
Abbingh vreest loodzwaar WK handbal
HOOFDDORP (ANP) - Handbalster Lois Abbingh heeft zin in het WK in Japan, laat daar geen misverstand over bestaan. De topschutter van Oranje wil wat graag die bal loeihard in het net van de tegenstander werpen. Maar ze ziet er ook wel tegenop. "Willen we tot het einde mee blijven doen om de prijzen, dan spelen we tien wedstrijden in vijftien dagen. Dat is echt killing", zei ze vlak voor vertrek naar speelstad Kumamoto.
Abbingh heeft om die reden de laatste weken iets rustiger aan gedaan, om zo fit mogelijk aan het WK te beginnen. Dat viel niet mee, want ze speelt in Rusland bij Rostov, dat steevast om de landstitel strijdt en in de Champions League speelt. "Het is absoluut een topclub en daarom ben ik er ook heen gegaan, maar het is wel zwaar. Ik ben bijna niet thuis, alleen maar onderweg. Je komt ergens aan, speelt een wedstrijd en reist meteen weer door naar weet ik waar. Het reizen is vanwege de tijdzones in Rusland extra vermoeiend. Ik ben echt blij dat ik een paar dagen bij mijn familie in Nederland heb kunnen doorbrengen."
Het was aan haar om bij de club aan te geven dat vooral de laatste weken erg pittig waren en het haar even te veel werd. "Je moet af en toe voor jezelf opkomen, want niemand anders doet dat voor jou. Coaches hebben er over het algemeen weinig begrip voor, want zij willen dat je met de club presteert. Er wordt veel van ons gevraagd en ik zie ook dat ontzettend veel speelsters geblesseerd zijn."
Sleuterspeelster
Wereldkampioen worden in Japan is de beste remedie om wat lucht te krijgen, erkent de 27-jarige geboren Groningse. "Dat zou het mooiste zijn, want dan zijn we rechtstreeks geplaatst voor de Spelen in Tokio en hoeven we in maart niet een zwaar olympisch kwalificatietoernooi te spelen. Maar de kans is ook aanwezig dat we geen medaille halen, ook al past dat niet bij ons. We zijn er de afgelopen jaren aan gewend geraakt dat we steeds met een plak naar huis gaan."
De Franse bondscoach Emmanuel Mayonnade ziet in Abbingh een van de sleutelspeelsters in het Nederlands team. Al was het maar om haar verwoestende rechterarm, waarmee ze de bal met een snelheid van boven de 100 kilometer per uur kan wegsmijten. Ze staat inmiddels op 613 doelpunten in 142 interlands. "Er komt meer verantwoordelijkheid op mijn schouders. Bij Rostov ben ik al vaak degene die de aanval moet opzetten en minder de afmaker, maar ik zal in het Nederlands team zeker kunnen terugvallen op mijn vertrouwde schuttersrol.’’
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink was met een hattrick de man van de wedstrijd voor AZ tegen sc Heerenveen. Met zijn drie voor rust gemaakte doelpunten stond de nummer 9 van de Alkmaarders aan de basis van een 4-1-overwinning. Door de zege plaatste Meerdink zich met zijn club voor de finale van de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League. "Het is mooi om er drie te maken. En het is mooi om door te gaan", zei Meerdink bij ESPN.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de play-offs om Europees voetbal. De Alkmaarders versloegen sc Heerenveen onder meer door een hattrick van Mexx Meerdink met 4-1. AZ speelt zondag om 18.00 uur thuis tegen de winnaar van FC Twente-NEC om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Braziliaan Raphinha blijft langer verbonden aan FC Barcelona. De Spaanse landskampioen brak het contract van de vleugelaanvaller open, waardoor hij nu tot medio 2028 vastligt.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Luka Modric speelt zaterdag tegen Real Sociedad zijn laatste competitiewedstrijd in het shirt van Real Madrid. Dat heeft de 39-jarige Kroatische middenvelder bekendgemaakt op Instagram.
15 uur geledenALMELO (ANP) - Nikolai Laursen beëindigt zijn loopbaan als profvoetballer voortijdig. De 27-jarige aanvaller van Heracles Almelo scheurde in korte tijd twee keer zijn voorste kruisband en hij blijft problemen houden.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Kostas Lamprou moet op zoek naar een nieuwe club. NAC Breda meldt dat het aflopende contract van de 33-jarige reservedoelman niet wordt verlengd.
16 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Nicolai Boilesen stopt met voetballen. Dat schrijft de 33-jarige voormalige speler van Ajax op Instagram.
17 uur geleden