Aaronson schiet het al gedegradeerde Vitesse naar zege op Fortuna
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 3-2 gewonnen. Paxten Aaronson was de grote man bij de thuisploeg die vorige week na aftrek van 18 punten uit de Eredivisie degradeerde. De Amerikaanse middenvelder scoorde tweemaal.
Vitesse moest 18 punten inleveren omdat het niet kon voldoen aan de eisen van de licentiecommissie van de KNVB. Daardoor staat vast dat de club uit Arnhem volgend seizoen na 35 jaar niet meer in de Eredivisie speelt. Maar Vitesse heeft grotere zorgen. De club heeft een schuld van 18,9 miljoen euro en moet voor 15 juni een begroting inleveren die de licentiecommissie van de KNVB gunstig stemt. Lukt dat niet, dan mag het ook niet in de eerste divisie uitkomen.
Paxten Aaronson schoot Vitesse in de 22e minuut op voorsprong (1-0). Inigo Córdoba maakte in de 44e minuut gelijk voor Fortuna Sittard en Justin Lonwijk schoot de bezoekers in de 50e minuut op voorsprong. Hij benutte een strafschop, nadat verdediger Ramon Hendriks van Vitesse de ingevallen Kristoffer Peterson had gevloerd.
De ingevallen Marco van Ginkel maakte in de 68e minuut het tweede doelpunt van Vitesse. Aaronson liet de bijna 18.000 toeschouwers in het Gelredome opnieuw juichen (3-2). Vitesse eindigde het duel met tien man. Giovanni van Zwam kreeg in de slotfase een tweede gele kaart.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
13 uur geleden