Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aardverschuiving Ischia mogelijk gevolg van illegale bouw

Aardverschuiving Ischia mogelijk gevolg van illegale bouw

CASAMICCIOLA (ANP/AFP/REUTERS) - Volgens experts en activisten is er een groter risico op natuurrampen op het Italiaanse eiland Ischia vanwege de illegale bouw op het eiland. Het bouwen zonder vergunningen komt daar al tientallen jaren voor. Deskundigen zeggen dat er daardoor gebouwen op plekken staan waar de grond en ligging dat eigenlijk niet toelaten. Ook ontbossing en te veel bebouwing worden als factoren genoemd die de dodelijke aardverschuiving vrijdag veroorzaakten.

Volgens een Italiaanse milieuorganisatie zorgden de vele bouwprojecten op het eiland ervoor dat de grond was verzwakt. De organisatie riep de lokale autoriteiten op om daarom gebouwen zonder vergunningen te verwijderen. De minister voor Milieu en Energie zegt dat de illegale bouw zal worden stilgelegd om de veiligheid te onderzoeken. Er blijven wel uitzonderingen bestaan voor projecten met "kleine overtredingen".

Een oud-burgemeester van Ischia vertelde maandag aan Italiaanse media dat zijn oproepen om het eiland te evacueren werden genegeerd. Hij zou al dagen voor de aardverschuiving hebben gewaarschuwd. Inmiddels zijn er acht doden geborgen. Naar vier mensen wordt nog gezocht.

Meer uit Buitenland

Iran herhaalt waarschuwing dat het Israël kan aanvallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.

1 uur geleden
Tientallen doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Gaza

RAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 25 doden gevallen, onder wie zeker zes kinderen, aldus de nieuwszender Al-Jazeera. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, meent dat de meeste slachtoffers van de bombardementen kinderen zijn. Hij zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad is gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza voor zover bekend achttien doden zijn gevallen.

1 uur geleden
Stroomuitval in Oekraïne en Moldavië

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.

2 uur geleden
Musk zegt uitnodigingen bezoek eiland Epstein te hebben afgewezen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.

3 uur geleden
Kinderen overlijden in Gaza aan onderkoeling, waarschuwt WHO-chef

GAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."

4 uur geleden
EU-commissaris: Syrië nog niet veilig voor gedwongen terugkeer

BRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

5 uur geleden
Ook nooit gebruikte aanklacht tegen Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.

5 uur geleden