Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABC-bewoners naar Sint Maarten moeten negatieve PCR-test tonen

ABC-bewoners naar Sint Maarten moeten negatieve PCR-test tonen

PHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Curaçao, Aruba en Bonaire kunnen vanaf maandag alleen nog naar Sint Maarten als ze een negatieve PCR-test kunnen overhandigen die niet ouder is dan 72 uur. Sint Maarten heeft zondag bekend gemaakt de ABC-eilanden op de lijst van landen met een hoog risico te plaatsen. Op Sint Maarten (ruim 40.000 inwoners) zijn al langere tijd heel weinig met corona besmette patiënten. Zaterdag waren er achttien actieve besmettingen.

Curaçao, Aruba en Bonaire hebben juist te maken met een flinke stijging van het aantal coronabesmettingen. Dat is op Bonaire en Aruba ook al duidelijk te merken in de lokale ziekenhuizen, waar andere medische zorg in het gedrang dreigt te komen. Bonaire heeft vier coronapatiënten die zorg nodig hebben op de intensive care al naar Curaçao gestuurd.

Curaçao (bijna 160.000 inwoners) had zaterdag duizend besmette coronapatiënten geregistreerd, Aruba (ruim 100.000 inwoners) telde er 417 en Bonaire (ruim 20.000 inwoners) 434. Op alle drie de eilanden geldt een avondklok. Op Curaçao en Bonaire gaat die om 21.00 uur ’s avonds in, op Aruba om middernacht.

Het CMC-ziekenhuis op Curaçao laat weten dat het aantal patiënten dat is besmet met Covid-19 aan het oplopen is. Als gevolg hiervan gaan niet-spoedeisende operaties die staan gepland op maandag en dinsdag in ieder geval niet door. Zondagmiddag waren er 23 patiënten met een Covid-19 besmetting in het ziekenhuis opgenomen, waarvan er elf op de intensive care liggen. Vier patiënten zijn overgebracht uit Bonaire. Volgens het ziekenhuis is het opvallend dat veel relatief jonge patiënten, tussen de 30 en 40 jaar, moeten worden opgenomen op de ic. Dat is volgens het ziekenhuis een gevolg van de Britse coronavariant op het eiland.

Meer uit Binnenland

Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

4 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

5 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

5 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

10 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

10 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

11 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

12 uur geleden