ABBA treedt definitief niet op tijdens Eurovisie Songfestival
STOCKHOLM (ANP) - ABBA treedt definitief niet op tijdens het Eurovisie Songfestival in Zweden, volgend jaar. Dat hebben leden Björn Ulvaeus en Benny Andersson laten weten aan de BBC.
Het interview met Ulvaeus en Andersson, die samen met Agnetha Faltskog en Anni-Frid Lyngstad de Zweedse groep vormen, wordt donderdag uitgezonden op de Britse zender. "Ik wil niet. En als ik niet wil, doen de anderen het ook niet", aldus Andersson. "Het is voor ons alle vier hetzelfde. Iemand zegt nee? Dan is het een nee." Ulvaeus voegt toe dat de band ook het vijftigjarig bestaan kan vieren zonder op te treden tijdens het muziekevenement.
Het songfestival wordt volgend jaar in Zweden georganiseerd, omdat de Zweedse zangeres Loreen dit jaar won met haar nummer Tattoo. Er werd direct gespeculeerd over een eventueel optreden van ABBA. In 2024 is het namelijk ook vijftig jaar geleden dat de popgroep het Eurovisie Songfestival won met het nummer Waterloo.
Meer uit Buitenland
SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
58 minuten geledenPENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
8 uur geleden