Abbingh vreest loodzwaar WK handbal
HOOFDDORP (ANP) - Handbalster Lois Abbingh heeft zin in het WK in Japan, laat daar geen misverstand over bestaan. De topschutter van Oranje wil wat graag die bal loeihard in het net van de tegenstander werpen. Maar ze ziet er ook wel tegenop. "Willen we tot het einde mee blijven doen om de prijzen, dan spelen we tien wedstrijden in vijftien dagen. Dat is echt killing", zei ze vlak voor vertrek naar speelstad Kumamoto.
Abbingh heeft om die reden de laatste weken iets rustiger aan gedaan, om zo fit mogelijk aan het WK te beginnen. Dat viel niet mee, want ze speelt in Rusland bij Rostov, dat steevast om de landstitel strijdt en in de Champions League speelt. "Het is absoluut een topclub en daarom ben ik er ook heen gegaan, maar het is wel zwaar. Ik ben bijna niet thuis, alleen maar onderweg. Je komt ergens aan, speelt een wedstrijd en reist meteen weer door naar weet ik waar. Het reizen is vanwege de tijdzones in Rusland extra vermoeiend. Ik ben echt blij dat ik een paar dagen bij mijn familie in Nederland heb kunnen doorbrengen."
Het was aan haar om bij de club aan te geven dat vooral de laatste weken erg pittig waren en het haar even te veel werd. "Je moet af en toe voor jezelf opkomen, want niemand anders doet dat voor jou. Coaches hebben er over het algemeen weinig begrip voor, want zij willen dat je met de club presteert. Er wordt veel van ons gevraagd en ik zie ook dat ontzettend veel speelsters geblesseerd zijn."
Sleuterspeelster
Wereldkampioen worden in Japan is de beste remedie om wat lucht te krijgen, erkent de 27-jarige geboren Groningse. "Dat zou het mooiste zijn, want dan zijn we rechtstreeks geplaatst voor de Spelen in Tokio en hoeven we in maart niet een zwaar olympisch kwalificatietoernooi te spelen. Maar de kans is ook aanwezig dat we geen medaille halen, ook al past dat niet bij ons. We zijn er de afgelopen jaren aan gewend geraakt dat we steeds met een plak naar huis gaan."
De Franse bondscoach Emmanuel Mayonnade ziet in Abbingh een van de sleutelspeelsters in het Nederlands team. Al was het maar om haar verwoestende rechterarm, waarmee ze de bal met een snelheid van boven de 100 kilometer per uur kan wegsmijten. Ze staat inmiddels op 613 doelpunten in 142 interlands. "Er komt meer verantwoordelijkheid op mijn schouders. Bij Rostov ben ik al vaak degene die de aanval moet opzetten en minder de afmaker, maar ik zal in het Nederlands team zeker kunnen terugvallen op mijn vertrouwde schuttersrol.’’
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.
4 uur geledenTIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.
7 uur geledenDALLAS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in de derde groepswedstrijd van Argentinië opnieuw gescoord. Hij heeft zijn eigen record als topscorer aller tijden op WK's in Dallas aangescherpt tot negentien doelpunten.
7 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.
10 uur geleden