Aardbeving van 3.5 op Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft donderdagavond (lokale tijd) een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een kracht van 3.5, de locatie was 54 kilometer ten westen van het eiland. Veel mensen in het westelijk deel van het eiland melden op sociale media dat ze de aardschok hebben gevoeld, maar er zijn geen berichten over schade.
De Meteo kwam snel met de bevestiging dat er een aardbeving heeft plaatsgevonden, maar dat er geen kans is dat dit tot een tsunami leidt. Het precieze tijdstip van de schok was 19.39 uur. Aardbevingen komen niet vaak voor op Curaçao.
Toch was de laatste schok relatief recent. Op 25 mei van dit jaar werd er ook een beving gevoeld. Het eiland werd toen opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 3.6. Het epicentrum lag 46 km ten zuiden van het eiland op een diepte van tien kilometer. Ook daarbij was er geen schade.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuactiegroep Extinction Rebellion neemt de aankondiging dat snelwegblokkades voortaan mogelijk strafrechtelijk worden vervolgd voor kennisgeving aan. De organisatie zegt niet van plan te zijn om te stoppen met deze vorm van protest.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland stelt dat er "te weinig rekening gehouden was met de gevoeligheden" rond het fragment van Adolf Hitler in het onlineprogramma Let's Twist Again. Dat stelt algemeen directeur Peter Vlemmix. In het programma werd gezegd dat de Duitse dictator ook weleens gelijk had. De uitspraak werd gedaan in een discussie over zijn strijd tegen het globalisme.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een blokkade van snelwegen of het spoor zal in de regel strafrechtelijk worden opgetreden. Dat hebben burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de korpschef van de politie en justitieminister David van Weel met elkaar afgesproken naar aanleiding van recente acties met trekkers bij boerendemonstraties. Achterin de file door een van die acties gebeurde een dodelijk ongeluk. De afspraak gaat over al het "gevaarzettend gedrag", dus ook langzaam rijden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.
11 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.
12 uur geledenWEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.
13 uur geleden