Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Abbas dankt Saudische kroonprins voor verdere erkenning Palestina

Abbas dankt Saudische kroonprins voor verdere erkenning Palestina

RAMALLAH (ANP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas is de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman erkentelijk voor de rol die zijn land heeft in het bereid vinden van andere landen om de Palestijnse staat te erkennen. Dat meldt staatspersbureau SPA maandag over het telefoongesprek dat de twee eerder op de dag hadden.

Abbas, de leider van de Palestijnse Autoriteit, het bestuursorgaan op de Westelijke Jordaanoever, zou de 39-jarige troonopvolger hebben bedankt "voor zijn intensieve inspanningen om tijdens de conferentie in New York de breedste internationale steun voor de Palestijnse zaak te verkrijgen, om het Palestijnse volk en hun rechtvaardige zaak te steunen", staat in een verklaring.

Eind vorige maand vond in het VN-hoofdkwartier in New York een internationale conferentie plaats over de erkenning van Palestina en stappen die gezet moeten worden om de zogenoemde tweestatenoplossing te bereiken. Voorzitters van die bijeenkomst waren Saudi-Arabië en Frankrijk. Enkele dagen voor die conferentie kondigde de Franse president Emmanuel Macron aan in september de Palestijnse staat officieel te gaan erkennen. Later werd bekend dat nog een aantal andere landen, waaronder Canada, het Verenigd Koninkrijk, Australië en Portugal, het voornemen hebben uitgesproken om dat ook te gaan doen.

Verder verzekerde Bin Salman Abbas tijdens het gesprek dat zijn land "de misdaden, wrede praktijken en pogingen tot gedwongen verplaatsing van het Palestijnse volk veroordeelt". Ook riep hij de internationale gemeenschap op een einde te maken aan het geweld tegen burgers in de Gazastrook en op de Westelijke Jordaanoever.

Meer uit Buitenland

NYT: Netanyahu wilde nog voor verkiezingen Iran aanvallen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelde voor om nog voor verkiezingsdag aanvallen op Iran uit te voeren. Drie hooggeplaatste Israëlische defensiefunctionarissen melden dat aan The New York Times. Volgens de bronnen stuitte Netanyahu op weerstand van de Israëlische legerchef Eyal Zamir, waardoor de aanval er niet kwam.

5 minuten geleden
Franse demonstraties tegen racisme na schietpartij bij Parijs

PARIJS/MARSEILLE/LYON (ANP) - In meerdere Franse steden zijn mensen maandagavond de straat opgegaan om te demonstreren tegen racisme na een schietpartij in twee voorsteden van Parijs vrijdag. Daarbij viel een dode en raakten vijf mensen gewond. President Emmanuel Macron sprak van een racistische terreurdaad.

11 minuten geleden
Saudi-Arabië onderschept drones en raketten

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië zegt in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen van de Houthi-rebellen in Jemen te hebben afgeslagen. Er zouden drie ballistische raketten en vier drones zijn onderschept die onderweg waren naar gebieden in respectievelijk het oosten en zuiden van Saudi-Arabië.

16 minuten geleden
Aanvallen op Kyiv bij ingaan bestand rond Olesjky

KYIV (ANP/RTR) - Rond de Oekraïense stad Olesjky is in de nacht van maandag op dinsdag om 02.00 uur (Nederlandse tijd) een humanitair bestand ingegaan. Het Russische ministerie van Defensie liet op Telegram weten aanvallen op Cherson te hebben opgeschort vanwege het plaatselijke staakt-het-vuren. In de Oekraïense hoofdstad Kyiv klonken rond dat tijdstip juist explosies na een eerdere dodelijke aanval, aldus verslaggevers van Reuters.

23 minuten geleden
Jay-Z treedt op tijdens halftimeshow Super Bowl

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Jay-Z zal optreden tijdens de volgende halftimeshow in de Super Bowl. In februari volgend jaar staat de rapper op het podium van het SoFi Stadium in Los Angeles voor de pauzeshow van de finale van het American footballseizoen.

25 minuten geleden
Voormalig FBI-directeur Comey voor derde keer aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.

4 uur geleden
Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

8 uur geleden