Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aardbeving van 3.5 op Curaçao

Aardbeving van 3.5 op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft donderdagavond (lokale tijd) een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een kracht van 3.5, de locatie was 54 kilometer ten westen van het eiland. Veel mensen in het westelijk deel van het eiland melden op sociale media dat ze de aardschok hebben gevoeld, maar er zijn geen berichten over schade.

De Meteo kwam snel met de bevestiging dat er een aardbeving heeft plaatsgevonden, maar dat er geen kans is dat dit tot een tsunami leidt. Het precieze tijdstip van de schok was 19.39 uur. Aardbevingen komen niet vaak voor op Curaçao.

Toch was de laatste schok relatief recent. Op 25 mei van dit jaar werd er ook een beving gevoeld. Het eiland werd toen opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 3.6. Het epicentrum lag 46 km ten zuiden van het eiland op een diepte van tien kilometer. Ook daarbij was er geen schade.

Meer uit Binnenland

Eigenaar molen Veldhoven na schade: we gaan de molen restaureren

VELDHOVEN (ANP) - Eigenaar Janus Kerkhofs is vastbesloten dat de monumentale molen in het centrum van Veldhoven te restaureren valt, nadat deze flinke schade opliep bij het noodweer in de nacht van zaterdag op zondag. "Ik ben nu in gesprek met de verzekeraar, maar de bedoeling is echt om de molen te laten restaureren", zegt hij. "En ik weet zeker dat dat kan. Molens zijn altijd te restaureren."

40 minuten geleden
Komende week rustiger zomerweer na uitzonderlijk hete week

HOUTEN (ANP) - Na een periode van extreme hitte met meerdere warmterecords verloopt komende week rustiger en minder heet. Door een westen- tot noordwestenwind stroomt koelere oceaanlucht Nederland binnen. Maandag en dinsdag verlopen droog en er is veel ruimte voor de zon. Aan zee wordt het niet warmer dan 20 graden, maar in het midden van het land wordt het met temperaturen rond de 23 graden warmer. In het binnenland kan het kwik stijgen naar 25 tot 27 graden, verwacht Weeronline.

42 minuten geleden
Verzekeraars: vooral meldingen over schade door bliksem en hagel

TILBURG (ANP) - Verzekeraars krijgen door het noodweer vooral veel meldingen over brandschade als gevolg van blikseminslag en schade door hagel, bijvoorbeeld aan dakramen en auto's. Dat melden Centraal Beheer en Interpolis.

1 uur geleden
NS: dienstregeling treinen maandag en dinsdag nog onduidelijk

UTRECHT (ANP) - De hitte en het noodweer van zaterdag- op zondagnacht zorgen voor problemen op het spoor, maar het is nog onduidelijk wat de invloed daarvan is op de dienstregeling van maandag en dinsdag. Dat meldt een woordvoerder van de NS. "Treinen moeten wel naar een onderhoudslocatie kunnen en dat is op sommige plekken nu een probleem."

2 uur geleden
Boerenactiegroepen: einde oefening voor veel veehouders

DEN HAAG (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden tot "ongekende juridische chaos en onteigening" en betekenen "einde oefening" voor veel veehouders in Nederland. Dat zeggen Agractie, Dutch Dairymen Board, Farmers Defence Force, de Nederlandse Melkveehouders Vakbond, de Nederlandse Vakbond Pluimveehouders en Stichting Stikstof Claim in een gezamenlijke verklaring.

3 uur geleden
Weeronline: voor het eerst drie tropennachten in De Bilt

HOUTEN (ANP) - In De Bilt is voor de derde dag op rij een officiële tropennacht gemeten. De temperatuur daalde gedurende het etmaal van zaterdag niet onder de 20 graden en kwam uit op een minimum van 20,3 graden. Nooit eerder werden drie aaneengesloten tropennachten gemeten, meldt Weeronline.

5 uur geleden
Veel meldingen van wateroverlast in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zorgt het noodweer voor veel wateroverlast. De veiligheidsregio vraagt mensen de hulpdiensten alleen nog te bellen bij direct gevaar, om zo de meldkamer niet te overbelasten.

12 uur geleden