Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aardbeving treft New York en omgeving

Aardbeving treft New York en omgeving

NEW YORK (ANP/RTR) - De stad New York en omgeving zijn vrijdag getroffen door een aardbeving met een kracht van 4.8, meldt het Amerikaanse geologische instituut USGS. De gevolgen lijken beperkt. Er zijn geen meldingen bekend van gewonden of grote schade.

New Yorkers kunnen doorgaan met hun dagelijkse bezigheden, vertelde de New Yorkse burgemeester Eric Adams tijdens een persconferentie. De situatie wordt verder in de gaten gehouden en er vinden inspecties plaats. Scholen blijven open. De autoriteiten houden rekening met eventuele naschokken en adviseren mensen zich hierop voor te bereiden.

Het epicentrum van de beving lag in de staat New Jersey, maar was te voelen in het aangrenzende New York en andere nabijgelegen staten. De beving deed zich voor bij de plaats Lebanon, op een diepte van 4,7 kilometer. De beving had korte tijd gevolgen voor het vliegverkeer in meerdere staten, meldde de Amerikaanse luchtvaartautoriteit (FAA). Maar er kan weer worden gevlogen van en naar alle vliegvelden in New York.

Biden

New Yorkers werden vlak na de beving via een melding op hun telefoons geadviseerd binnen te blijven en bij verwondingen de nooddiensten te bellen, aldus The New York Times. In die melding stond een linkje naar een pagina van de USGS met informatie over wat mensen kunnen doen om zichzelf tijdens een aardbeving te beschermen.

President Joe Biden is op de hoogste gesteld van de aardbeving. Het Witte Huis staat in contact met landelijke, staats- en lokale functionarissen, meldt een woordvoerder.

Meer uit Buitenland

VS: tanker onder Curaçaose vlag aangevallen die blokkade negeerde

TAMPA (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft een tanker aangevallen die onder Curaçaose vlag onderweg geweest zou zijn naar een haven in Iran. Het schip heeft de Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz geschonden, meldt het Amerikaanse commando in de regio op X. Er zijn raketten afgevuurd op de schoorsteen van de M/T Belma, aldus CENTCOM.

1 uur geleden
Oekraïense minister van Defensie Fedorov bevestigt vertrek

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov heeft op Telegram bevestigd dat hij opstapt. Eerder berichtten verschillende media over zijn vertrek als onderdeel van een reorganisatie van het kabinet.

2 uur geleden
Iran: geen reden tot naleving akkoord als VS dat ook niet doen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter en toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf zegt dat er geen reden is voor Iran om zich nog aan het memorandum van overeenstemming te houden als de VS dat ook niet doen. In berichten die hij plaatste op sociale media zei hij dat de Iraanse strijdkrachten alle vrijheid hebben om "de agressie van de vijand" te confronteren.

3 uur geleden
Minister van Defensie Oekraïne volgens parlementsleden vervangen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil zijn minister van Defensie vervangen. Mychajlo Fedorov moet plaatsmaken voor Ihor Klymenko, de huidige minister van Binnenlandse Zaken, zeggen meerdere parlementariërs tegen persbureau Reuters. FT-journalist Christopher Miller meldt dat Fedorov al weg is.

4 uur geleden
Marokko sluit zich aan bij vredestroepenmacht voor Gaza

RABAT (ANP/RTR) - Marokko heeft zich aangesloten bij de International Stabilization Force (ISF) voor Gaza. De ISF valt onder de Board of Peace (Raad van Vrede) van de Amerikaanse president Donald Trump. Het doel is dat in dat verband uiteindelijk vredesmilitairen geleverd worden. Marokko wil een bijdrage leveren aan de veiligheid in de regio, zegt de Marokkaanse krijgsmacht volgens staatspersbureau MAP.

6 uur geleden
Oekraïne verwacht dit jaar al Patriot-raketten te kunnen maken

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht tegen het einde van dit jaar de technische capaciteit te hebben om raketten te maken voor de Amerikaanse Patriot-luchtafweersystemen, aldus president Volodymyr Zelensky. Volgens experts duurt het ongeveer twee jaar om voor het eerst een Patriot-raket te produceren.

6 uur geleden
Strafrechtelijk onderzoek naar giftig lek in haven van Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een lek waarbij een giftige stof vrijkwam in de Waaslandhaven, onderdeel van de haven van Antwerpen. Door dat lek werden tientallen havenmedewerkers onwel; een van hen raakte zwaargewond.

7 uur geleden