Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABC-bewoners naar Sint Maarten moeten negatieve PCR-test tonen

ABC-bewoners naar Sint Maarten moeten negatieve PCR-test tonen

PHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Curaçao, Aruba en Bonaire kunnen vanaf maandag alleen nog naar Sint Maarten als ze een negatieve PCR-test kunnen overhandigen die niet ouder is dan 72 uur. Sint Maarten heeft zondag bekend gemaakt de ABC-eilanden op de lijst van landen met een hoog risico te plaatsen. Op Sint Maarten (ruim 40.000 inwoners) zijn al langere tijd heel weinig met corona besmette patiënten. Zaterdag waren er achttien actieve besmettingen.

Curaçao, Aruba en Bonaire hebben juist te maken met een flinke stijging van het aantal coronabesmettingen. Dat is op Bonaire en Aruba ook al duidelijk te merken in de lokale ziekenhuizen, waar andere medische zorg in het gedrang dreigt te komen. Bonaire heeft vier coronapatiënten die zorg nodig hebben op de intensive care al naar Curaçao gestuurd.

Curaçao (bijna 160.000 inwoners) had zaterdag duizend besmette coronapatiënten geregistreerd, Aruba (ruim 100.000 inwoners) telde er 417 en Bonaire (ruim 20.000 inwoners) 434. Op alle drie de eilanden geldt een avondklok. Op Curaçao en Bonaire gaat die om 21.00 uur ’s avonds in, op Aruba om middernacht.

Het CMC-ziekenhuis op Curaçao laat weten dat het aantal patiënten dat is besmet met Covid-19 aan het oplopen is. Als gevolg hiervan gaan niet-spoedeisende operaties die staan gepland op maandag en dinsdag in ieder geval niet door. Zondagmiddag waren er 23 patiënten met een Covid-19 besmetting in het ziekenhuis opgenomen, waarvan er elf op de intensive care liggen. Vier patiënten zijn overgebracht uit Bonaire. Volgens het ziekenhuis is het opvallend dat veel relatief jonge patiënten, tussen de 30 en 40 jaar, moeten worden opgenomen op de ic. Dat is volgens het ziekenhuis een gevolg van de Britse coronavariant op het eiland.

Meer uit Binnenland

Politie vermoedt 'onderling conflict' bij in brand steken man

UTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".

1 uur geleden
Dijksma spreekt na brandstichting van gruwelijke vorm van geweld

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.

1 uur geleden
Verdachte aangehouden voor in brand steken man in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.

3 uur geleden
OM eist levenslang tegen jeugdvriend Taghi voor oude moorden

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."

4 uur geleden
Man in elektrische rolstoel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

5 uur geleden
Booking.com zegt nog niets over omvang datalek

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."

5 uur geleden
OM eist vier jaar cel tegen man voor financieren Hamas

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.

7 uur geleden