Abardonado interim-trainer van Olympique Marseille tegen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - De Fransman Jacques Abardonado is de interim-trainer van Olympique Marseille. De 45-jarige oud-speler van de club staat in ieder geval donderdag in het Europa League-duel met Ajax langs de lijn. Abardonado was assistent van de opgestapte Spaanse hoofdtrainer Marcelino.
Abardonado speelde van 1998 tot en met 2001 voor de club uit zijn geboortestad. Nu is hij in ieder geval even hoofdtrainer nadat de in juni aangestelde Marcelino is opgestapt na bedreigingen vanuit supportersgroepen. De nummer 3 van vorig seizoen staat derde in Frankrijk met 9 punten uit vijf competitieduels. Daarnaast strandde de club in de voorronde van de Champions League.
Het duel tussen de twee geplaagde clubs begint donderdag om 21.00 uur in de Johan Cruijff ArenA.
Meer uit Voetbal
GUATEMALA-STAD (ANP) - Suriname heeft door een nederlaag bij Guatemala naast een plek in de kwartfinales van de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF gegrepen. De ploeg van bondscoach Henk Fraser verloor door een laat doelpunt met 1-0 in Guatemala-Stad.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
22 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
1 dag geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
1 dag geleden