Aardbeving van 3.5 op Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft donderdagavond (lokale tijd) een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een kracht van 3.5, de locatie was 54 kilometer ten westen van het eiland. Veel mensen in het westelijk deel van het eiland melden op sociale media dat ze de aardschok hebben gevoeld, maar er zijn geen berichten over schade.
De Meteo kwam snel met de bevestiging dat er een aardbeving heeft plaatsgevonden, maar dat er geen kans is dat dit tot een tsunami leidt. Het precieze tijdstip van de schok was 19.39 uur. Aardbevingen komen niet vaak voor op Curaçao.
Toch was de laatste schok relatief recent. Op 25 mei van dit jaar werd er ook een beving gevoeld. Het eiland werd toen opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 3.6. Het epicentrum lag 46 km ten zuiden van het eiland op een diepte van tien kilometer. Ook daarbij was er geen schade.
Meer uit Binnenland
DIEVERBRUG (ANP) - Een paar honderd boeren zijn met hun landbouwvoertuigen rond 9.30 uur vertrokken vanuit het Drentse dorp Dieverbrug voor een stikstofmars door de provincie. Dat ziet een ANP-verslaggever. De boeren vertrekken vanaf drie locaties om via alle twaalf gemeentehuizen in de provincie in de middag bij het provinciehuis in Assen samen te komen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds stichting Animal Rights vijf jaar geleden aan de bel trok over het aantal kippen dat op transport naar slachthuizen sterft, is er weinig veranderd. Dat meldt de organisatie in een persbericht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een 41-jarige man uit Den Bosch is aangehouden voor de mishandeling van een vrouw op 14 juni. Ze werd die dag in de Brabantse stad door twee mannen klemgereden, mishandeld, toegeschreeuwd en bespoten met rode verf. Volgens de politie heeft het geweld tegen de vrouw te maken met uitingen rondom de komst van een opvang voor minderjarige asielzoekers in Engelen.
13 uur geledenASSEN (ANP) - Boeren in Drenthe zijn woensdag van plan bij alle twaalf gemeentehuizen in de provincie langs te gaan. Ze willen daar een brief aanbieden ter ondertekening, zeggen organisatoren. Die brieven willen ze vervolgens in de middag naar het provinciehuis in Assen brengen. Met deze zogenoemde 'stikstofmars' willen ze hun zorgen uiten over de stikstofvoorstellen van het kabinet.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen (VVD) blijft hoop houden "breed draagvlak" te krijgen in het parlement voor zijn begroting. Kort daarvoor zeiden de partijen PRO en JA21, waar de minderheidscoalitie naar kijkt voor steun, het niet voor zich te zien om gezamenlijk de begroting te steunen. Daarvoor zijn de verschillen tussen het linkse PRO en het rechtse JA21 te groot, denken zij. Heinen moet van hen dan ook kiezen.
15 uur geleden