Abbingh helpt handbalsters aan zege op Angola
KUMAMOTO (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben hun eerste zege op het WK geboekt. Na de nederlaag tegen Slovenië (26-32) moest Angola er met 35-28 aan geloven in Kumamoto.
Lois Abbingh nam Oranje bij de hand tegen de fysieke sterke kampioen van Afrika. Ze was niet alleen goed voor 11 punten maar bracht ook veel ploeggenoten in stelling. Nederland kon de zege goed gebruiken na de mislukte start op het WK. De formatie van de nieuwe Franse bondscoach Emmanuel Mayonnade moet bij de eerste drie van de groep eindigen om de hoofdronde te bereiken. Noorwegen, Servië en sinds zaterdag ook Slovenië lijken de grootste concurrenten voor Oranje in de poule.
Nederland wil uiteindelijk op het WK bij de beste zes eindigen. In dat geval is er reëel uitzicht op deelname aan de Olympische Spelen van volgend jaar in Tokio. De handbalsters hebben op vier van de laatste vijf grote toernooien een medaille gewonnen: zilver op het WK 2015, zilver op het EK 2016, brons op het WK 2017 en brons op het EK 2018. Op de Spelen van Rio in 2016 eindigde de ploeg als vierde.
Groepswedstrijd
Oranje speelt dinsdag tegen Cuba, dat al ruim heeft verloren van Noorwegen en Servië. Op donderdag volgt een ontmoeting met Servië en Noorwegen is vrijdag de tegenstander in de laatste groepswedstrijd. Angola verloor zaterdag al ruim van Servië (25-32). De ploeg is als kampioen van Afrika al zeker van deelname aan de Spelen in Tokio.
Voor Nederlands was het fijn dat Abbingh opstond tegen Angola. Oranje heeft aan kwaliteit verloren, nu Nycke Groot, Yvette Broch en Maura Visser niet meer voor de nationale ploeg uitkomen. Kelly Dulfer ontbrak ook tegen Angola. Ze heeft tegen Slovenië een lichte blessure aan een knie opgelopen. Martine Smeets vierde haar honderdste interland met vier treffers.
Nederland nam al snel een voorsprong van drie treffers tegen Angola en leidde bij rust met 17-12. Zorgwekkend om te zien was hoe het povere Angola vooral in het eerste gedeelte van de tweede helft de zwakke plekken in de Nederlandse defensie blootlegde. Tegen Servië en Noorwegen zal Oranje beduidend beter moeten dekken.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
8 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geleden