Aardbeving treft New York en omgeving
NEW YORK (ANP/RTR) - De stad New York en omgeving zijn vrijdag getroffen door een aardbeving met een kracht van 4.8, meldt het Amerikaanse geologische instituut USGS. De gevolgen lijken beperkt. Er zijn geen meldingen bekend van gewonden of grote schade.
New Yorkers kunnen doorgaan met hun dagelijkse bezigheden, vertelde de New Yorkse burgemeester Eric Adams tijdens een persconferentie. De situatie wordt verder in de gaten gehouden en er vinden inspecties plaats. Scholen blijven open. De autoriteiten houden rekening met eventuele naschokken en adviseren mensen zich hierop voor te bereiden.
Het epicentrum van de beving lag in de staat New Jersey, maar was te voelen in het aangrenzende New York en andere nabijgelegen staten. De beving deed zich voor bij de plaats Lebanon, op een diepte van 4,7 kilometer. De beving had korte tijd gevolgen voor het vliegverkeer in meerdere staten, meldde de Amerikaanse luchtvaartautoriteit (FAA). Maar er kan weer worden gevlogen van en naar alle vliegvelden in New York.
Biden
New Yorkers werden vlak na de beving via een melding op hun telefoons geadviseerd binnen te blijven en bij verwondingen de nooddiensten te bellen, aldus The New York Times. In die melding stond een linkje naar een pagina van de USGS met informatie over wat mensen kunnen doen om zichzelf tijdens een aardbeving te beschermen.
President Joe Biden is op de hoogste gesteld van de aardbeving. Het Witte Huis staat in contact met landelijke, staats- en lokale functionarissen, meldt een woordvoerder.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over het bezoek dat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend hebben gebracht aan Moskou en Kyiv. Volgens het Kremlin heeft Trump aangegeven dat hij zo snel mogelijk een einde wil maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
12 minuten geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft een onderzoeksteam naar het Midden-Oosten gestuurd om de situatie bij de Straat van Hormuz te beoordelen. Het ministerie van Defensie meldt dat de "veiligheidsomstandigheden" daar worden bekeken, schrijft persbureau Yonhap.
48 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij nieuwe Russische luchtaanvallen zijn twee doden gevallen. Burgemeester Vitali Klytsjko schrijft op X dat een magazijn geraakt is.
53 minuten geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Bosnië zet twee Servische diplomaten het land uit omdat meerdere ministers de uitvaart van Ratko Mladić in Belgrado hadden bijgewoond. Minister van Buitenlandse Zaken Elmedin Konaković heeft de defensiegezant en een adviseur van de Servische inlichtingendienst opgedragen te vertrekken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een groep van twaalf landen heeft aangekondigd de handel in goederen met illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te willen aanpakken. Landen kunnen zelf maatregelen nemen of die op Europees niveau steunen, stellen Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk in een verklaring.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir heeft de Amerikaanse ambassadeur in IJsland Billy Long ontboden. Zij deed dit omdat president Donald Trump maandag een kaart plaatste op zijn sociale mediaplatform Truth Social. Op deze kaart waren IJsland, Groenland, Canada, Mexico, de VS en het gebied ten zuiden ervan tot en met Panama en de Caraïben bedekt door de Amerikaanse vlag.
3 uur geleden