Abbas: alomvattende oplossing nodig voor Palestijnse gebieden
RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas zegt dat de Palestijnse Autoriteit alleen kan regeren in de Gazastrook als er een "alomvattende oplossing" komt voor het conflict rond de Palestijnse gebieden. De Palestijnse Autoriteit bestuurt de Westelijke Jordaanoever en Oost-Jeruzalem. Israël bezet de Westelijke Jordaanoever. Israëlische kolonisten bouwen er nederzettingen. Volgens Abbas moeten er duidelijke afspraken worden gemaakt over de status van alle Palestijnse gebieden.
De militante Palestijnse beweging Hamas, die in oorlog is met Israël, maakt nu de dienst uit in de Gazastrook. Israël heeft meerdere keren benadrukt de Hamasbeweging volledig te willen vernietigen. Daarmee komt ook de vraag op wat de toekomst van de Gazastrook is.
Wereldleiders pleiten nog steeds voor een tweestatenoplossing, waarbij Israël en een Palestijnse staat naast elkaar bestaan. De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft gezegd dat de Palestijnse Autoriteit de beste partij zou zijn om de Gazastrook na de oorlog te besturen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De openingstijden van de Eiffeltoren en het Louvre in Parijs zijn aangepast vanwege de hitte in de Franse hoofdstad. Daar geldt momenteel code rood, de hoogste weerswaarschuwing die in Frankrijk kan worden afgegeven.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten hebben bepaald dat inwoners van Teheran drie dagen vrij krijgen voor de begrafenis van de omgekomen ayatollah Ali Khamenei. Hij was zo'n 37 jaar aan de macht in Iran toen hij eind februari werd gedood bij een Amerikaans-Israëlische aanval.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie van de Taliban heeft in Brussel gesproken met vertegenwoordigers van de Europese Commissie, melden meerdere media. In het gesprek zijn consulaire zaken besproken, zoals de mogelijke hervatting van consulaire diensten voor Afghanen in de EU, de aanwezigheid van consulaten en "de noodzaak van vertrouwensopbouwende maatregelen". Dat meldt persbureau Reuters op basis van een verklaring van een woordvoerder van het Afghaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenAMMAN (ANP/DPA) - In Jordanië is een persoon overleden door verdrukking, nadat veel fans bijeen waren gekomen voor een vertoning van de WK-wedstrijd van het land tegen Algerije. Acht anderen raakten gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat Iran wel heeft ingestemd met inspecties van het atoomprogramma. Zijn vicepresident JD Vance verkondigde dat al eerder, maar Iran ontkende dat daar afspraken over gemaakt zijn.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Israël heeft bewust kinderen tot doelwit gemaakt en daarmee genocide, oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd, zegt een commissie van VN-experts. Eerder concludeerden zij al dat Israël genocide pleegde in Gaza, maar nu voegen zij daar in een nieuw rapport aan toe dat het aanvallen van kinderen daar een indicator van is.
4 uur geledenNABATIEH (ANP/RTR) - Bij Israëlische beschietingen in het zuiden van Libanon zijn twee mensen gedood, meldt de Libanese burgerbeschermingsdienst. Daardoor komen het bestand in Libanon en ook de besprekingen tussen Iran en de Verenigde Staten weer onder druk te staan.
4 uur geleden