'AB InBev bekijkt opties voor bottelarij'
NEW YORK (ANP) - Biergigant AB InBev overweegt zijn Amerikaanse blikkenonderdeel en bottelarij gedeeltelijk te verkopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Met de opbrengst van de verpakkingsactiviteiten zou het bedrijf achter merken als Jupiler, Leffe en Hertog Jan zijn forse schulden wat kunnen terugdringen.
Volgens Reuters is Deutsche Bank in de arm genomen om onder meer een verkoop van een minderheidsbelang te onderzoeken. De totale Noord-Amerikaanse bottel- en blikkenactiviteiten zijn naar verluidt zo'n 5 miljard tot 6 miljard dollar waard.
Het zou niet voor het eerst zijn dat het bedrijf bezittingen die niet direct met bierbrouwen te maken hebben, van de hand doet. Een aantal jaar geleden werden in de Verenigde Staten al pretparken afgestoten. Die waren eerder door een overname in het bezit van AB InBev gekomen.
Het bedrijf wil geen commentaar geven. Recent kwam 's werelds grootste brouwer nog met een winstwaarschuwing. De rivaal van Heineken heeft onder meer last van een zwakke vraag in Brazilië en Zuid-Korea. Zijn grote schuld wijt het concern vooral aan eerdere overnames. Zo werd in 2016 meer dan 100 miljard dollar betaald voor het inlijven van SABMiller.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
48 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.
9 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
11 uur geleden