activiteiten uiterlijk op 19 januari verkopen. Anders dreigt de veelgebruikte socialemedia-app verboden te worden in de VS. Amerikanen kunnen de app dan nog wel gebruiken, maar niet meer downloaden. Ook mag de app in de VS dan geen updates meer krijgen. TikTok heeft zich verzet tegen de wet en het Hooggerechtshof moet nog een besluit nemen over de wet.

De regering van Biden geeft nu echter aan de wet niet te gaan handhaven als die een dag voor het vertrek van de president ingaat. "TikTok zou moeten blijven opereren onder Amerikaans eigenaarschap. Gezien de timing waarop het in werking treedt, tijdens een feestweekend een dag voor de inauguratie, zal het aan de volgende regering zijn om dit te implementeren", zegt de regeringsfunctionaris over de wet tegen ABC News.

Ook de regering van aankomend president Donald Trump wil niet dat TikTok ontoegankelijk wordt, maar dat het in Amerikaanse handen komt. "We gaan een manier vinden om het te behouden, maar tegelijkertijd de gegevens van mensen te beschermen", zei Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor Trump, donderdag in een interview met Fox News.

Meer uit Financieel

Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

1 uur geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

2 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

2 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Economie VS ondanks Iranoorlog harder gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.

3 uur geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

3 uur geleden
Landbouworganisaties willen dat EU ingrijpt om kunstmestcrisis

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.

3 uur geleden