Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABC: man aangehouden om doodsbedreiging Trump

ABC: man aangehouden om doodsbedreiging Trump

TUCSON (ANP) - De politie in de Amerikaanse staat Arizona heeft de man aangehouden die ervan wordt verdacht te hebben gedreigd presidentskandidaat Donald Trump te vermoorden. Dat meldt de Amerikaanse zender ABC News. De 66-jarige Ronald Lee Syvrud zou zonder verdere incidenten zijn opgepakt.

Trump is donderdag op campagne in Arizona, bij de grens met Mexico, om te praten over immigratie. Eerder donderdag maakte de politie bekend op zoek te zijn naar Syvrud om online dreigementen "een presidentskandidaat te vermoorden". Ingewijden bevestigden tegenover diverse Amerikaanse media dat de man het op Trump had voorzien.

Syvrud werd al gezocht voor onder meer doorrijden na een ongeluk, gemiste rechtbankzittingen en omdat hij zich niet had gehouden aan de verplichting zich te registreren als zedendelinquent.

Trump overleefde vorige maand een aanslag op zijn leven tijdens een campagnebijeenkomst. Een schutter miste hem rakelings en Trump raakte alleen gewond aan zijn oor. Een persoon in het publiek kwam om door een kogel. De schutter werd doodgeschoten.

Meer uit Buitenland

Man (76) opgepakt voor vergiftigen kinderen op zomerkamp Engeland

STATHERN (ANP) - Een 76-jarige verdachte is in Engeland opgepakt voor het vergiftigen van kinderen op een zomerkamp. Acht kinderen werden uit voorzorg naar het ziekenhuis gebracht.

22 minuten geleden
Franse kleuterleidster aangeklaagd voor verkrachting van kinderen

MONTPELLIER (ANP/AFP) - Een Franse kleuterleidster is aangeklaagd voor verkrachting en aanranding van negen kinderen, meldt justitie in het Zuid-Franse Montpellier. De 59-jarige vrouw werd gearresteerd nadat de autoriteiten een onderzoek hadden ingesteld na klachten van de families van twee kinderen op een kleuterschool in het dorp Vic-la-Gardiole.

26 minuten geleden
Parlement Oekraïne akkoord met herstelwet anticorruptiediensten

KYIV (ANP/RTR) - Het parlement van Oekraïne heeft ingestemd met het herstel van de onafhankelijkheid van de twee belangrijkste anticorruptiediensten. De aanpassing van de wet volgt op kritiek van de bevolking, EU-functionarissen en bondgenoten.

48 minuten geleden
Gewonden bij verkeersongeluk met toeristentreintje op Corsica

ARIADNE/AJACCIO (ANP) - Een toeristentreintje heeft ten zuidwesten van de Corsicaanse stad Ajaccio op een rotonde een verkeersongeluk gehad, waarbij veel gewonden zijn gevallen. Plaatselijke media melden dat de achterste wagon van het treintje op een rit langs de kust in Ariadne zou zijn gekanteld. Volgens de eerste mediaberichten vervoerde het treintje ongeveer dertig personen.

1 uur geleden
Syrische buitenlandminister zoekt steun Rusland bij bezoek Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - De Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani is op bezoek in Moskou en zei dat de nieuwe Syrische regering Rusland "aan onze kant wil hebben". Zijn Russische collega Sergej Lavrov zei dat Rusland klaarstaat om Syrië bij de wederopbouw te helpen. Hij hoopt dat de Syrische president Ahmed al-Sharaa 15 oktober naar een top van Rusland en de Arabische Liga komt.

2 uur geleden
Zweedse jihadist krijgt levenslang voor executie Jordaanse piloot

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse jihadist Osama Krayem is door een rechtbank in Stockholm tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens terrorisme en een oorlogsmisdaad, melden Zweedse media. Hij was in 2014 in Syrië en betrokken bij de executie van de Jordaanse piloot Muath al-Kasasbeh.

2 uur geleden
Dodental door noodweer Beijing stijgt

BEIJING (ANP/AFP) - Het dodental door de recente hevige regenbuien en overstromingen in Beijing is gestegen naar 44. Er zijn nog negen vermisten. Dat heeft een lokale topfunctionaris donderdag bekendgemaakt, berichten Chinese staatsmedia.

4 uur geleden