Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aaronson schiet het al gedegradeerde Vitesse naar zege op Fortuna

Aaronson schiet het al gedegradeerde Vitesse naar zege op Fortuna

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 3-2 gewonnen. Paxten Aaronson was de grote man bij de thuisploeg die vorige week na aftrek van 18 punten uit de Eredivisie degradeerde. De Amerikaanse middenvelder scoorde tweemaal.

Vitesse moest 18 punten inleveren omdat het niet kon voldoen aan de eisen van de licentiecommissie van de KNVB. Daardoor staat vast dat de club uit Arnhem volgend seizoen na 35 jaar niet meer in de Eredivisie speelt. Maar Vitesse heeft grotere zorgen. De club heeft een schuld van 18,9 miljoen euro en moet voor 15 juni een begroting inleveren die de licentiecommissie van de KNVB gunstig stemt. Lukt dat niet, dan mag het ook niet in de eerste divisie uitkomen.

Paxten Aaronson schoot Vitesse in de 22e minuut op voorsprong (1-0). Inigo Córdoba maakte in de 44e minuut gelijk voor Fortuna Sittard en Justin Lonwijk schoot de bezoekers in de 50e minuut op voorsprong. Hij benutte een strafschop, nadat verdediger Ramon Hendriks van Vitesse de ingevallen Kristoffer Peterson had gevloerd.

De ingevallen Marco van Ginkel maakte in de 68e minuut het tweede doelpunt van Vitesse. Aaronson liet de bijna 18.000 toeschouwers in het Gelredome opnieuw juichen (3-2). Vitesse eindigde het duel met tien man. Giovanni van Zwam kreeg in de slotfase een tweede gele kaart.

Meer uit Voetbal

NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

26 minuten geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

6 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

15 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

15 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

16 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

17 uur geleden