Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Abbingh vreest loodzwaar WK handbal

Abbingh vreest loodzwaar WK handbal

HOOFDDORP (ANP) - Handbalster Lois Abbingh heeft zin in het WK in Japan, laat daar geen misverstand over bestaan. De topschutter van Oranje wil wat graag die bal loeihard in het net van de tegenstander werpen. Maar ze ziet er ook wel tegenop. "Willen we tot het einde mee blijven doen om de prijzen, dan spelen we tien wedstrijden in vijftien dagen. Dat is echt killing", zei ze vlak voor vertrek naar speelstad Kumamoto.

Abbingh heeft om die reden de laatste weken iets rustiger aan gedaan, om zo fit mogelijk aan het WK te beginnen. Dat viel niet mee, want ze speelt in Rusland bij Rostov, dat steevast om de landstitel strijdt en in de Champions League speelt. "Het is absoluut een topclub en daarom ben ik er ook heen gegaan, maar het is wel zwaar. Ik ben bijna niet thuis, alleen maar onderweg. Je komt ergens aan, speelt een wedstrijd en reist meteen weer door naar weet ik waar. Het reizen is vanwege de tijdzones in Rusland extra vermoeiend. Ik ben echt blij dat ik een paar dagen bij mijn familie in Nederland heb kunnen doorbrengen."

Het was aan haar om bij de club aan te geven dat vooral de laatste weken erg pittig waren en het haar even te veel werd. "Je moet af en toe voor jezelf opkomen, want niemand anders doet dat voor jou. Coaches hebben er over het algemeen weinig begrip voor, want zij willen dat je met de club presteert. Er wordt veel van ons gevraagd en ik zie ook dat ontzettend veel speelsters geblesseerd zijn."

Sleuterspeelster

Wereldkampioen worden in Japan is de beste remedie om wat lucht te krijgen, erkent de 27-jarige geboren Groningse. "Dat zou het mooiste zijn, want dan zijn we rechtstreeks geplaatst voor de Spelen in Tokio en hoeven we in maart niet een zwaar olympisch kwalificatietoernooi te spelen. Maar de kans is ook aanwezig dat we geen medaille halen, ook al past dat niet bij ons. We zijn er de afgelopen jaren aan gewend geraakt dat we steeds met een plak naar huis gaan."

De Franse bondscoach Emmanuel Mayonnade ziet in Abbingh een van de sleutelspeelsters in het Nederlands team. Al was het maar om haar verwoestende rechterarm, waarmee ze de bal met een snelheid van boven de 100 kilometer per uur kan wegsmijten. Ze staat inmiddels op 613 doelpunten in 142 interlands. "Er komt meer verantwoordelijkheid op mijn schouders. Bij Rostov ben ik al vaak degene die de aanval moet opzetten en minder de afmaker, maar ik zal in het Nederlands team zeker kunnen terugvallen op mijn vertrouwde schuttersrol.’’

Meer uit Voetbal

AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

1 uur geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

2 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

3 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

4 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

16 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

18 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

18 uur geleden